Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Podlaskie. Akcja ratunkowa na jeziorze. Jelonek ocalony

60
Podziel się

Do zdarzenia doszło w miejscowości Topiło (woj. podlaskie). Funkcjonariusze straży granicznej, patrolujący tamte tereny, zauważyli na częściowo zamarzniętym jeziorze jelonka. Szybko przystąpiono do akcji ratunkowej. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Podlaskie. Akcja ratunkowa na jeziorze. Jelonek ocalony
(Facebook.com, Nadlesnictwo Hajnówka)
bETkJGzV

W piątek w miejscowości Topiło na jeziorze utknął młody jeleń. Zwierzę ślizgało się na zamarzniętej tafli i nie mogło się w żaden sposób wydostać. Przejeżdżający obok funkcjonariusze straży granicznej zauważyła to i postanowili wezwać pomoc.

Na miejsce przyjechali strażacy z Hajnówki (woj. podlaskie). Dołączyli także pracownicy tamtejszego nadleśnictwa. Do jelenia podpłynęto łodzią i z powodzeniem zabrano go z powrotem na brzeg.

Wspólna akcja ratownicza Straży Pożarnej w Hajnówce i pracowników Nadleśnictwa Hajnówka przyniosła oczekiwany przez wszystkich sukces. Cała, pełna napięcia i adrenaliny akcja trwała około dwóch godzin – czytamy w poście umieszczonym przez nadleśnictwo z woj. podlaskiego.

bETkJGzX
Zobacz także: Zobacz także Ustawił sztucznego jelenia. Reakcja prawdziwego była bezbłędna

Zwierzęciu nic się nie stało. Jeleń był tylko bardzo mocno wystraszony zaistniałą sytuacją. Przez kilka minut odpoczywał na brzegu, a później uciekł bezpiecznie do lasu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze współpracy przy akcji ratowniczej.

Takie zdarzenie dostarcza dużo pozytywnych emocji i pokazuje, że współpracując można zrobić coś dobrego – czytamy w dalszej części oświadczenia.

bETkJGAd
Zobacz także:

Dziki, wilki, niedźwiedzie i reszta. Pytamy o zwierzęta polskich lasów.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

bETkJGAy
KOMENTARZE
(60)
tomtom
9 miesięcy temu
super oby wiecej takich ludzi brawo
krzysztofjp
2 lata temu
Bronek Bigos by strzelił z flinty i miał obiad.
kelts
2 lata temu
W Topiło, młode jelenia się topiło. Brawo strażacy! Za jakiś czas będzie pieczeń z jelenia. Należy dbać o przyszłe jedzonko. A poważnie: Super reakcja służb i niech młody się uchowa przed kulami myśliwych.
bETkJGAz
miro
2 lata temu
dal autorów tego reportażu prosiłbym o nie wprowadzanie SPOŁECZEŃSTWA w błąd skoro według autora straż uratowała JELONKA a wszyscy w Polsce wiedza ze jedyny występujący w Polsce gatunek JELONKA to OWAD to po co umieszczacie zdjęcie młodego JELENIA SZLACHETNEGO czyli CIELAKA większość z nas umie rozróżnić lwa z Afryki do tygrysa z Azji ale już z jelonkami sarenkami występującymi w Polsce są problemy pozdrawiam
wyder33
2 lata temu
Tytuł na głównej "Ludzie biją brawo", pytanie co robi reszta naczelnych, owadów, ssaków, gadów i płazów?
OP
2 lata temu
Oby takich ludzi bylo jak najwiecej, az czlowiek staje sie dumny ze swego czlowieczenstwa wiedzac, ze sa na swiecie ludzie szlachetni, nie obojetni na krzywde stworzen malych i duzych. Brawo i chwala dla dla wszystkich ktorzy poswiecaja swoj czas i sily by ratowac i ponagac.
Pl
2 lata temu
...podpłynęto -...???
gajowy
2 lata temu
zeby czasem nie dostal zapalenia pluc.tak zmarzl
swordfish
2 lata temu
jelonek odrartowany a za tydzien przyjedzie pan z bronia i go odstrzeli dla zabawy
awre
2 lata temu
BRAWO chlopaki za serce dla zwierzat!!! nie mordujecie jak mysliwi psychole ale ratujecie!!! BRAWO!!!
baba
2 lata temu
super
Można??
2 lata temu
BRAWO
logica
2 lata temu
Jak podrosnie to go mysliwi zastrzelą/
bETkJGAr
Gajowy
2 lata temu
Dziekuje w im. Herna. Z szacunkiem Robim Hood.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić