o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
 • QUIZY
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Od 20 kwietnia rząd łagodzi obostrzenia. Co się zmieni?

104
Podziel się

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawili plan łagodzenia restrykcji, które zostały wprowadzone w Polsce z powodu epidemii koronawirusa. Pierwsze obostrzenia zostaną zniesione już 20 kwietnia.

Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki (kprm, Krystian Maj)
bEJUMFhh

Szef rządu ogłosił, że od 20 kwietnia zostaną załagodzone przepisy wprowadzone w związku z epidemią COVID-19. Oto, co zmieni się już od przyszłego poniedziałku.

Co zmieni się 20 kwietnia?

 • Otwarte zostaną parki i lasy, place zabaw nadal będą jednak zamknięte.
 • Będzie możliwe swobodne przemieszczenie się w celach rekreacyjnych. Wymagane będzie jednak zasłanianie twarzy oraz zachowanie wymaganego dystansu.
bEJUMFhj
 • Osoby powyżej 13. roku życia będą mogły samodzielnie wychodzić z domu.
 • W sklepach do 100 metrów kwadratowych powierzchni przebywać będą mogły cztery osoby na jedną kasę. Powyżej 100 metrów kwadratowych - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.
 • W kościołach oraz w czasie uroczystości pogrzebowych - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni.

Zobacz także: Odmrażanie gospodarki. Co będzie po 19 kwietnia?

bEJUMFhp

Co zmieni się w następnych etapach?

Rząd planuje łagodzenie kolejnych obostrzeń w czterech etapach. Konkretne plany będą ogłaszane co 1-2 tygodnie. Tempo zmian będzie zależeć od sytuacji epidemiologicznej.

 • Etap drugi: Otwarcie sklepów budowlanych w weekendy. - Otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych. - Otwarcie bibliotek, muzeów, galerii sztuki.
bEJUMFhq
 • Etap trzeci: Otwarcie lokali gastronomicznych. - Otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych. - Otwarcie sklepów w galeriach handlowych. - Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach, klasach szkolnych 1-3. - Wydarzenia sportowe do 50 osób w otwartej przestrzeni ale bez udziału publiczności.
 • Etap czwarty: Otwarcie siłowni, solariów i salonów masażu. - Otwarcie teatrów i kin w nowym przy specjalnych ograniczeniach sanitarnych.
 • Decyzje odnośnie otwierania szkół i uczelni będą podawane w kolejnych komunikatach.
 • Obowiązek noszenia maseczek ma obowiązywać do czasu, gdy w dostępna będzie szczepionka na koronawirusa.
bEJUMFhr

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bEJUMFhK
KOMENTARZE
(104)
bike
rok temu
Tak rząd dba o miejsca pracy i pracowników / mówią a , a robią co innego /, daję swobodę w działaniu i obniżaniu pensji oraz zwalnianiu pracowników pracodawcom.
srt
2 lata temu
morawiecki zrechrystianizował polske szczepieniami a duda podpisał przymus szczepień tak działaja polini
fhd
2 lata temu
szumowski masz jakąś szczepionke na borelioze cłelu bo stawami gnie
bEJUMFhL
wall street
2 lata temu
mateusz żydowiecki bankier
stt
2 lata temu
czas słuchać księży typu pelanowski
ryer
2 lata temu
jak sie nie zaszczepie to u morawieckiego w banku będe zerem nie dadzą mi sie leczyć ani oddychać
det
2 lata temu
szumowski niech zaszczepi własne dzieci na antenie tv polin
Jkl
2 lata temu
„ Obowiązek noszenia maseczek ma obowiązywać do czasu, gdy w dostępna będzie szczepionka na koronawirusa.” Już wiecie po co m.in. został stworzony ten wirus. Nie dajcie się zaszczepić.
GregorWolf
2 lata temu
W Polsce co dzień jest więcej chorych i zwiększa się umieralność a oni chcą złagodzić zakazy, żeby tylko zrobić wybory...!!! Po trupach do celu... Żałosne
ghost
2 lata temu
Cholera jak już będą mieli tę szczepionkę, a ja się nie zaszczepię to będę musiał popieprzać w tej maseczce do końca życia?! No cóż po zastanowieniu się wybieram maseczkę.
ip123
2 lata temu
A inny mądry prorok twierdzi, że max pandemii w Polsce będzie na przełomie maja i czerwca. Kozę wyprowadzono na świeże powietrze i od razu luźniej. A jak my z Czechami i Słowakami pojedziemy razem na "DOVOLENOU"? Oni jacyś inni za Olzą (20 metrów)? A tak -pocieszająca informacją podaną, że w Gruzji zabroniono jazdy autami? A to je dobre. Ahoj.
xtx
2 lata temu
"Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach, klasach szkolnych 1-3." jest bezsensowne. Z powodu pakietów pomocowych firmy zwalniają pracowników na potęgę więc ludzie będą woleli opiekować się dziećmi w domach niż wypuszczać je po koronawirusa do przedszkoli a samemu iść po wypowiedzenie do szefa...
Cenzor
2 lata temu
Kolejne bzdury Mateuszka kłamczuszka , on po prostu wycofuje się z bzdur , które wcześniej wprowadził . Zakaz wstępu do lasu , jakie zagrożenie może stwarzać ktoś kto samotnie chodzi lub biega po lesie , jakie zagrożenie może stwarzać ktoś kto samotnie spaceruje po plaży . A te zmiany w handlu to kosmetyka .
bEJUMFhD
lekarz
2 lata temu
długotrwałe noszenie masek powoduje choroby płuc i zmniejsza odporność
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić