o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Agnieszka Owca
|
aktualizacja

Padnie rekord. 500+ zachęca do rodzenia po trzydziestce

79
Podziel się

Statystyki opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny wskazują, że w pierwszym półroczu 2016 roku nastąpił wzrost liczby urodzeń.

Padnie rekord. 500+ zachęca do rodzenia po trzydziestce
(Pixabay.com)
bESPwXFh

Na ocenę prognoz trzeba jeszcze poczekać. Już wiadomo, że w pierwszych trzech kwartałach 2016 r. liczba narodzin zwiększyła się o 5,9 tys. w porównaniu z tym samym okresem w 2015 r. Od stycznia do października zeszłego roku odnotowano 507 tys. ciąż, w tym czasie w 2016 r. już 521 tys.

W krajach europejskich, w których wprowadzono zachęty czy ulgi dla rodzin decydujących się na kolejne dziecko, na efekty trzeba było czekać nawet dekadę – mówi Martyna Kawińska, socjolog z UKSW.

Czy to efekt rządowej pomocy dla rodzin? Jak na razie na pewno można stwierdzić, że 500+ poprawiło sytuację ekonomiczną biednych rodzin. Z raportu prof. Ryszarda Szarfenberga z EAPN „Przewidywane skutki społeczne 500+: ubóstwo i rynek pracy” wynika, że odsetek dzieci znajdujących się w skrajnym ubóstwie zmalał z 11,9 proc. do 0,7 proc.

bESPwXFj

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bESPwXFK
KOMENTARZE
(79)
kolololololol...
5 lata temu
TO świadczy tylko o skrajnym ubóstwie dużej ilości (większości Polaków) 500+ to kretyński poimysł. Dużo gorszy niż Mocna polityka mieszkaniowa czy ulgi podatkowe :-/
analityk
5 lata temu
ciekawe jak idiotyczny system rozdawnictwa ... wpłynął na poprawę wyników w I półroczu , skoro ciąża trwa 9 miesięcy ?
a
5 lata temu
Gdyby dać także 500 za każde pierwsze dziecko to by bardzo zwiększyło liczbę osób decydujących się na dziecko. Prosta zasada. Dać także za 1 dziecko, ale zabrać bogatym . np. powyżej dochodu 160.000 brutto ( na oboje małżonków) lub 80.000 brutto na singla. znam wiele osób które nie biorą ślubu aby kobieta tzw. samotnie wychowująca dzieci ) dostała pieniądze. Mój szef ma córkę która mieszka w domu za kilka mln. ( zapisane na ojca) , nie pracuję ( tata ma dużą firmę i daje córce co chce) i ta córka dostaje 500 + ( nie ma ślubu z chłopakiem który zarabia 20k miesięcznie) i najlepsze... córka dostaje pomoc z różnych instytucji nawet węgiel :) . Jej tata mówi... jak dają to brać. Wstyd, ale oni się nie przejmują ... po prostu, jak wówią " trzeba korzystać z zasady". Jej ojciec jak ma dacć pracownikowi 100 zł premii na święta to ręka się mu trzesię. W takim kraju żyjemy
bESPwXFL
q
5 lata temu
przeciętna Polka rodzi dziecko po ukończeniu szkoły, często studiów. później chce się czegoś dorobić jeśli się da , upewnić się że nie zwolnią jej z pracy po porodzie i wtedy rodzi dziecko Statystycznie wychodzi więc że rodzi w wieku po 30 -ce. Widać że o2 znów odkrylo Amerykę lub żyje w innym Swiecie ( WarszaFKA )
zofia
5 lata temu
dla wszystkich tych którzy tak cierpią ,że z ich podatków płacone jest 500+, żałujecie dzieciom w biedzie, a nie żałujecie tej bandzie z Urzędów Skarbowych, którzy gnoją ludzi, Lekarzom którzy ładują naszym dzieciom szczepionki z rtęciom, i aluminium, współczuję tym biednym dzieciom, ,które się urodzą, nie mają szans by być zdrowe, jeśli nie śmierć to kalectwo albo inne choroby, alergie itp. tym się nie przejmujecie, tylko ta chora zawiść i zazdrość.
Magda
5 lata temu
To się nazywa hodowla służących, dzięki którym nie trzeba pracować... Opamiętajcie się ludzie i weźcie się lepiej za robotę, a nie za pierdoły.
Gość
5 lata temu
Za 500+ to by wszystcy chcieli rodzić.
pracownik umg
5 lata temu
tytuł artykułu nie ma nic wspólnego z tekstem, głąby
Rodzic
5 lata temu
Jeśli 500zł zachęci parę ludzi do posiadania dziecka to biada temu dziecku.
rob
5 lata temu
Poległy Polak w Berlinie powinien być włączony w poczet bohaterów narodowych
Adam-Dead
5 lata temu
Aj waj WP z "dziennikarzami" z Agory i natemat.pl płacze...
Kris
5 lata temu
Zasada stara jak świat! Zawsze ten co jest przy korycie udowadnia wszystkim na siłę jaki to teraz dobrobyt panuje! To się potocznie nazywa PROPAGANDA, czyli dla rządzących stan samouwielbienia! Jaruś pewnie większość czasu siedzi przed lustrem i siebie podziwia!
65
5 lata temu
a trumienkowe ile juz wzielo? jak ma usunac i zaplacic to woli donosic i przzytulic 4000
bESPwXFD
asia
5 lata temu
tak efekt 500 plus becikowe a za 2 latka ,,rodzice zakatowali dziecko bo nie mogli wytrzymac jego placzu,,
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić