Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|
aktualizacja

Piosenkarka skazana na więzienie. Śmiała się z brudnej rzeki

13
Podziel się

Niełatwe jest życie artysty w Egipcie. Sherine Abdel-Wahab jest trzecią wokalistką w ostatnich miesiącach skazaną przez sąd w dość absurdalnej sprawie.

Piosenkarka skazana na więzienie. Śmiała się z brudnej rzeki
(Instagram.com, Sherine)
bETWYthh

Sherine ma trafić do więzienia na pół roku. Taki wyrok wydał sąd w Kairze za jej żart z Nilu. Wokalistkę uznano winną rozpowszechnianiu fałszywych wiadomości po tym, jak zażartowała, że picie wody z rzeki jest niezdrowe.

*Podczas koncertu kobieta została poproszono o wykonanie piosenki. * Fan poprosił o utwór "czy kiedykolwiek piłeś wodę z Nilu?". Wokalistka odpowiedziała, że to powoduje schistosomatozę, czyli chorobę pasożytniczą – informuje BBC. Stwierdziła, że lepiej dla niego, żeby napił się wody z butelki. Nagranie, po tym jak trafiło do sieci, wywołało skandal.

*Od tego momentu wokalistka nie może śpiewać na egipskich scenach. *Krajowe stowarzyszenie muzyków nałożyło na nią zakaz występów za nieuzasadnione szyderstwo w kraju. Kobieta przeprosiła za żart podczas koncertu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To jednak nie pomogło. Gwiazda muzyki czeka teraz na apelację, zapłaciła kaucję i do czasu kolejnego wyroku może przebywać na wolności.

bETWYthj
Zobacz także: Zobacz także: Znaleźli cmentarz sprzed ponad 2 tys. lat. "To dopiero początek"

*To kolejny wyrok na egipskiej artystce. *Laila Amer została skazana na dwa lata więzienia za teledysk. Zdaniem egipskiego sądu wokalistka podżegała w nim do rozpusty. Na pół roku skazano reżysera wideoklipu, a mężczyzna pojawiający się obok Amer otrzymał wyrok trzech miesięcy pozbawienia wolności. Shaimaa Ahmed została skazana na rok więzienia, gdy pojawiła się w teledysku w samej bieliźnie. Oskarżono ją za opublikowanie nieprzyzwoitego filmu. Zdaniem sądu sugestywnie jadła banana.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETWYthp
bETWYthK
KOMENTARZE
(13)
jo
4 lata temu
dojdziemy do tego, zobaczycie...
Zosia
4 lata temu
Panie feministki zajmijcie się kobietami w Egipcie, macie duże pole do popisu. Została jeszcze Arabia Saudyjskie i inne kraje muzułmańskie.
gośc
4 lata temu
Jakoś mi to przypomina co za chwilę i u nas w Polsce będzie się działo jeżeli kotoś powie coś niepochlebnego mimo że będzie to zgodne z prawdą.
bETWYthL
ola
4 lata temu
i co timmerans? cisza, co? a pier/....ne feministli i lewaki?
Gość
4 lata temu
I tu sie uczcie jak sie broni wlasnego kraju!
Ett
4 lata temu
Egipskie standardy to wzorzec icel dla PISu
kal
4 lata temu
PIS piętnuje kulturę i religię islamu jako mało humanitarną i nietolerancyjną, ale sam stając się radykalny zbliża się do fundamentalizmu... różnica "arabskiego" czy "narodowego polskiego" jest tylko w nazwie.
Wojcieh
4 lata temu
W każdym kraju gdzie istnieje przewaga ludzi otępiałych religijnymi i nacjonalistycznymi zasadami działania ich, i władzy są podobne
kuba
4 lata temu
Bardzo liberalne prawo w tym Egipcie, tylko pół roku, w Polsce za słowa można dostać trzy lata
staasek seple...
4 lata temu
Ja takiemu sędziemu który by ją skazał dalbym 1,5 litrową butelkę do wypicia. W Egipcie tacy mądrzy sędziowie jak w grajdole. Niedawno jeden sędzia uniewinnił drugiego mimo iż ten dał się nagrać na kamerze jak kradnie staruszce pieniądze na stacji.
dw
4 lata temu
"Zdaniem sądu sugestywnie jadła banana"? Skąd ten sąd wiedział co sugeruje takie jedzenie banana?
cynik
4 lata temu
Przeciez to sa muzulmanie, a oni w swietosc Nilu nie wierza. Nil moze byc swiety dla Koptow-prawowitych mieszkancow Egiptu,nie dla arabskich przybledow okupujacych go wspolczesnie.
Marcin
4 lata temu
Powiedziała że woda jest nieczysta, a nie brudna a to różnica. Nieczysta święta woda Egiptu - NIL, to tak jak by powiedziec Hindusom że Ganges to woda nieczysta - zła i przeklęta
bETWYthD
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić