o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Picie w plenerze legalne? Kukiz'15 ma projekt ustawy

1
Podziel się

Posłowie z ugrupowania Pawła Kukiza proponują zmiany w Ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Picie w plenerze legalne? Kukiz'15 ma projekt ustawy
(Pixabay.com)
bDJonDoB

Samorządy same miałyby decydować, jaki alkohol i gdzie można by spożywać legalnie. W rozmowie z TVN 24 poseł Jakub Kulesza podkreślił jednak, że zmiana nie dotyczy całkowitego zniesienia zakazu picia w miejscach publicznych, a raczej dąży do przekazania lokalnym władzom decyzyjności w tej sprawie.

Obecne przepisy mówiące o tym, że nie można spożywać alkoholu w ośrodkach szkoleniowych, akademikach, są przepisami martwymi. Jeśli to jest odgórna regulacja, to ciężko jej przestrzegać - podkreślił Kulesza.

Ustawa o wychowaniu w trzeźwości weszła w życie dawno, bo w 1982 r. Jednak dopiero 15 lat temu wprowadzono do niej zapis, według którego picie napojów alkoholowych jest zakazane na ulicach, placach i w parkach. Wyjątek stanowią miejsca specjalnie do tego przeznaczone, np. tzw. ogródki piwne. Spożywający alkohol w miejscu niedozwolonym może zostać ukarany mandatem w wysokości 100 zł.

bDJonDoD

Autor: Beata Kruk

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDJonDoJ
bDJonDpe
KOMENTARZE
(1)
Twój Ubek
5 lata temu
Za spożywanie jest mandat 100 PLN, ale za USIŁOWANIE spożycia - 500 PLN
Najnowsze komentarze (1)
Twój Ubek
5 lata temu
Za spożywanie jest mandat 100 PLN, ale za USIŁOWANIE spożycia - 500 PLN
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić