Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Papież Franciszek zmienił treść modlitwy "Ojcze nasz"

553
Podziel się:

Papież Franciszek zatwierdził zmiany w tekście Modlitwy Pańskiej, czyli "Ojcze nasz". Franciszek wyjaśnił, że chciał zmodyfikować wers "i nie wódź nas na pokuszenie", ponieważ sugeruje on, że Bóg popycha ludzi do grzechu.

Papież Franciszek
Papież Franciszek (Getty Images, Franco Origlia)

Papież zmienił tekst na "nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie". Nowe sformułowanie zostało zatwierdzone przez zgromadzenie ogólne Konferencji Episkopatu Włoch. Zmiana dotyczy języka włoskiego, a to, czy będzie obejmować także inne języki, zależy już od władz kościelnych danego kraju.

Zmianę "Ojcze nasz" papież Franciszek zapowiedział już w 2017 r. Tłumaczył, że Bóg nigdy nie nakłania i nie prowadzi ludzi do grzechu.

Jestem tym, który upadł. To nie on popycha mnie do pokusy, by zobaczyć, jak upadłem. Ojciec tego nie robi, ojciec pomaga ci natychmiast wstać. To szatan prowadzi nas do pokusy, to jest jego zadanie - mówił papież.

Ojcze Nasz (Pater Noster) to najstarsza modlitwa chrześcijan. Jest zapisana w Biblii. Zgodnie z ewangelią św. Mateusza, Jezus przekazał ją swoim uczniom podczas kazania na górze. Jest nie tylko najstarsza, ale również najważniejsza. Uznaje się ją za wzór modlitwy chrześcijańskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: "Karol Wojtyła: Totuus Tuus" - gra komputerowa o Janie Pawle II
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(553)
m
3 lata temu
to teraz będą BOGA poprawiac lucyferyczne
pawel
3 lata temu
a kiedy ojcze święty zmienisz początek ??? Trójco nasza , któraś jest w niebie … bóg jest trójcą ????????? - to kto tam rządzi ? znowu Jarek ?
paweel
3 lata temu
o jej lepszy od Jezusa +++
XIONC
3 lata temu
OJCZE MASZ ! - JUZ OBOWIAZUJE OD DAWNA
ZEN
3 lata temu
To jeden ze sposobów na religijne ogłupianie. Ojciec to jest KTOŚ. Więc wciska się ludziom bajkę że jakiś duchowny to nasz ojciec.
gość
3 lata temu
Za poprawienie tych słów papież Frańciszek powinien zostać ukarany bo jak można poprawiać słowo Boże i uważać się za lepszego od Boga
21 wiek
3 lata temu
to kto układa te wierszyki? jednak ludzie? czyli jednak wszystko wymyślone..... ech naiwniacy, kiedy wy się obudzicie z tych bajek
sigmapi
3 lata temu
kiedy nastepny Papiez ?
Jam jest.
3 lata temu
Trzeba było 2 tysięcy lat aby zrozumieć i zmienić coś co było tak oczywiste.Czas okaże jeszcze jak wiele jest tych oczywistych do zmienienia tłumaczeń.
7890
3 lata temu
Bede dalej odmawiac ojcze nasz , bo tak chcial Bog i JEZUS , bez obrazy ale franciszek powinien isc na emeryture .Juz czas.
Yobi
3 lata temu
Ale jaja, myślałem że Pismo Świete jest świete a to cyrk. Zmieniaja co chcą w jednym kraju będzie tak w drugim tak. Ciekawe co jeszcze zmienili.
Zobacz
3 lata temu
I po co zmieniać
allah akbar ...
3 lata temu
psycholog o mores o tempores o Maria Virgina!!!!!
pawel
3 lata temu
nie kumam , jego bóg jest trójcą i powinien modlić się : trójco nasza któraś jest w niebie...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić