Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Po 21 latach poznała ojca. Przez kompletny przypadek

18

21-letnia Ileana Quintanilla działa w organizacji charytatywnej w Nikaragui. W czasie wolontariatu pomogła chłopcu, który miał takie samo nazwisko jak ona. W ten sposób odnalazła ojca. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Po 21 latach poznała ojca. Przez kompletny przypadek
(vimeo.com)

Ojciec porzucił ją, kiedy była niemowlęciem. Ileana Quintanilla urodziła się, kiedy jej matka miała zaledwie 16 lat. Dziewczynkę wychowywali głównie dziadkowie, którzy mimo ubóstwa otoczyli wnuczkę miłością. Ileana często pytała o ojca, ale bliscy zdradzili jej tylko, że ma na imię Ernesto i mieszka w społeczności La Tejana.

Jako nastolatka zaczęła pomagać innym potrzebującym. Ileana od lat pracuje w międzynarodowej chrześcijańskiej organizacji charytatywnej Food for the Hungry, i uczy dzieci z biednych rodzin. W czasie jednego ze spotkań modlitewnych wolontariusze rozmawiali o sile wybaczenia. Ileana postanowiła wtedy wybaczyć swojemu ojcu, a niecały rok później przypadkiem go poznała.

W szkole spotkała chłopca o takim samym nazwisku. Ileana zaczęła pracę w La Tejana, w czasie zajęć pomogła nastolatkowi napisać list. Dowiedziała się, że chłopiec również nosi nazwisko Quintanilla. Kiedy zapytała go o imię jego ojca, wiedziała już, że ma brata. Napisała na jego ręce swoje imię i poprosiła, żeby pokazał je ojcu.

Syn przybiegł do mnie po szkole i zapytał: "Tato, czy masz córkę"? - wspomina Ernesto Quintanilla.

Poruszony ojciec przyjechał zaraz do szkoły. W drodze modlił się, żeby córka wybaczyła mu krzywdę, jaką jej wyrządził. Ileana wyszła mu na spotkanie, powiedziała po prostu "Jestem twoją córką" i po raz pierwszy w życiu przytuliła się do taty. Niedługo po wzruszającym spotkaniu dziewczyna poznała całe swoje młodsze rodzeństwo i macochę, z którymi jest w bliskim kontakcie. "Taki był Boży plan" podsumowuje szczęśliwa Ileana.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Oko w oko z wielorybem
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić