Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

"Patointeligencja" jest hitem. Krystyna Pawłowicz komentuje

418

Cała Polska mówi o utworze "Patointeligencja" – w tym Krystyna Pawłowicz i Magdalena Ogórek. Pojawiły się słowa krytyki, jednak nie pod adresem autora hitu "Patointeligencja". Krystyna Pawłowicz i Magdalena Ogórek wymieniły się uwagami na Twitterze.

"Patointeligencja" jest hitem. Krystyna Pawłowicz komentuje
(East News, Grzegorz Banaszak/REPORTER)

Nie cichną kontrowersje wokół piosenki "Patointeligencja". Wszystko z powodu sposobu, w jaki autor tekstu przedstawił środowisko młodzieży ze znanego stołecznego Liceum im. Stefana Batorego.

Na temat utwory wypowiedział się sam Krzysztof Ściechowski. wicedyrektor placówki. Jak przyznał w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", hit "Patointeligencja" wywołał w nim oburzenie. Uważa, że rzeczywistość jego podopiecznych nie wygląda tak, jak w piosence Maty.

Głos zabrały także Krystyna Pawłowicz i Magdalena Ogórek. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego wyraziła na Twitterze zaciekawienie, jak na piosenkę zareagowali nauczyciele z "Batorego". Wypowiedź skomentowała Ogórek, która stwierdziła, że pracownicy szkoły powinni bardziej zainteresować się plotkami, które krążą na temat liceum.

Zobacz także: Zobacz też: "To pokazuje, kto został nowym członkiem TK". Agnieszka Pomaska o wpisie Krystyny Pawłowicz

To to słynne liceum Batorego kształci w kierunku "patointeligencji".... A tak się chwalą i szczycą swym poziomem... Ciekawe, co o tej laurce myślą nauczyciele z Batorego... - stwierdziła Krystyna Pawłowicz.

Magdalena Ogórek ujawniła, że jej córka rozważała naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego. Nastolatka zrezygnowała jednak ze składania papierów po tym, jak odbyła poważną rozmowę z matką. Mimo że Ogórek – jak przyznała – stara się nie wtrącać w wybory życiowe dzieci, nie chciała, żeby córka uczęszczała do placówki cieszącej się tak złą sławą.

Nigdy nie wpływam na wybory życiowe mojej córki, natomiast przy wyborze liceum usłyszała mój kategoryczny ton sprzeciwu, gdy na domowej giełdzie szkół pojawiło się l. Batorego – napisała Ogórek na Twitterze.

Magdalena Ogórek złożyła także gratulacje ojcu Maty z powodu "ciekawego debiutu" syna. Internauci podzielili się na dwie grupy. Część osób przyznawała byłej kandydatce na prezydenta racje. Inni zwracali uwagę, że sztuka rządzi się własnymi prawami, a rzeczywistość w "Patointeligencji" mogła być celowo przerysowana i nie należy traktować jej w stu procentach poważnie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kim jest Mata? To świeżo upieczony absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie. Jest synem Marcina Matczaka, znanego prawnika i profesora Uniwersytetu Warszawskiego. Utwór "Patointeligencja" pochodzi z albumu "100 dni do matury".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić