Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Państwo Islamskie drży tylko przed Izraelem

Podziel się

Terroryści z samozwańczego Państwa Islamskiego nie boją się ani wojsk Stanów Zjednoczonych, ani armii Wielkiej Brytanii. Islamscy fanatycy drżą przed interwencją Izraela - twierdzi Jürgen Todenhöfer, niemiecki dziennikarz, który tworząc materiał o ISIS, spędził 10 dni w jego strukturach.

Państwo Islamskie drży tylko przed Izraelem
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)
bEThxLwB

Niemiec ryzykował życiem, by zdobyć unikalny dziennikarski materiał. Jego pobyt na terenach okupowanych przez islamskich terrorystów rzucił nowe światło na to quasi-państwo oraz sposób myślenia jego przywódców na temat jego przyszłości.

Dowódcy terrorystów nie boją się przeciwników. Nieszczególnie przejmują się nalotami zachodniej koalicji, wymierzonymi w obiekty o znaczeniu strategicznym. Uważają, że zarówno Amerykanie, jak i Brytyjczycy nie mają pojęcia o tzw. partyzantce miejskiej, ani o taktykach walki terrorystycznej - twierdzi Todenhöfer w rozmowie z żydowskim dziennikiem "Jewish News".

Jest na świecie tylko jeden kraj, którego ISIS boi się najbardziej. To państwo to Izrael. Terroryści uważają, że izraelska armia jest zbyt silna, by mogli ją pokonać. Islamiści wiedzą też, że żydowscy żołnierze potrafią doskonale radzić sobie w walce w mieście i bardzo skutecznie zwalczają partyzantkę - powiedział Todenhöfer w rozmowie z Sharonem Feinsteinem.

bEThxLwD

Dziennikarz był pod wrażeniem tego, co zobaczył. Stwierdził, że Al-Kaida była przy Państwie Islamskim tylko małą, niewiele znaczącą, drobinką. Todenhöfer przyznał też, że ISIS nie ma w planach rozprawiać się z Izraelem w pierwszej kolejności, mimo że organizacja terrorystyczna niejednokrotnie odgrażała się Państwu Żydowskiemu.

bEThxLxe
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić