Wróć na
Kajetan Szuwar
|
aktualizacja

Pół świata na skrzydłach miłości. Bocianica odnalazła ukochanego po latach

77
Podziel się

Samica odnalazła ukochanego samca. Mimo jego kalectwa stworzyli rodzinę.

Pół świata na skrzydłach miłości. Bocianica odnalazła ukochanego po latach
(Facebook.com)

Ośrodek rehabilitacji zwierząt "Klekusiowo" w Dolnośląskiem. To tu rozegrała się historia miłosna jak z filmu. Bocian został uratowany przez ośrodek po tym, jak stracił nogę na liniach wysokiego napięcia. Po latach odnalazła go ukochana.

*Ptasi pacjent trafił do "Klekusiowa" dwa lata temu. *Niestety kikut pozostały po wypadku był zbyt mały, by można było zamontować protezę. Osowiały spędził więc zimę w wolierze. Wiosną sytuacja cudownie się odwróciła. Do krat zaczął się dobijać inny ptak.

Przyleciał tu bocian, który się bardzo dobijał do woliery. Wsadzał głowę w siatkę i chciał tu wejść. Podejrzewałem, że to samica, z którą żył wcześniej. Otworzyłem jej klatę - opisuje Radiu Wrocław poruszony kierownik ośrodka - Mieczysław Żuraw.

*Para spędziła sezon lęgowy razem. *Jaja szybko pojawiły się w gnieździe. Na jesieni nastąpiło rozstanie. Samica musiała wracać do Afryki. Na szczęście ptasia wierność spowodowała, że cieplejszą połowę roku znów spędzają razem.

Jeżeli oni się kochają, to dlaczego miałbym im tego nie udostępnić - pyta retorycznie Żuraw.

Romantyzmu sprawie dodaje fakt, że samica dostała "obrączkę". Dzięki urządzeniu śledzenie jej tras będzie prostsze.

KOMENTARZE
(77)
my
2 lata temu
Panie Żuraw ! Dziękujemy w imieniu zakochanych boćków !
Asa
2 lata temu
Szkoda,że nie istnieje taka miłość u ludzi
Cris
2 lata temu
Istnieje!!!
Ewita
2 lata temu
Piękny przykład dla ludzi cudnie.......
aha
2 lata temu
Żuraw poszedł na rękę Bocianom.
Najnowsze komentarze (77)
sopotbeach
2 lata temu
też tak kochałam ale przez złego człowieka ( teściową ) miłość runęła jak bańka mydlana i posypało się nam życie jak domino.
aik
2 lata temu
Niestety ale w Afryce masowa zabijaja tam bociany....
ja
2 lata temu
Całuję Pana z wdzięczności !
Norm
2 lata temu
Nie istnieje taka milosc wsrod ludzi. Wiele, bardzo wiele zwierzat laczy sie tylko raz i na cale zycie. Od gesi poczawszy na wilku konczac. Ludzie nie. Bo to jest gatunkowo po prostu niekorzystne. Dlatego to nie gesi i nie wilki opanowaly swiat. Unikalna cecha czlowieka jest rowniez to, ze czlowiek sie nie poddaje. To jest absolutny ewenement w swiecie zwierzecym. Kazde zwierze, kazde, odpowiednio skatowane po prostu sie poddaje. Wielu ludzi tez. Ale zwierze kazde. Czlowiek nie kazdy.
alfa
2 lata temu
Gęsi kanadyjskie też tak mają ! Jeden partner na całe życie !
zeb
2 lata temu
wśród ludzi też zdarzają się małżeństwa z kalekami
Mój nij
2 lata temu
Żeby kobiety były jak ta bocianica...
hanysz
2 lata temu
Widać bociek ma "to coś":)
blee
2 lata temu
Oooo mądre ptaki. Czytałam też o historii innej pary niestety smutnej ale mądrej. Samica i samiec założyli gniazdo i jednak samiec zaginął jakiś czaspotem, więc samica widząc, że sobie sama nie poradzi wyrzuciła jaja z gniazda
aga
2 lata temu
Piekna historia.Brawo bociusie.
cp44
2 lata temu
Dbajmy o bociany,bo kto czy co będzie nam przynosił dzieci,przecież tak nas uświadamiano.Lepiej żyć w niewiedzy i iść za darmo do piekła,bo do nieba trzeba mieć forę
Wiedzanieboli
2 lata temu
Wierutne bzdury. Bajka wymyslona dla ludzi niedouczonych.
Abcdu
2 lata temu
Trochę ktoś tu zmienił historię. Bocianica nie przyleciała SAMA wiosną do woliery, tylko została przywieziona po tym jak w niedalekiej wsi zaplątała się w żyłkę wędkraską. Została wpuszczona do woliery i tak się tam znalazła.
Tfu
2 lata temu
Widziałem jak to bydlę znaczy wasz kochany bocian - dziobem zadzgał jedno z czworga swoich dzieci.! Potem wyrzucił swoje dziecko małego bocianka z gniazda na dół, leciał i leciał aż uderzył o ziemie. Ciekawe czy zabił go jego rodzic bocian, czy skonał spadając czy może skręcił kark jak uderzył o ziemie.! Kochane Bociany.!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić