REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Natalia Durman23.11.19 (08:25)

Pogoda na sobotę. Uwaga! Idzie zima!

Pogoda w sobotę nas nie rozpieści. To będzie najchłodniejszy dzień tej jesieni. Na wschodzie temperatura maksymalna wyniesie od -2 do 5 stopni, na Mazurach możliwy jest deszcz ze śniegiem.
Sergei Fadeichev / Getty Images

Najcieplej w sobotę będzie na południu i zachodzie Polski, gdzie termometry miejscami mogą wskazać nawet do 13 stopni. Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na wschodzie przejdą opady deszczu lub mżawki, w godzinach porannych możliwe są także opady marznące i powodujące gołoledź. Na Mazurach możliwy również deszcz ze śniegiem.

Uwaga! Na wschodzie będzie ślisko. Dla woj. lubelskiego i podkarpackiego zostały wydane ostrzeżenia o marznących opadach. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na drodze.

REKLAMA

Temperatura maksymalna we wschodniej połowie kraju wyniesie od -2 stopni do 5 stopni, na pozostałym obszarze od 6 stopni do 13 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. Wyjątkowo da się we znaki w górach. Na Przedgórzu Sudeckim porywy osiągną do 80 km/h, w Tatrach do 70 km/h, a w Sudetach - 120 km/h.

Przez cały dzień obowiązywać będzie ostrzeżenie o silnym wietrze dla południowych powiatów woj. dolnośląskiego.

Pogoda w nocy

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, lokalnie w Wielkopolsce oraz na Śląsku Górnym i Opolskim możliwy słaby deszcz. Na północnym wschodzie opady deszczu marznącego powodującego gołoledź, deszczu ze śniegiem i śniegu. Nad ranem w kotlinach sudeckich mgła ograniczająca widzialność do 400 m.

Temperatura minimalna we wschodniej połowie kraju oraz na Pomorzu od -3 stopni do 2 stopni, na pozostałym obszarze 3 stopni do 6 stopni. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. Na Przedgórzu Sudeckim porywy wiatru do 75 km/h, w Sudetach do 100 km/h, z upływem nocy stopniowo słabnące.

Pogoda w Warszawie

W Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie 2 stopnie. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Temperatura minimalna wyniesie 1 stopień. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

Źródło: polskieradio24.pl, Twitter

Zobacz: Awantura po nocnych głosowaniach w Sejmie. Lewica składa donos do prokuratury na marszałek Witek

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij