aktualizacja 

Parlament Europejski znów zajmie się Polską

53
Podziel się:

W przyszłym tygodniu posłowie PE będą dyskutowali na temat prawa do aborcji w Polsce. Debaty domagali się socjaliści i frakcja Zjednoczonej Lewicy Europejskiej.

Parlament Europejski znów zajmie się Polską
(Forum)

Szef polskiego MSZ już odniósł się do pomysłu posłów PE. Zdaniem Witolda Waszczykowskiego prawa kobiet w Polsce nie są zagrożone, a wszelkie rozmowy na ten temat powinny toczyć się w kraju.

(...) ewentualna debata w Parlamencie Europejskim na temat praw kobiet w Polsce byłaby nieuzasadnioną ingerencją w sprawy naszego kraju i kompromitacją europosłów. (...) Dzisiaj instytucje europejskie powinny się zajmować naprawdę ważnymi problemami, a nie tworzyć sztuczne debaty – podkreślił.

Niedawno PE zajmował się Polską w kontekście Trybunału Konstytucyjnego. 14 września eurodeputowani przyjęli rezolucję, w której wyrazili zaniepokojenie paraliżem TK. Krytycznie odnieśli się również do ustaw o mediach, policji, prokuraturze, Kodeksu postępowania karnego, ustawy antyterrorystycznej, o służbie cywilnej, a także planów wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej.

Autor: Aneta Michałowska

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić