Wróć na
Bartłomiej Bajerski
|
aktualizacja

Podejrzane trzęsienie ziemi w Korei Północnej

45
Podziel się

Sejsmografy zarejestrowały wstrząsy o sile 2,8 stopnia w skali Richtera. Wykryto je w pobliżu poligonu, na którym Koreańczycy z Północy przeprowadzali próby broni nuklearnej.

Podejrzane trzęsienie ziemi w Korei Północnej
(PAP/Newscom)

Wstrząsy zarejestrowano w środę o godzinie 7.20 czasu lokalnego. Wychwyciły je urządzenia służb meteorologicznych Korei Południowej - podaje KBS World Radio.

Epicentrum znajdowało się w Kilju, w prowincji Północny Hamgyong. To 11 kilometrów od poligonu Punggye-ri, gdzie we wrześniu 2017 roku Kim Dzong Un przeprowadził szóstą próbę atomową Korei Północnej.

Eksperci nie przesądzają, co było źródłem wstrząsów. Nie jest wykluczone, że było to naturalne trzęsienie ziemi. Jednak południowokoreańscy specjaliści podkreślają, że nawet jeśli tak jest, to wstrząsy są efektem testu jądrowego z 2017 roku.

Po teście w 2017 roku ośrodek nuklearny miał się zawalić. Próby jądrowe naruszyły strukturę góry. Od tego momentu zarejestrowano już 11 trzęsień ziemi w tym rejonie.

Dzień przed zarejestrowaniem wstrząsów Kim postawił żądania USA. W przemówieniu noworocznym przywódca Korei Północnej domagał się zniesienia sankcji. Wyraził też gotowość do kolejnego spotkania z prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(45)
pikpok
rok temu
I co myślicie, że jak grubas powiedział, że nie będą produkować bomb atomowych to tak będzie? Tylko głupi jankes w to uwierzy... cały ten kraj jest oparty na kłamstwie i propagandzie, bo dla nich kłamstwo jest tak normalne jak oddychanie. Kolejna próba atomowa, nie ma bata.
misiek
rok temu
zneutralizować grubasa
33
rok temu
łatwo z kima zrobić łobuza, wystarczy otoczyć go sankcjami i potem wskazać palcem, patrzcie to ten który głodzi swój naród a komunizm jest niewydolny!
barbra
rok temu
Kolejne zagrywki a przedstawiciele Idiotenvolk łykają.. i o to chodzi...
salome
rok temu
Trzesienie ziemi tu,trzesienie ziemi tam,wybuchy wulkanow gdzies tam.Czy to sa wszystko wydarzenia spowdowane przez proby nuklearne Korei Polnocnej?A co z probami w innych państwach?Rozchodza się bez sladu?Co za zakłamanie.
Najnowsze komentarze (45)
No i przychod...
rok temu
Czas najwyzszy zeby im sie teraz oberwalo od Matki Natury
ponxix
rok temu
Tak, i kazał rozstrzelać swoją byłą dziewczynę, która rok temu pojawiła się na Igrzyskach Olimpijskich, cała i zdrowa. Jankesi widzą, że obydwie Koree próbują się dogadać, to robią wszystko, żeby do tego nie dopuścić i będą rzucać oszczerstwami.
gjkkk
rok temu
o tak cały system USA państwowoąść oprata jest na kłamstwie agresji i wywoływania konfliltówe zbrojnych robienie prowokacji poprze swoich agentow terorystów z CIA bo z tego żyją Amerykanie
Pol
rok temu
Harrp
md
rok temu
trochę za słabe jak na atom, raczej wstrzas wtorny...
uczciwy
rok temu
a tzw. komunizm był 100 razy sprawiedliwszy, tylko głupota ludzi tego nie ceniła, ale to się zmienia i to globalnie tym razem,
Babcia 70 tka
rok temu
On chce zapaść się głęboko w ziemię. Bo robi różne eksperymenty a Matka Ziemia tego nie lubi.
pik
rok temu
Dzięki posiadanej broni atomowej Kim może się jeszcze utrzymać przy władzy i stawiać pewne warunki. Bez tego już dawno podzieliłby los Husajna czy Kaddafiego!!
to grubas pop...
rok temu
!!! :D
tesa
rok temu
Kim ma wiatry po jedzeniu ....
zeno
rok temu
Jet niebezpieczny choć nie ma pieniędzy, co by było gdyby je miał?
STAS
rok temu
ONI SIE SAMI ROZPIEPSZA DLA KOMUNISTOW CZLOWIEK SIE NIE LICZY
barbra
rok temu
Kolejne zagrywki a przedstawiciele Idiotenvolk łykają.. i o to chodzi...
docentpruszcz
rok temu
...denuklearyzacja półwyspu oznacza usunięcie się amerykanów z tego terytorium, czy ktoś mi chce wmówić, że amerykanom WOLNO nie dotrzymywać umów???....