o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Ostra reakcja Japonii. Kolejne sankcje nałożone na Koreę Północną

9
Podziel się

Łącznie 19 osób i przedsiębiorstw zostanie objętych sankcjami. Japończycy zamrożą ich konta i zakażą wjazdu do swojego kraju.

Ostra reakcja Japonii. Kolejne sankcje nałożone na Koreę Północną
(Getty Images)
bDYOXTKJ

To odpowiedź Japonii na agresję ze strony reżimu Kim Dzong Una. Przywódca Korei Północnej nie ustaje w groźbach wszczęcia atomowej wojny, stąd kolejne sankcje skierowane przeciwko konkretnym jednostkom - informuje BBC. Wcześniejsze zakazy obejmowały m.in. handel z Koreą Północną czy brak możliwości cumowania w japońskich portach dla statków handlowych zmierzających do Korei Północnej lub płynących z reżimu.

Planowane jest jeszcze większe rozszerzenie sankcji. Nawet 210 firm z Chin i Rosji może paść ich ofiarą. Chodzi tu m.in. o handlarzy węglem, minerałami i banki i firmy transportowe, które nadal współpracują z komunistycznym reżimem.

Korea Północna wystrzeliła rakietę balistyczną, która spadła w naszej strefie ekonomicznej i nie ustaje w prowokacyjnych komentarzach - tłumaczył decyzję Yoshihide Suga, rzecznik japońskiego rządu.

bDYOXTKL
Zobacz także: Zobacz także: ONZ publikuje wideo z ucieczki żołnierza z Korei Północnej

Decyzja o sankcjach zapadła na dzień przed zgromadzeniem Rady Bezpieczeństwa ONZ. Ma się ona zająć znalezieniem "pokojowej drogi wywierania nacisków na Koreę Północną". Tego typu działania zdają się jednak nie robić wrażenia na Kim Dzong Unie, który po raz kolejny zagroził wybuchem wojny w regionie.

Podejmiemy bezlitosne środki samoobrony, jeśli Stany Zjednoczone wprowadzą blokadę morską Korei Północnej - zagrozili komuniści zaledwie dzień po złożeniu oferty rozmów "nawet o pogodzie" przez szefa amerykańskiej dyplomacji.

bDYOXTKR

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDYOXTLm
KOMENTARZE
(9)
Cichy
3 lata temu
A gdzie Yakuza oni szybko sprawę z kimem załatwią
sprawiedliwos...
3 lata temu
prosze podac zdrajcow ( nie tych co PIS wymysla) tych co utrzymuja kontakty biznesowe z tym grubaskiem - no prosze o nazwy
wydaje się że...
3 lata temu
Nie rozumiem ludzi którzy murem stoją za Kim... wystarczy porównać korę południawa do północnej w której w latach 90 zmarło 3 mln ludzi z głodu,ich południowi sąsiedzi trzymają z USA i z głodu nikt nie umiera A Stany są jedynym państwem które jest w stanie przenieść znaczna ilość uzbrojenia w każdy zakątek świata nie wspomnę o potędze nuklearnej gotowej w każdej chwili do ataku a nie zalegajacej w magazynach;) Korea Płn to chyba ostatni kraj w którym chciałbym się urodzic
bDYOXTLn
pisiorkipotwo...
3 lata temu
to troche tak jak macierka....tylko ten ma mniej i tyle nie moze...............
ppp
3 lata temu
Zdejmijcie go w końcu,bo jak mu kiedyś żyłka pęknie to narobi bajzlu.
Hora madka
3 lata temu
Kim! Jak nie przestaniesz strzelać rakietami-nie dostaniesz dziś deseru!
luk
3 lata temu
Skutkiem tych sankcji w tym kraju powszechnego szczęścia w rządów Kima umrą z głodu kolejni ludzie, a Kim nadal będzie się bawił rakietami.
afrykaner
3 lata temu
niech Korea pokaże smurajom kto tu rządzi i dla przykładu zniszczy Tokio,jankesi palcem nie ruszą bo mają za dużo do stracenia,oni są silni do słabych.
Obiektywny
3 lata temu
Powinni wieprzowi łeb urwać i to jak najszybciej. Bo albo świat zniszczy jego albo on zniszczy świat. Innej alternatywy nie ma
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić