Krzysztof Narewski| 
aktualizacja 

Po raz pierwszy od urodzenia zobaczył mamę

12
Podziel się:

Trzymiesięczny Everett z Warren County w USA cierpi na albinizm i ma problemy ze wzrokiem. Zobaczcie, jaką frajdę sprawiły mu specjalne okulary, dzięki którym zobaczył świat.

Po raz pierwszy od urodzenia zobaczył mamę
(Youtube.com)

W sieci pojawiło się nagranie z tego niezwykle radosnego wydarzenia. Chłopiec najpierw zamknął oczy, ale chwilę później je otworzył, zaczął się uśmiechać i wierzgać nóżkami:

*Everett choruje na albinizm. *To objawia się nie tylko brakiem pigmentu w skórze, ale także problemami ze wzrokiem. Rodzice tłumaczą, że ich synek widzi bardzo słabo i ma kłopot nawet ze śledzeniem poruszających się przedmiotów - podaje "Daily Mail". Lekarz przepisał więc dziecku specjalne okulary. Teraz chłopiec może oglądać otaczający świat.

Albinizm jest rzadką chorobą. Częstotliwość jego występowania to na całym świecie średnio od 1:5000 do 1:15000. W Afryce Południowej występuje częściej. Choruje na niego nawet 1 na 1000 osób. Tam też albinosi są prześladowani. Uważa się ich za wcielenia duchów zmarłych, a części ich ciał mają magiczną moc. Dlatego też często padają ofiarami licznych morderstw.

Zobacz także: Zobacz też: Tak wygląda paw albinos. To prawdziwa rzadkość

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić