Michał Nowak
Michał Nowak| 

Polski gang rozbity w Wielkiej Brytanii

157

Trudnili się handlem ludźmi i wyłudzaniem zasiłków socjalnych. Mogli w ten sposób uzyskać nawet kilka milionów funtów dochodu. Polska i brytyjska policja rozbiła groźny gang, którego członkami w większości byli obywatele naszego kraju.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

Wspólna akcja funkcjonariuszy z Wysp i Polski. Jak informuje RMF FM, wzięło w niej udział ponad 100 policjantów. Funkcjonariusze z hrabstwa West Midlands oraz ich koledzy z Polski wkroczyli do 10 mieszkań. Zatrzymano 6 podejrzanych. W większości są to obywatele Polski.

Mogli wyłudzić miliony. Ich proceder nosił znamiona handlu ludźmi. Zatrzymani mieli werbować pracowników w Polsce, dawać im fikcyjne zatrudnienie a następnie żerując na ciężkiej sytuacji materialnej wyłudzać należne im świadczenia społeczne. Ofiary nie dostawały z nich ani pensa.

Zatrzymani mogą mieć związek, że śledztwem prowadzonym przez policję z Katowic. Toczy się tam sprawa dotycząca handlu ludźmi, którego ofiarami padali Polacy wykorzystywani na Wyspach do przymusowej pracy.

Zmiany w prawie. W Wielkiej Brytanii przyjęto w 2015 roku prawo, które za handel ludźmi przewiduje nawet karę dożywocie. W Polsce prawo jest pod tym względem mniej surowe i przewiduje karę od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Co berxit oznacza dla Polaków
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić