Natalia Bogucka| 

Papież Franciszek zmienił treść modlitwy "Ojcze nasz"

758

Papież Franciszek zatwierdził zmiany w tekście Modlitwy Pańskiej, czyli "Ojcze nasz". Franciszek wyjaśnił, że chciał zmodyfikować wers "i nie wódź nas na pokuszenie", ponieważ sugeruje on, że Bóg popycha ludzi do grzechu.

Papież Franciszek
Papież Franciszek (Getty Images, Franco Origlia)

Papież zmienił tekst na "nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie". Nowe sformułowanie zostało zatwierdzone przez zgromadzenie ogólne Konferencji Episkopatu Włoch. Zmiana dotyczy języka włoskiego, a to, czy będzie obejmować także inne języki, zależy już od władz kościelnych danego kraju.

Zmianę "Ojcze nasz" papież Franciszek zapowiedział już w 2017 r. Tłumaczył, że Bóg nigdy nie nakłania i nie prowadzi ludzi do grzechu.

Jestem tym, który upadł. To nie on popycha mnie do pokusy, by zobaczyć, jak upadłem. Ojciec tego nie robi, ojciec pomaga ci natychmiast wstać. To szatan prowadzi nas do pokusy, to jest jego zadanie - mówił papież.

Ojcze Nasz (Pater Noster) to najstarsza modlitwa chrześcijan. Jest zapisana w Biblii. Zgodnie z ewangelią św. Mateusza, Jezus przekazał ją swoim uczniom podczas kazania na górze. Jest nie tylko najstarsza, ale również najważniejsza. Uznaje się ją za wzór modlitwy chrześcijańskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: "Karol Wojtyła: Totuus Tuus" - gra komputerowa o Janie Pawle II
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić