Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Odkryto śmiertelnie niebezpieczny gatunek pająka

66

Nowy gatunek pająka odkryto w Meksyku. Ukrywa się w łóżkach i pościeli. Może natychmiast zabić albo doprowadzić do trwałych uszkodzeń ciała. Eksperci twierdzą, że jest to unikatowy gatunek.

Odkryto śmiertelnie niebezpieczny gatunek pająka
(East News)

Śmiertelnie jadowite pająki znaleziono w Meksyku mieście Tlaxcala. Naukowcy z National Autonomous University of Mexico zbadali nowo odkryty gatunek i nazwali go Loxosceles tenochtitlan.

Ponieważ jest bardzo podobny do Loxosceles misteca, pomyśleliśmy, że przybył do naszego regionu razem z zagranicznymi roślinami ozdobnymi. Ale przeprowadzając badania obu gatunków, zdaliśmy sobie sprawę, że są zupełnie inne – powiedział lokalnym mediom biolog i profesor uniwersytecki Alejandro Valdez-Mondragon.

Ugryzienie pająka może doprowadzić do martwicy tkanek. Jad nowo odkrytego gatunku powoduje zniszczenie krwinek czerwonych. Jest na tyle silny, że mógłby zabić dorosłego człowieka. Najbardziej niebezpieczny jest dla dzieci.

Zobacz także: Zobacz także: Pająk ugryzł kobietę, musieli jej amputować nogę

Pająki są bardziej aktywne w trakcie pory deszczowej. Chętnie chowają się w ubraniach, pościeli, łóżkach i szparach w meblach. Przyciągają ich także śmieci, ponieważ mogą odżywiać się owadami, które się tam zlatują.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nowo odkryty gatunek zaatakuje człowieka tylko w momencie, gdy poczuje zagrożenie. Jad samicy jest kilkukrotnie silniejszy od jadu samca. Naukowcy badający tego pająka wydali przed nim ostrzeżenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić