REKLAMA
Odświeżone 2 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Katarzyna Bogdańska04.10.19 (06:47)

Pieniny. Akcja GOPR. Znaleziono ciało turysty

Tragedia w Pieninach. Na zboczu Sokolicy znaleziono ciało turysty. W czwartek na szczycie góry znaleziono jego plecak i od tego momentu był poszukiwany przez GOPR.
East News

W czwartek w Masywie Trzech Koron w Pieninach trwały poszukiwania turysty, którego plecak znaleziono na szczycie Sokolicy. Do akcji przystąpiła Grupa Podhalańska GOPR. Jak poinformowali ratownicy na swoim profilu na Facebooku, w trudno dostępnym terenie odnaleziono zwłoki.

"Niestety, tym razem ratownikom pozostał smutny obowiązek zniesienia ich w doliny" - czytamy w komunikacie.

REKLAMA
google maps

Również w czwartek Grupa Podhalańska GOPR w Pieninach prowadziła inną trudną akcję ratunkową w górach. W miejscowości Jaworki (nieopodal Szczawnicy) udzielała pomocy bacy, który prawdopodobnie podczas ataku padaczki wpadł do ogniska. Okazało się, że mężczyzna ma rozległe oparzenia ciała.

Ratownicy GOPR wspólnie z ratownikami Pogotowia Ratunkowego udzielili mu pomocy medycznej i przetransportowali na lądowisko, skąd mężczyznę przejął lecący z Krakowa śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wieczorem GOPR poinformował, że mężczyzna ma poparzone około 70-90 proc. ciała.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij