Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Podlaskie. Akcja ratunkowa na jeziorze. Jelonek ocalony

96

Do zdarzenia doszło w miejscowości Topiło (woj. podlaskie). Funkcjonariusze straży granicznej, patrolujący tamte tereny, zauważyli na częściowo zamarzniętym jeziorze jelonka. Szybko przystąpiono do akcji ratunkowej. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Podlaskie. Akcja ratunkowa na jeziorze. Jelonek ocalony
(Facebook.com, Nadlesnictwo Hajnówka)

W piątek w miejscowości Topiło na jeziorze utknął młody jeleń. Zwierzę ślizgało się na zamarzniętej tafli i nie mogło się w żaden sposób wydostać. Przejeżdżający obok funkcjonariusze straży granicznej zauważyła to i postanowili wezwać pomoc.

Na miejsce przyjechali strażacy z Hajnówki (woj. podlaskie). Dołączyli także pracownicy tamtejszego nadleśnictwa. Do jelenia podpłynęto łodzią i z powodzeniem zabrano go z powrotem na brzeg.

Wspólna akcja ratownicza Straży Pożarnej w Hajnówce i pracowników Nadleśnictwa Hajnówka przyniosła oczekiwany przez wszystkich sukces. Cała, pełna napięcia i adrenaliny akcja trwała około dwóch godzin – czytamy w poście umieszczonym przez nadleśnictwo z woj. podlaskiego.

Zobacz także: Zobacz także Ustawił sztucznego jelenia. Reakcja prawdziwego była bezbłędna

Zwierzęciu nic się nie stało. Jeleń był tylko bardzo mocno wystraszony zaistniałą sytuacją. Przez kilka minut odpoczywał na brzegu, a później uciekł bezpiecznie do lasu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze współpracy przy akcji ratowniczej.

Takie zdarzenie dostarcza dużo pozytywnych emocji i pokazuje, że współpracując można zrobić coś dobrego – czytamy w dalszej części oświadczenia.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić