Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Polska wśród krajów, gdzie jest najwięcej więźniów. Liderem Rosja

28
Podziel się:

Rada Europy przedstawiła raport na temat więziennictwa na Starym Kontynencie. Najwięcej więźniów jest w Rosji. W czołówce zestawienia jest też Polska.

Polska wśród krajów, gdzie jest najwięcej więźniów. Liderem Rosja
(East News, Szymon Starnawski)

Rosja jest zdecydowanym liderem rankingu. Na 100 tys. mieszkańców przypada tam 418,3 więźniów. Mediana europejska to tymczasem 102,5 więźniów.

Tuż za Rosją znalazły się Gruzja i Azerbejdżan. W krajach tych przypada odpowiednio 252,2 i 235 więźniów na 100 tys. ludzi.

Wysoko jest też Polska. Nasz kraj zajął w europejskim rankingu ósmą lokatę. Według raportu Rady Europy na 100 tys. mieszkańców przypada w Polsce 194,4 więźniów. To więcej niż np. w Estonii, Serbii, Czarnogórze czy Wielkiej Brytanii.

Na końcu rankingu znajduje się San Marino (17,9 więźniów na 100 tys. mieszkańców). Stosunkowo mało więźniów jest też w Liechtensteinie (31,5 na 100 tys. mieszkańców) i na Islandii (46,8 na 100 tys. mieszkańców).

Ogółem liczba więźniów w Europie spada. Jeszcze w 2016 roku było 109,7 więźniów na 100 tys. mieszkańców. To o 6,6 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

Statystyki pokazują też, w jakim kraju siedzi się w więzieniu najdłużej. To Azerbejdżan, gdzie średnia długość wyroku wynosi ok. 38 miesięcy. W Polsce pobyt w zakładzie karnym trwa średnio 11 miesięcy i jest nieznacznie krótszy od średniej europejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: "Więzienie to miejsce, gdzie nawet diabeł chodzi z obstawą". Monika Banasiak o piekle za kratami
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(28)
ola
3 lata temu
a keidy POpapaarncy i poodbni do pierdla?
analityk
3 lata temu
Te dane są niekompletne. Aby porównywać należałoby przeanalizować liczbę zgłoszych przestępstw i wykrywalność. Może tak być, że w krajach o mniejszym współczynniku osadzonych jest również mniejsza wykrywalność tj. przestępcy mają się dobrze na wolności.
87
3 lata temu
Wprowadzić warunki jak na Ukrainie to nawet pudła na 3 dni nie będą przestępcy ryzykować. A nie internet, pokoje schadzek, video, posiłki 4 razy bogatsze jak w szpitalu no i dziwne przepustki co 2 tygodnie
bremen
3 lata temu
a ilu powinno siedzieć a jeszcze chodzą po wolności
Ad
3 lata temu
Takiego wale wsadziliscie mnie tam to płacić na moje utrzymanie
aaa
3 lata temu
pis to prosztytutka pejsuw
osocze?
3 lata temu
Z lodem? Menu nie zapamięta
game ower
3 lata temu
Nie o to chodzi... jak przeczytał tak zrobił..
tips
3 lata temu
Naturalny sposób na życie...
55wylaserowan...
3 lata temu
Realista tak chociaż w dopelnueniu
ciężki dzień
3 lata temu
Ale trzeba przeżyć... dzisiaj co było Halloween nawet dzieciaka znalazłem ale okazała się dziewczynka i odjechała na motorze z dopełnieniem. U ciebie tez była kto Justyna.
przepraszam
3 lata temu
Przypomniałem sobie ostatnia i zawał... a później nie pamiętam bo to nie tak jak to wygląda.
Zenab
3 lata temu
Więzień powinien wyżywić się sam pracując na swoje utrzymanie. Nie chce pracować niech wyżywi go rodzina albo suchy chleb i czarna kawa z bromem.
Psychiater
3 lata temu
Ha ha ha Polska to jeden psychiatryk.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić