Wróć na
Jan Muller
|

Pierwszy raz autonomiczne auto zabiło człowieka. Ofiarą mieszkanka Arizony

237
Podziel się

​Podczas jazdy testowej pojazd firmy Uber potrącił kobietę przechodzącą przez ulicę w mieście Tempe.

Pierwszy raz autonomiczne auto zabiło człowieka. Ofiarą mieszkanka Arizony
(Youtube.com)
bCHacQRh

Uderzona przez auto zmarła w szpitalu. Uważa się, że to pierwszy śmiertelny wypadek z udziałem pojazdu kierowanego przez maszynę. - To była kwestia czasu. Wsadzanie automatu w miejsce człowieka to przejaw chciwości - internauci komentują komunikat, jaki w tej sprawie Uber zostawił na Twitterze. Firma zapewnia, że w pełni współpracuje z policją w śledztwie. Szef firmy, Dara Khosrowshahi, nazwał wypadek "niezwykle smutną informacją".

Po śmierci 49-latki Uber zawiesił wszystkie testy autonomicznych pojazdów w miastach Ameryki Północnej, czyli także San Francisco, Pittsburghu i Toronto - donosi BBC.

bCHacQRj

Elaine Herzberg przeprowadzała rower przez 4-pasmową drogę poza przejściem dla pieszych. Wypadek miał miejsce w niedzielę ok. godz. 22 czasu miejscowego. Pojazd Uber jechał z prędkością 65 km/h. Choć kierował program komputerowy, za kierownicą - zgodnie z przepisami - siedziała osoba nadzorująca jazdę. W dość brutalny sposób, zauważają amerykańskie media, prysł mit o eliminacji błędów ludzkich w świecie autonomicznych pojazdów. O tyle to istotne, że przekonanie o zmniejszeniu ryzyka dla ludzi było główną siłą napędową tej technicznej rewolucji. W tego typu pojazdy inwestują już firmy jak Ford, General Motors, Tesla czy Waymo. - To pobudka dla całej branży - skomentował Anthony Foxx, były sekretarz transportu w administracji Barracka Obamy.

Zobacz także: Uber także śmigłowcem

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bCHacQRK
KOMENTARZE
(237)
aga
2 lata temu
przeprowadzała rower przez 4-pasmową drogę poza przejściem dla pieszych" sorry ale zwykly kierowca tez moglby ja potracic
DeDe
2 lata temu
Jak się wbiła pod samo auto, to normalny kierowca pewnie też by nie wyhamował...
sd
2 lata temu
wtargnięcie na jezdnię , Każdy by ją mógł walnąć !!
bCHacQRL
Z Zawiercia
2 lata temu
trzeba teraz wprowadzić autonomicznych przechodniów żeby łazili po pasach i nie wbiegali na ulice
Wybieram
2 lata temu
Oczekuję bezstronne analizy statystycznej. JEŚLI "kierowca automatyczny" będzie RZADZIEJ zabijaał na drodze od człowieka to stawiam na Niego. To chyba logiczne?
Najnowsze komentarze (237)
Anonim
2 lata temu
poprawią soft i bedzie git
dd
2 lata temu
"poza przejściem dla pieszych" wszystko w temacie
dd
2 lata temu
ten co nadzorowałautomata akurat patrzyłw facebooka, w końcu po to ma automat żeby nei kierować samamu.
Rychu
2 lata temu
A czy sprawca był pija... jechał na przewoltowanym akumulatorze?
ja
2 lata temu
ciekawe, wczoraj był mój krytyczny głos na temat samochodów a dzisiaj go nie ma? Ktoś manipuluje? To nie jest pierwszy wypadek śmiertelny
mrb
2 lata temu
Szacunkowo w wypadkach każdego roku ginie 1 200 000 osób. Natomiast błąd algorytmu kierowania "autonomika" zabił 1 kobietę. Chyba trochę przedwczesne jest to wieszczenie odejścia ludzkości od autonomicznych pojazdów, co?
wwww
2 lata temu
Wierzę, że autonomiczne samochody zmniejszą liczbę śmiertelnych wypadków w okolicę zera. Warunek wszystkie pojazdy poruszające się po drogach muszą być autonomiczne.
gosc666
2 lata temu
jaka ofiara ??sama sobie winna ,po co te komentarze za glupote trzeba placić i tyle
bCHacQRD
Szepiet
2 lata temu
Jeden! samochód prowadzony przez automat i zabił człowieka - 1000 automatów - 1000 trupów i tak dalej.
pp
2 lata temu
A czy auto było trzezwe pewnie nie stwierdzono.
Nadistota
2 lata temu
Jeszcze nie mają inteligencji a już zabijają :)
asdf
2 lata temu
w normalnym wypadku kobieta dostala by mandat za sprowadzenie bezposredniego zagrozenia w ruchu ladowym. nie obyloby sie bez mandatu, ale to ze auto bez kierowcy zrobilo to cala lewica ma pozywke na nastepne 80 lat...
diesel
2 lata temu
Samochody autonomiczne zabiją jeszcze niejedną osobę. To pewne. Ale jestem przekonany że wiele osób dzięki nim ocali życie. Po pierwsze dlatego że w przypadku samochody autonomicznego nie mamy problemu niedoświadczonego kierowcy, który przecenia swoje umiejętności. Po drugie komputer nie zaśnie za kierownicą, nie zagapi się na panienkę w krótkiej spódniczce i nawet jeżeli w czasie jazdy będzie wysyłał SMSy to nie zmniejszy to jego koncentracji. Po trzecie komputer nie przekroczy dozwolonej prędkości, szczególnie w trudnych warunkach. Te trzy powody są najczęstszymi przyczynami śmiertelnych wypadków na drogach. Oczywiście samochód autonomiczny nie spowoduje zmniejszenia śmiertelności w wyniku skrajnie nieodpowiedzialnych i nieprzewidywalnych działań człowieka (jak przechodzenie z rowerem w nocy przez czteropasmową drogę).
kierowca osob...
2 lata temu
A czy ten samochód w ogóle się zatrzymał po wypadku czy pojechał dalej?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić