Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Orkan Eleonora pustoszy Europę. Są ofiary w wielu krajach

34
Podziel się:

Wiatr osiąga prędkość nawet 160 kilometrów na godzinę. Kilkanaście osób odniosło obrażenia.

Orkan Eleonora pustoszy Europę. Są ofiary w wielu krajach
(PAP/Abaca, Desfoux)

Najwięcej rannych jest we Francji. Według ministerstwa spraw wewnętrznych w ataku Eleonory (sztormu lub orkanu w zależności od stosowanego nazewnictwa) poszkodowanych zostało 15 osób. Czworo z nich jest w poważnym stanie - informuje "The Guardian".

Niestety, jest także jedna ofiara śmiertelna. Według raportów Eleonora zabiła narciarza we francuskich Alpach. Mężczyzna zginął od spadającego drzewa w miejscowości Morillon we wschodniej Francji (region Haute-Savoie) - podaje BBC News.

Cztery osoby trafiły do szpitali w Anglii i Walii. Zostały poranione przez padające od niezwykle silnego wiatru drzewa. Najciężej poszkodowany został mężczyzna przygnieciony w samochodzie. Drzewo spadło na pojazd, gdy jechał trasą A46. Trzy pozostałe osoby są lekko ranne.

*Huraganowy wiatr zdmuchnął lokalny pociąg z torów w Szwajcarii. *Kilka osób odniosło niegroźne obrażenia. Horror przeżywali ludzie uwięzieni na wyciągu narciarskim w kantonie St Gallen. Wściekle wiejąca Eleonora przewróciła lekki samolot w Stans i 13-metrową choinkę w centrum Berna. Doniesienia mówią również o rannych w Holandii.

Siła Eleonory może budzić wielki strach. W okolicach szwajcarskiego miasta Lucerna meteorolodzy zanotowali prędkość wiatru na poziomie 195 kilometrów na godzinę.

Zobacz także: Zobacz także: Im sztormy nie straszne

Żywioł spowodował ogromne utrudnienia komunikacyjne. W wielu krajach odwoływano setki lotów, drogi tarasowały połamane drzewa, podobnie tory kolejowe. Fatalnie wygląda sytuacja jeśli chodzi o dostawy energii. Setki tysięcy domów w Europie są bez prądu. Mnóstwo budynków jest uszkodzonych. Również podtopienia dają się we znaki.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(34)
WIND
5 lata temu
eleonora to kara dla europy za otwarte granice da bezowych i art 7 dla POLSKI
Pomorzanin
5 lata temu
Z tym rozumem od wiatru nie przesadzajmy ale może to jest jakaś puenta po tym co PIS nie zrobił w czasie ostatniej wichury na Pomorzu ...teraz będzie lepiej ? Oby
Maniek
5 lata temu
U nas tez wieje straszliwie ledwo z sąsiadem po wina doszlim do sklepu tak nami rzucało po płotach.
MatiLublin
5 lata temu
Chyb nieprzypadkowo nadano mu żeńskie imię...
honorata
5 lata temu
Wg pisu to wszystko wina Tuska
Otaku
5 lata temu
Sory taki mamy klimat :\
skiba
5 lata temu
"Skinie nałóż czapke, kiedy wicher wieje, gdy pogoda w kratke"
GIT
5 lata temu
Kto wszedł żeby zobaczyć GTR'a ?
dgsgs
5 lata temu
pisowcy grozniejsi niz eleonora
uno
5 lata temu
Skarga została odrzucona na sztorm jako niedopuszczalna do Strasburga, a dokumenty zostaną zniszczone w ciągu jednego roku od dnia posiedzenia sądu w składzie jednoosobowym! Tak wygląda sprawiedliwość BOSKA!
Igal
5 lata temu
Niech więcej sypią na niebie.
obywatelka pi...
5 lata temu
jaka europe?! Polski nie pustoszy, a jesteśmy krajem chyba europejskim.. chyba dziennikarze portalu znają dwie europy. coraz wyraźniej widać, jak jesteśmy sterowani
As
5 lata temu
HAARP działa.
adamdenis1
5 lata temu
do Nadzieja : mam nadzieje ze dowieje do Polski i doda ci troche rozumu zabranej Macreli i Macaronowi , do niewielkiej ilosci ktorej niewatpliwie nie posiadasz
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić