Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Podlaskie. Akcja ratunkowa na jeziorze. Jelonek ocalony

59
Podziel się

Do zdarzenia doszło w miejscowości Topiło (woj. podlaskie). Funkcjonariusze straży granicznej, patrolujący tamte tereny, zauważyli na częściowo zamarzniętym jeziorze jelonka. Szybko przystąpiono do akcji ratunkowej. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Podlaskie. Akcja ratunkowa na jeziorze. Jelonek ocalony
(Facebook.com, Nadlesnictwo Hajnówka)
bCYpqOwl

W piątek w miejscowości Topiło na jeziorze utknął młody jeleń. Zwierzę ślizgało się na zamarzniętej tafli i nie mogło się w żaden sposób wydostać. Przejeżdżający obok funkcjonariusze straży granicznej zauważyła to i postanowili wezwać pomoc.

Na miejsce przyjechali strażacy z Hajnówki (woj. podlaskie). Dołączyli także pracownicy tamtejszego nadleśnictwa. Do jelenia podpłynęto łodzią i z powodzeniem zabrano go z powrotem na brzeg.

Wspólna akcja ratownicza Straży Pożarnej w Hajnówce i pracowników Nadleśnictwa Hajnówka przyniosła oczekiwany przez wszystkich sukces. Cała, pełna napięcia i adrenaliny akcja trwała około dwóch godzin – czytamy w poście umieszczonym przez nadleśnictwo z woj. podlaskiego.

bCYpqOwn

Zobacz także Ustawił sztucznego jelenia. Reakcja prawdziwego była bezbłędna

Zwierzęciu nic się nie stało. Jeleń był tylko bardzo mocno wystraszony zaistniałą sytuacją. Przez kilka minut odpoczywał na brzegu, a później uciekł bezpiecznie do lasu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze współpracy przy akcji ratowniczej.

Takie zdarzenie dostarcza dużo pozytywnych emocji i pokazuje, że współpracując można zrobić coś dobrego – czytamy w dalszej części oświadczenia.

Zobacz także:

Dziki, wilki, niedźwiedzie i reszta. Pytamy o zwierzęta polskich lasów.

bCYpqOwt

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

bCYpqOwO
KOMENTARZE
(59)
ktosik
10 miesięcy temu
Brawo za pomoc dla jelonka :).
Będąc
10 miesięcy temu
dzieckiem uratowałem motyla z klatki schodowej. Wypuściłem na dole, przelatująca jaskółka zrobiła myk i nie było motyla. Wtedy zrozumiałem, że natura ma swoje prawa. Nawet gdy tego jelonka pożre zaraz wilk (jak niektórzy sugerują) i tak warto pomagać.
sa
10 miesięcy temu
kiedy zaczyna sie polowanie ? jedni ratuja inni zabijaja
bCYpqOwP
Badyl
10 miesięcy temu
Brawo dla tych gości kto lubi zwierzęta lubi i ludzi
Monia
10 miesięcy temu
Uwielbiam ludzi, którzy ratują zwierzęta zaś Ci którzy dla relaksu lub wyładowania swoich nerwów zabijają niewinne zwierzątka, to niech ich święta ziemia pochłonie.Przypominan, że każda żywa istota chce żyć.Szacunek wielki dla ludzi ratujących zwierzęta.
Najnowsze komentarze (59)
krzysztofjp
9 miesięcy temu
Bronek Bigos by strzelił z flinty i miał obiad.
kelts
9 miesięcy temu
W Topiło, młode jelenia się topiło. Brawo strażacy! Za jakiś czas będzie pieczeń z jelenia. Należy dbać o przyszłe jedzonko. A poważnie: Super reakcja służb i niech młody się uchowa przed kulami myśliwych.
miro
10 miesięcy temu
dal autorów tego reportażu prosiłbym o nie wprowadzanie SPOŁECZEŃSTWA w błąd skoro według autora straż uratowała JELONKA a wszyscy w Polsce wiedza ze jedyny występujący w Polsce gatunek JELONKA to OWAD to po co umieszczacie zdjęcie młodego JELENIA SZLACHETNEGO czyli CIELAKA większość z nas umie rozróżnić lwa z Afryki do tygrysa z Azji ale już z jelonkami sarenkami występującymi w Polsce są problemy pozdrawiam
wyder33
10 miesięcy temu
Tytuł na głównej "Ludzie biją brawo", pytanie co robi reszta naczelnych, owadów, ssaków, gadów i płazów?
OP
10 miesięcy temu
Oby takich ludzi bylo jak najwiecej, az czlowiek staje sie dumny ze swego czlowieczenstwa wiedzac, ze sa na swiecie ludzie szlachetni, nie obojetni na krzywde stworzen malych i duzych. Brawo i chwala dla dla wszystkich ktorzy poswiecaja swoj czas i sily by ratowac i ponagac.
Pl
10 miesięcy temu
...podpłynęto -...???
gajowy
10 miesięcy temu
zeby czasem nie dostal zapalenia pluc.tak zmarzl
swordfish
10 miesięcy temu
jelonek odrartowany a za tydzien przyjedzie pan z bronia i go odstrzeli dla zabawy
bCYpqOwH
awre
10 miesięcy temu
BRAWO chlopaki za serce dla zwierzat!!! nie mordujecie jak mysliwi psychole ale ratujecie!!! BRAWO!!!
baba
10 miesięcy temu
super
Można??
10 miesięcy temu
BRAWO
logica
10 miesięcy temu
Jak podrosnie to go mysliwi zastrzelą/
Gajowy
10 miesięcy temu
Dziekuje w im. Herna. Z szacunkiem Robim Hood.
młody
10 miesięcy temu
ratujemy zwierzęta a ludzie umierają na chodnikach
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić