Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Seweryn Dracki
|

Paweł Kukiz i PSL. Polacy wypowiedzieli się o ich wspólnym starcie w wyborach [BADANIE]

337
Podziel się:

Dla polityka nie może być chyba gorszego stanu niż ten, gdy jego los, poglądy i wybory stają się... obojętne dla wyborców. Uwielbienie albo negacja - to napędza polityczne emocje i życie. A jak jest z liderem "niepokornych" Pawłem Kukizem? Jakie emocje, i czy, wywołują wśród Polaków jego ostatnie wybory?

Paweł Kukiz i PSL. Polacy wypowiedzieli się o ich wspólnym starcie w wyborach [BADANIE]
(East News, Beata Zawrzel/REPORTER)

W ubiegłym tygodniu media obiegła informacja o tym, że Paweł Kukiz postanowił wystartować w najbliższych wyborach parlamentarnych ramię w ramię z ludowcami z PSL. W politycznym światku wywołało to nawet niewielką burzę, ale bez grzmotów.

Kilku członków postanowiło w mediach rozstać się z "ruchem niepokornych", który na zapowiadaną walkę z partyjniactwem będzie szedł z partią właśnie, do tego nazywaną często "obrotową", bo w imię władzy i stanowisk gotową dogadać się z każdym.

Ktoś poczuł obrzydzenie i dał temu wyraz, ot choćby poseł Liroy, który użył we wpisie niecenzuralnych słów, a wybory Kukiza podsumował krótko "tfu!", ktoś inny pogratulował dalekowzroczności i walki o polityczne przetrwanie.

My natomiast postanowiliśmy zapytać samych Polaków o to, jak oceniają polityczne wybory Kukiza. I jak się okazało, udzielili oni najgorszej odpowiedzi. Najgorszej oczywiście dla samego zainteresowanego. Dlaczego?

Zobacz także: Paweł Kukiz w programie "Tłit" - zobacz cały odcinek

Okazuje się, że o ile Kukiz i jego romans z PSL-em rozgrzewa wyobraźnię twitterian czy ludzi mocno zainteresowanych polityką, to wśród ogółu nie budzi już takich emocji.

Polacy w stosunku do Kukiza przejawiają bowiem kompletny "tumiwisizm", nie angażują się, nie oceniają, nie obchodzi ich to. Aż 40 proc. zapytanych o ocenę ruchu Kukiza na politycznej szachownicy udzieliło bowiem wymijającej odpowiedzi "trudno powiedzieć".

32 proc. ocenia jego decyzję źle, 28 proc. dobrze. Jeśli jednak przyjrzymy się tym mocno zdeklarowanym, a więc odpowiadającym "zdecydowanie", a nie "raczej" - to ukaże się nam cała miara zainteresowania, a raczej jego braku poczynaniami i losami Kukiza: 12 proc. ocenia start z PSL-em "zdecydowanie negatywnie", zaś zaledwie 4 proc. "zdecydowanie pozytywnie".

Czyżby więc polski wyborca był już zmęczony i znudzony politycznych konceptem reklamowanym marką "Kukiz"? Na to pytanie zapewne odpowiedzą nam zbliżające się wielkimi krokami jesienne wybory parlamentarne 2019.

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1032 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 9 – 12 sierpnia 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(337)
Prawda
3 lata temu
Największy ,,sprzedawczyk" i oszust !!!! PIS-doliz...
nastepny Pola...
3 lata temu
--- Program wyborczy PO-KO jest powszechnie znany i przedstawiany publicznie przez liderów-Schetynę i Lubibajer, na ich konwencjach iwmedialnychwywiadach. Dla przypomnienia podaję : --------1.Odsunięcie PiS od władzy i surowe ukaranie Zjednoczonej Prawicy za odsunięcie na 4 lata PO-PSL od władzy 2.Demontaż Państwa Polskiego - Wolne Miasto Gdańsk - Autonomia dla Śląska - POdział reszty POlski na samodzielne niezależne od RP Dzielnice 3.Zrzeczenie się 1 biliona reparacji wojennych od Niemiec 4.Przekazanie Żydom polskiego mienia bez spadkowego wraz z zaległymi odsetkami za zwłokę 5.Masowe sprowadzanie tysięcy muzułmańskich imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu 6.Wprowadzenie do programu szkolnego promocji GENDER i LGBT+ 7.Przywrócenie wieku EMERYTALNEGO 67 lat dla kobiet i mężczyzn 8.Likwidacja Rodzina 500+ 9.Likwidacja Wyprawka 300+ 10.Likwidacja 13-tej emerytury 11.POdwyższenie emerytur dla funkcjonariuszy UB SB MO ZOMO i WSI 12.Obniżenie minimalnej płacy z 2250 zł na 1250 zł brutto 1
Kukiz 2019
3 lata temu
Nic to, kilka szklaneczek dobrego Burbona i znów wszystko będzie optymistycznie. Ja tak robię, zrób Pan tak samo.
xxxl
3 lata temu
Kukiz pociągnie PsL na dno
nie moje pier...
3 lata temu
Panie Pawle - miałem dla Pana bardzo dużo szacunku - niestety to czas przeszły. Nic z Pana ideałów nie pozostało, Pamiętam jak się Pan zaklinał żadnej koalicji , I co -został Pan najbardziej niewiarygodnym "politykiem" wśród muzyków i wokalistów. Niech Pan tam wraca, gdzie zdecydowanie lepiej Panu szło. Pozdrawiam i życzę otrzeżwienia.
Janusz
3 lata temu
taki cytat z piosenki dla piosenkarza:...,,Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść Niepokonanym Wśród tandety lśniąc jak diament".....żeby już nie cytować klasyka o tym że mężczyznę poznać po tym jak kończy, itd
szara myszka
3 lata temu
od czasu kiedy P.Kukiz to ogłosił cały czas we wszystkich mediach i na wszystkich portalach o tym mówią i piszą chyba jednak boją się ich wspólnego startu PO i G.Schetyna toną , PIS aferami strzela sobie w kolana. Warto iść na wybory i zagłosować przeciw PO-PISowi.
Tr
3 lata temu
czyli 32% ocenia to pozytywnie no i tak trzymać
rea
3 lata temu
Narobił więcej szkody niż pożytku, co innego mówił głośno,a po cichu robił to co robił(głosował zgodnie z wolą PIS)
Zikuk
3 lata temu
Kukiz nigdy nie starał się wytłumaczyć o co tak chodzi w jego poglądach (programie) .A MA JE WARTOŚCIOWE. Jedno wiadomo że nigdy się w tym kraju nie zmaterializują.
zmarnowany gł...
3 lata temu
Kukiz żeby zostać w polityce i przy kasie to nawet jest gotowy do wyborów iść z diabłem.Co może dać wyborcom Kukiz z tak małym poparciem ,nawet jak przekroczy próg wyborczy i wprowadzi 20 posłów to nie jest w stanie zrealizować ani jednej obietnicy wyborczej oprócz brania kasy przez 4 lata.
Hetman Polny
3 lata temu
Kukizy powstały 4 lata temu aby PARTIA KORWIN I POTEM WOL OŚĆ NIE ZASIADAŁA W PARLAMENCIE.
Leon
3 lata temu
Kukiz tylko teraz szuka, do kogo swy tyłek dokleić, aby lekko i wystawnie żyć , na koszt podatnika
Paryżanin
3 lata temu
Życzę p. Pawłowi bardzo dużo zdrowia bo na rozum to już za puzno.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić