Piotr Kalsztyn| 

Plaża dla nudystów to przeżytek. W Paryżu otworzyli restaurację dla golasów

38

Stolica Francji może pochwalić się restauracją, w której nie obowiązują wieczorowe stroje. Dokładnie rzecz ujmując - nie obowiązują tam żadne stroje.

Plaża dla nudystów to przeżytek. W Paryżu otworzyli restaurację dla golasów
(Facebook.com, O'naturel)

Restauracji O’Naturel właśnie otworzyła swoje drzwi dla pierwszych gości. Nazwa mówi sama za siebie - O'Naturel (czyli naturalnie) to lokal skierowany dla fanów nudyzmu. Przed wejściem do głównej jadalni goście proszeni są o zdjęcie wszystkich ubrań i pozostawienie ich w szafkach.* Tylko pięcioosobowy personel chodzi po restauracji w ubraniu.* Zjedzenie nago obiadu to przyjemność, która kosztuje tam około 200 złotych. Lokal serwuje dania wegańskie, czyli kuchnię bardzo popularną wśród naturystów. Restauracja może pomieścić 40 gości jednocześnie, a znajdziemy ją w 12. dzielnicy Paryża, na ulicy Gravelle.

*Mieszkańcom pałaszujące obiady golasy nie przeszkadzają. *Sąsiedzi wydają się swobodnie podchodzić do nowej restauracji. Na pewno pomaga w tym fakt, że witryny w lokalu są zasłonięte.

W ogóle nam to nie przeszkadza. Nie widzimy niczego z ulicy, chociaż wiemy, co się dzieje w środku. Przecież nie jest to salon masażu - cytuje mieszkańców okolicy francuski dziennik La Parisen.

Pierwsza restauracja dla nudystów w Paryżu, to nie pierwsza na świecie. Istnieje kilka innych lokali z opcją jedzenia na golasa. Bunyadi to pierwsza naga restauracja w Londynie. *Jest utrzymana w stylu pop-up i została otwarta w zeszłym roku, a obecnie zbiera fundusze na działalność podczas kolejnego sezonu. *Na hiszpańskiej Teneryfie, w restauracji Innato, niektóre potrawy są za to spożywane prosto z nagich ciał kelnerów.

Zobacz także: Zobacz także: Wystąpili tylko w welonie i muszce. Zdumiewający ślub nudystów

We Francji naturyzm to nic dziwnego. Na wybrzeżu znajdują się liczne plaże nudystów. W samym Paryżu natomiast można odwiedzić publiczny basen z wyznaczonymi godzinami, kiedy nie trzeba nosić strojów kąpielowych. Od sierpnia w największym miejskim parku publicznym pojawiła się za to "strefa nagości", gdzie bezkarnie można przebywać bez ubrań.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić