Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Wojciech Darewicz17.06.19 (12:48)

Pająk jadł całego oposa. Zdjęcie wstrząsnęło użytkownikami Facebooka

Justine Lattona i jej mąż wystraszyli się nie na żarty. W minioną sobotę, podczas podróży przez Tasmanię natknęli się na przerażającą scenę. Zrobione przez nich zdjęcia olbrzymiego pająka, który zwisając ze ściany konsumował w całości oposa, wywołało w mediach społecznościowych sensację.
Facebook/Justine Latton

Mąż i żona wybrali się na wycieczkę po Mount Field National Park na Tasmanii. To właśnie tam byli świadkami sceny, którą komentatorzy określili jako okazję na zrobienie zdjęcia nadarzającą się "raz w życiu".

Wielki kontrast. Na zdjęciu znajdują się skrajni przedstawiciele swoich gatunków. Okazałe pająki z rodziny spachaczowatych, słyną ze swoich rozmiarów. Posiłkiem drapieżnika ze zdjęcia stał się opos z rodziny miniaturowych.

REKLAMA
Justine Lattona/Facebook

Duże zainteresowanie. Niecodzienna sytuacja wywołała jak dotąd 777 reakcji, aż 5 tys. udostępnień i ponad 100 komentarzy. Internauci piszący opinie pod postem Justine Lettone, wyrażają swoje niedowierzanie oraz żartują. "AAA wszyscy musimy jeść, ale żeby aż tak" - pisze jedna z osób. "Whoa, to się nazywa silny pająk" - dodaje inna.

Spachaczowate nie budują sieci łownych. Potencjalne ofiary lokalizują przede wszystkim dotykiem, dlatego też ich odnóża są gęsto pokryte bardzo czułymi włoskami czuciowymi. Spachaczowate osiągają przeważnie duże rozmiary – największym znanym przedstawicielem jest Heteropoda maxima, dorastający do 46 mm długości i 25–30 cm rozpiętości odnóży. Ponad 40 mm długości osiągają również Beregama aurea oraz nienazwany gatunek z rodzaju Heteropoda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Świecący pająk. Wyginął 110 milionów lat temu

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij