REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 4 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski07.04.18 (11:33)

Polak zamordowany w Irlandii Północnej. Aresztowali nastolatka

Mieszkańcy miasteczka Maghera są zszokowani brutalnym morderstwem. W piątek wieczorem w ręce policji wpadł 19-latek.
Kenneth Allen / geograph.ie

Zatrzymany młody człowiek spędził cała noc za kratami. Funkcjonariusze przesłuchiwali go w związku ze śmiercią Piotra K., którego zwłoki odnaleziono we wtorek. Policja nie ujawnia szczegółów zeznań chłopaka.

Prowadzący śledztwo próbują odtworzyć ostatnie chwile życia Piotra K. Śledczy zaapelowali do mieszkańców o przekazywanie wszelkich informacji - podaje "The Belfast Telegraph".

REKLAMA

Najbardziej interesuje nas okres od Wielkiego Piątku do wtorku, kiedy znaleźliśmy jego zwłoki - powiedział inspektor Geoff Boyce.

Bezdomny Polak przebywał w Ulsterze od kilku lat. W pobliżu mieszkała jego siostra. Ciało mężczyzny znaleziono w opuszczonym domu. Morderstwo musiało być brutalne, bo policjanci stwierdzili ciężkie obrażenia głowy i całego ciała.

Zobacz także: Napad na Lidla w Dublinie

Okoliczni mieszkańcy dobrze znali z widzenia Piotra K. Często pomagali mu, kupując jedzenie czy pozwalając się wykąpać. Miejscowy proboszcz wspomina, że Polak w ciągu lat, które spędził w Irlandii Północnej czasami zachodził do kościoła. Według duchownego robił to, by ukryć się latem przed upałami w chłodnych murach świątyni.

Brutalne morderstwo wstrząsnęło mieszkańcami Maghery. To cicha, zżyta ze sobą wiejska społeczność. Polski konsul honorowy powiedział, że pogrzebem zajmie się najprawdopodobniej siostra mężczyzny, jednak nie wiadomo, kiedy się on odbędzie. Zwłoki Piotra K. są bowiem w dyspozycji śledczych, którzy wyjaśniają sprawę morderstwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij