Jan Muller| 

Ostrzegają Polaków przed atakiem ISIS. Mogą uderzyć na świątecznym targu

322
Podziel się:

Polscy dyplomaci we Włoszech ostrzegają rodaków przed atakiem terrorystów na świątecznych targach.

Ostrzegają Polaków przed atakiem ISIS. Mogą uderzyć na świątecznym targu
(Vittorio Zunino Celotto/Getty Images)

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie informuje, że we Włoszech utrzymuje się wysoki stopień zagrożenia terrorystycznego. Personel placówki poleca, by w razie wystąpienia zagrożenia bezwzględnie stosować się do poleceń miejscowych służb porządkowych.

W związku z powyższym w okresie przedświątecznym i świąteczno-noworocznym zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza podczas wydarzeń o charakterze masowym takich jak np. jarmarki bożonarodzeniowe. W razie wystąpienia zagrożenia należy bezwzględnie stosować się do poleceń miejscowych służb porządkowych - czytamy na stronie internetowej ambasady.

Kilka dni temu w sieci pojawił się obrazki z św. Mikołajem i bojownikiem ISIS. Były dystrybuowane poprzez elektroniczne kanały propagandowe dżihadystów. Grafiki z napisami w kilku językach sugerują możliwość ataku terrorystycznego w Europie, m.in. w Londynie i Paryżu. 22 listopada niemieckie media doniosły o aresztowaniu 6 Syryjczyków planujących rzekomo zamach na targ świąteczny we Frankfurcie.

W 2016 roku terrorysta związany z ISIS zabił i ranił wielu gości bożonarodzeniowego jarmarku koło Kościoła Pamięci w centrum Berlina. Wjechał w tłum ludzi ciężarówką skradzioną polskiej firmie transportowej. Zamachowiec wcześniej zabił polskiego kierowcę.

Zobacz także: Zobacz także: Zamach w Berlinie. "Służby wiedziały o planowanym ataku"

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić