REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka07.06.19 (09:14)

Papież Franciszek zmienił treść modlitwy "Ojcze nasz"

Papież Franciszek zatwierdził zmiany w tekście Modlitwy Pańskiej, czyli "Ojcze nasz". Franciszek wyjaśnił, że chciał zmodyfikować wers "i nie wódź nas na pokuszenie", ponieważ sugeruje on, że Bóg popycha ludzi do grzechu.
Franco Origlia / Getty Images

Papież zmienił tekst na "nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie". Nowe sformułowanie zostało zatwierdzone przez zgromadzenie ogólne Konferencji Episkopatu Włoch. Zmiana dotyczy języka włoskiego, a to, czy będzie obejmować także inne języki, zależy już od władz kościelnych danego kraju.

Zmianę "Ojcze nasz" papież Franciszek zapowiedział już w 2017 r. Tłumaczył, że Bóg nigdy nie nakłania i nie prowadzi ludzi do grzechu.

REKLAMA

Jestem tym, który upadł. To nie on popycha mnie do pokusy, by zobaczyć, jak upadłem. Ojciec tego nie robi, ojciec pomaga ci natychmiast wstać. To szatan prowadzi nas do pokusy, to jest jego zadanie - mówił papież.

Ojcze Nasz (Pater Noster) to najstarsza modlitwa chrześcijan. Jest zapisana w Biblii. Zgodnie z ewangelią św. Mateusza, Jezus przekazał ją swoim uczniom podczas kazania na górze. Jest nie tylko najstarsza, ale również najważniejsza. Uznaje się ją za wzór modlitwy chrześcijańskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Karol Wojtyła: Totuus Tuus" - gra komputerowa o Janie Pawle II

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij