Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla08.11.18 (15:56)

Policja masowo udostepnia to zdjęcie. Co jest z nim nie tak?

Pozornie niewinne ujęcie jest udostępniane przez brytyjską policję. Symbolizuje bardzo mroczne zjawisko, które często jest przestępstwem. Jego ofiarą padają również Polacy.
Policja

Chcą rozbudzić czujność obywateli. Policjanci m.in. z Wiltshire rozpoczęli kampanię, która ma uczulić Brytyjczyków na widok osób, które wydają się spędzać życie na obowiązkach takich jak sprzątanie domu lub całodobowa opieka nad dzieckiem.

Czy widzisz osoby, które całymi dniami sprzątają dom i nigdy nie wychodzą z niego same? - pytają na Twitterze.

REKLAMA

Mogą być uwięzione. Przetrzymywanie i zmuszanie ludzi do prac domowych bez zapłaty jest formą współczesnego niewolnictwa, o której wiele osób nie ma pojęcia. Najczęściej jej ofiarami padają migranci, niektórzy nawet nie wiedzą, że są wykorzystywane - informuje stowarzyszenie Words In The Bucket.

Ofiarami bywają także Polacy. Na początku listopada policja zatrzymała parę Brytyjczyków, którzy przez lata więzili imigranta z Polski. Męczyzna był zmuszany do pracy, a w zamian otrzymywał przeterminowane jedzenie. Spał w szopie na plastikowym leżaku i nie miał dostępu do toalety.

Obywatele Polski stanowią największą mniejszość narodową w Wielkiej Brytanii. Według danych brytyjskiego urzędu statystycznego ONS pod koniec 2017 r. w Zjednoczonym Królestwie mieszkała rekordowa liczba Polaków - 1,021 mln, czyli o 19 tys. więcej niż rok wcześniej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Pracodawcy narzekają na brak pracowników. Ekonomista kpi: chyba niewolników

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij