Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla09.06.18 (18:06)

Pierwszy gwardzista w turbanie

Jest pierwszym gwardzistą, któremu oszczędzono męki noszenia futrzanej czapy w czerwcu. Zawdzięcza to swojej religii.
Dan Kitwood / Getty Images

*Singh Lall wyróżniał się z tłumu gwardzistów. * Jak poinformowało BBC, około tysiąca żołnierzy wzięło udział w ceremonii z okazji oficjalnych urodzin królowej. Jednak oczy wszystkich były skierowane na 22-latka z Leicester. Mężczyzna urodził się w Pendżabie w Indiach, ale jego rodzina przeniosła się do Wielkiej Brytanii, kiedy był małym dzieckiem.

Sikh jest pierwszym gwardzistą, który wziął udział w paradzie mając na głowie turban. Charakterystycznym dla wyznawców sikhizmu nakryciem głowy zastąpił noszoną przez innych żołnierzy tradycyjną wysoką czapkę z niedźwiedziego futra. Trooping the Colour to święto, w czasie którego tradycyjnie obchodzi się urodziny monarchy.

REKLAMA

Zobacz także: Suknia ślubna Meghan Markle to plagiat? Do sieci trafiło oświadczenie

*Przyjęcie do eskorty Sikha niektórzy uznają za "historyczną zmianę". * On sam ma nadzieję, że jego przykład zachęci innych do wstępowania do brytyjskiej armii. Singh Lall zaciągnął się w 2016 r., w wieku 20 lat.

Mam nadzieję, że więcej osób takich jak ja, nie tylko Sikhów, ale z różnych środowisk i wyznających inne religie, zostanie zachęconych do wstąpienia do armii - powiedział dumny gwardzista.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij