Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

"Otello z siekierą" usłyszał wyrok. Koniec głośnej sprawy

139
Podziel się

Rosjanin, który z powodu chorobliwej zazdrości okrutnie okaleczył żonę, został skazany na kolonię karną. Musi także wypłacić pokrzywdzonej odszkodowanie.

"Otello z siekierą" usłyszał wyrok. Koniec głośnej sprawy
(East News)
bEUMcEDF

Po roku usłyszał wyrok. Za torturowanie i okaleczenie żony sąd w Sierpuchowie skazał Dymitra Graczewa na 14 lat więzienia o zaostrzonym rygorze. Obecna na sali Margarita Graczew stwierdziła, że wyrok jest zbyt łagodny. Kobieta ma otrzymać od męża 2 mln rubli, czyli około 115 tys. zł odszkodowania - informuje rosyjska agencja prasowa.

Prokuratura żądała dla niego 17 lat kolonii karnej. Okolicznością łagodzącą było dla sędziego to, że oskarżony przyznał się do winy, przeprosił i współpracował ze śledczymi. Przyznał się do okaleczenia żony, ale został skazany również za grożenie jej śmiercią i dwukrotne porwanie. Według śledczych Graczew skrupulatnie przygotował się do zbrodni, zawczasu też sprawdził, co może złagodzić jego wyrok.

bEUMcEDH

Sprawa wstrząsnęła światem. Graczew zaciągnął Margaritę do lasu w grudniu 2017 roku. Tam związał ją, a następnie obciął palce i odrąbał nadgarstki siekierą. Potem zawiózł ją do szpitala, a sam zgłosił się na policję. Fragmenty jej dłoni przywiózł w pudełku po butach. Lekarzom udało się przyszyć lewą dłoń. Prawa została zastąpiona przez bioniczną protezę.

To była zemsta za pozew rozwodowy. Kobieta miała dosyć patologicznie zazdrosnego i coraz agresywniejszego męża, a także obojętności policji, która nie reagowała na jej skargi. Jednego z policjantów oskarżono z tego powodu o zaniedbanie, jeszcze nie zapadł wyrok w tej sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: „Kolegów nie miał, nieśmiały był”. Był gwałcony przez ojca i wywożony do pedofilów
bEUMcEEi
KOMENTARZE
(139)
antoni
3 lata temu
cytuje fragment filmu 'gdzie jest generał ' TA GĘBA JAKBY NIE RUSKA
gość
3 lata temu
Złoty łańcuch na szyi, a z wyglądu jakiś Azjata z Kaukazu, oni są do tego zdolni.
ziutek
3 lata temu
Nie długo może Donaldzik jankeski swojej młodej utnie ręce
bEUMcEEj
132
3 lata temu
Kolonia karna... Dlaczego w Polandii nie ma takiego terminu? Każdego recydywistę powinni tam wysyłać
Polak
3 lata temu
Piekna sprawa taka kolonia karna, powinniśmy tam spedofilony kler wysyłać. Podpisac umowę z rosją o ekstradycję kleru na sybir!
Tak jest
3 lata temu
kolonia karna bez ubran w zimie do konca zycia, obciac mu tez obie rece i dac lopate i niech kopie rowy, jak nie bedzie kopal, batem po plecach i polewac octem,a do picia wlasny mocz.
jus
3 lata temu
Ja uważam, że należy mu obciąć penisa.
no tak
3 lata temu
ale to przeciez kobiety same dla siebie wybieraja tych... mezczyzn ich zycia, spokojnymi chlopakami to one zainteresowane nie sa, a jak widac - Niestety
marzan
3 lata temu
Facet najwyraźniej rozumie i docenia traumę, jaką zafundował żonie. I to pokazuje, ile racji miał stary, dobry Hammurabi, wychodząc z założenia, że najlepsza kara za dany czyn to jego zwierciadlane odbicie na sprawcy. Gdyby taki kodeks obowiązywał, to głowę daję - ten człowiek by żonie rąk nie odrąbywał, bo on uważa takie kalectwo za coś okropnego (dlatego tak ją ukarał) i nie odważyłby sobie samemu zafundować podobnego losu. To jest banalnie prosty i oczywisty schemat, którego nie chcą przyjąć do wiadomości adwokaci. Bo z czego by tak genialnie żyli, jak nie z kombinowania, by za okaleczenie człowieka jakaś bestia chwilę posiedziała w pudle a potem wyszła i żyła sobie radośnie? Tak naprawdę to ci, co tworzą liberalne kodeksy karne są może i gorszymi łajdakami, niż ten facet z siekierą.
antyklerykał
3 lata temu
"sprawa wstrząsnęła światem", ludzie zejdźcie z drzewa, katofaszyści mordują miliony ludzi i na nikim to NIE ROBI WRAŻENIA przynajmniej w skorumpowanej Polsce katolickiej !!!!!!!!!!!!!...….".....Równo dziesięć lat temu amerykańskie i brytyjskie wojsko (z oddziałem tchórzliwych “sprzymierzeńców” na sznurku) rozpoczęło “Operację Iracka Wolność”, inaczej “Shock and Awe”, inaczej “Operacja Zniszczyć Niebezpieczną Infrastrukturę Iraku i Zacząć Ponad Dziesięcioletni Atak na Irakijczyków i Okupację ich Kraju”. Jak dotąd, bezpośrednim skutkiem tego “wyzwolenia” było zamordowanie co najmniej 1,5 miliona irackich cywilów i wysiedlenie z domów co najmniej 5 milionów. To na dodatek do milionów zabitych i doprowadzonych do nędzy i wyniszczenia przez narzucone przez USA sankcje ekonomiczne w poprzedniej dekadzie. Śmiercionośne podkładanie bomb do samochodów trwa do dzisiaj. Jednym słowem, Irak nie był wyzwalany – był niszczony i to niszczony rozmyślnie. ….."
ogórek
3 lata temu
Rosja to stan umysłu
koks
3 lata temu
co to za okolicznośći lagodzące, że przeprosil i współpracował i jeszcze może mogl się poddać dobrowolnej karze..
smiley
3 lata temu
powinni mu obciac...
bEUMcEEb
Pawełek
3 lata temu
a gdzie byli rodzice?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić