Wróć na
Kamil Karnowski
|

Orlen zwiększy produkcję płynu do dezynfekcji. Są jednak złe wieści

160
Podziel się

Już na początku kwietnia w zakładach w Trzebni ma ruszyć produkcja płynu do dezynfekcji sprzedawanego dotąd na stacjach Orlen. Nie trafi on jednak na stacje paliw tylko do sprzedaży hurtowej i instytucji użyteczności publicznej.

Płyn do dezynfekcji na stacjach Orlen
Płyn do dezynfekcji na stacjach Orlen (PAP)

Wydajność nowej linii produkującej płyn do dezynfekcji ma wynieść do 3 mln litrów miesięcznie. Władze Orlenu nie podają jednak, jaka będzie minimalna wielkość produkcji, więc rzeczywiste dane nie są w tym zakresie takie oczywiste. Wiadomo jedynie, że będzie on produkowany dzięki infrastrukturze spółki ORLEN Południe w obszarze biodiesla w zakładach w Trzebini.

Nowy produkt nie będzie jednak służył do dezynfekcji rąk. W przeciwieństwie do substancji rozchwytywanej na stacjach Orlen, ten będzie służył do dezynfekowania powierzchni.

Płyn najbardziej pożądanym produktem na stacjac benzynowych. Miał on być powszechnie dostępny. W całym kraju pojawiają się jednak jedynie nieregularne i niewielkie dostawy, szybko wykupowane przez konsumentów - informuje Money.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(160)
Potrzebujący
2 miesiące temu
Gdzie jest płyn, gdzie jest płyn, gdzie jest płytn.
Fbb
2 miesiące temu
3mln litrów to jakaś kpina??? Ile to w przeliczeniu na jednego mieszkańca?? Uwolnić bimbrownictwo w naród sam się zaopatrzy!!!
vc1
2 miesiące temu
Dlaczego mali producenci potrafią być konkurencyjni do ORLENU ??? Orlen dostał darmowe zapasy spirytusu skonfiskowanego i nie potrafi wyprodukować taniego płynu !
Zmartwiony
2 miesiące temu
Płyn do tej pory powinien nazywać się Widmo. Dużo ludzi słyszało ale nikt nie widział. Jak i gdzie kupić nie wiadomo. Na stacjach brak
Rin
2 miesiące temu
Jesteśmy taką potęgą gospodarczą ( według rządzących ) a takiego badziewia nie możemy wyprodukować. Przed oczami mam teksty o sznurku do snopowiązałek z czasów PRLu.
Najnowsze komentarze (160)
Wojtek
2 miesiące temu
Kocham Pis i takie komunistyczne czasy-wybudowałem dom, a teraz przez 30 lat nie mogę nic zrobić.
Pedro
2 miesiące temu
Mam już dosyć łażenia po stacjach, pytania, szukania i czekania na coś, co może się pojawi za miesiąc, a jest mi potrzebne dzisiaj. Kupiłem więc 5 l takiego płynu od innego polskiego producenta, który nie korzysta ze spirytusu bez akcyzy i darmowej reklamy. Zapłaciłem co prawda 190 zł wraz z przesyłką, ale płyn czeka już na mnie w paczkomacie. Pozdrawiam wszystkich.
..999
2 miesiące temu
Cały płyn Orlenu hurtem wykupiły markety i sprzedają po 150zł!
Szafa
2 miesiące temu
Moi drodzy. Orlen dał 4 banki na pomoc z koronawirusem tak❓tak dostał za fri spirytkwota pewnie ze 4 razy większa niż dał za litr specyfiku do rąk 15 zł ciekawe ile zarobi. Zwolniony z akcyzy. Płyn jest i go nie ma a oni i tak fortunę zarabiają zarobią tyle że ze te 4 banki to będzie nie wielki procent tego za co naród im dziękował. A Owsiak jak dał kasę za nic to go z blokowali szukajcie dalej Yeti
Kaśka
2 miesiące temu
Dzisian udalo mi sie kupić ten cudowny plyn. Wg mnie to nic innego jak zwykly denaturat. Smierdzi potwornie
Stefan
2 miesiące temu
Jaki płyn od 2 tygodni piszecie a nikt go nie widział
Zenek
2 miesiące temu
Apeluję o więcej drożdży w Suwałkach !
Przemko
2 miesiące temu
W dniu dzisiejszym tankowałem na stacji - Nowy Duninów obok Płocka. Podczas wizyty na drzwiach wisiała informacja, że płyn do dezynfekcji jest niedostępny. Wychodząc z toalety przypadkowo usłyszałem, jak pracownik informuje znajomego że płyn jest. Po opuszczeniu budynku stacji, będąc w samochodzie zauważyłem, że pracownik udaje się do innego pomieszczenia skąd przyniósł dla znajomego płyn do dezynfekcji, Z ciekawości udałem się w kierunku tego pomieszczenia. Okazało się, że przez szybę widać schowanych 6 kartonów z płynem. Udałem się więc na stacje celem zakupu płynu. Pracownicy jednogłośnie poinformowali mnie, że płynu już nie ma. Bez komentarza...!
Time
2 miesiące temu
Gdzie jest płyn dla samorządów Panie Bajtek ? Czy tylko w TVP??
Polak
2 miesiące temu
Po co to chwalenie się w tv tą prokujcją tego płynu, jak on nie jest dla zwykłego człowieka tylko dla wybrańców. O co chodzi z tym niewidzialnym płynem? Czy komuś udało się go wogole nabyć?
Olin
2 miesiące temu
Wielką wpada Objastka
Korez
2 miesiące temu
Ten płyn jak yeti niby jest a nikt go nie widział brawo PAD
Olka
2 miesiące temu
Jak to powiedział pracownik stacji... Każdy może kupić jedno opakowanie, ale ludzie robią tak, że kupią i znowu ustawiają się do kolejki, by ponownie kupić i tak ile się da. Cwaniactwo na całego.
MCw
2 miesiące temu
Teraz producent opon bedzie produkował zel do rąk i każdy będzie wysyłał za granice zyskiem 200% a polaką mydła mydełko Fa .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić