Wróć na
Michał Nowak
|

Polski gang rozbity w Wielkiej Brytanii

112
Podziel się

Trudnili się handlem ludźmi i wyłudzaniem zasiłków socjalnych. Mogli w ten sposób uzyskać nawet kilka milionów funtów dochodu. Polska i brytyjska policja rozbiła groźny gang, którego członkami w większości byli obywatele naszego kraju.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)
bCHiCyPV

Wspólna akcja funkcjonariuszy z Wysp i Polski. Jak informuje RMF FM, wzięło w niej udział ponad 100 policjantów. Funkcjonariusze z hrabstwa West Midlands oraz ich koledzy z Polski wkroczyli do 10 mieszkań. Zatrzymano 6 podejrzanych. W większości są to obywatele Polski.

Mogli wyłudzić miliony. Ich proceder nosił znamiona handlu ludźmi. Zatrzymani mieli werbować pracowników w Polsce, dawać im fikcyjne zatrudnienie a następnie żerując na ciężkiej sytuacji materialnej wyłudzać należne im świadczenia społeczne. Ofiary nie dostawały z nich ani pensa.

Zatrzymani mogą mieć związek, że śledztwem prowadzonym przez policję z Katowic. Toczy się tam sprawa dotycząca handlu ludźmi, którego ofiarami padali Polacy wykorzystywani na Wyspach do przymusowej pracy.

bCHiCyPX

Zmiany w prawie. W Wielkiej Brytanii przyjęto w 2015 roku prawo, które za handel ludźmi przewiduje nawet karę dożywocie. W Polsce prawo jest pod tym względem mniej surowe i przewiduje karę od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Co berxit oznacza dla Polaków

bCHiCyQy
KOMENTARZE
(112)
mirasowo43
rok temu
Polak patriota z ogoloną głowa i orłem na piersi takich poznałem w Anglii
ja
rok temu
Z dużym prawdopodobieństwem napiszę, że to nasi obywatele pochodzenia cygańskiego. W taki sposób działają.
vet
rok temu
No tak nasze prawo jest mniej surowe dla bandziorów i tyle w temacie
bCHiCyQz
Dziadziu
rok temu
A ci "Polacy" o śniadawej cerze pewnie mają na imię: Perhan, Tytus, Gawol, Bukano, Karpio, Toni, Weszo, Raszaj, Salwador, Aladyn, Andrzej, Besnik, Boyko, Boldo, Baldo, Balthasar, Djordji, Emilian, Ferka, Ferko, Ferenc, Fonso, Alfonso, Guaril, Gudada, Gunari, Gunnar, György, Hanzi, Honza, Jan, Harman, Ion, Loiza, Luca, Lucas, Marko, Marcus, Merikano, Marek, Mihai, Milosh, Milos, Miloslav, Mircea, Nicu, Nicolae, Pali, Pesha, Pavel, Petsha, Pitivo, Pitti, Péter, Plamen, Punka, Penko, Shandor, Simionce, Stefan, Stevo, Tamás, Tobar, Walther, Yanko, Yanoro, Yoska, Zindelo, i do niedawna mieszkali po różnych Mławach, nie?
lewart
rok temu
Obywatele Polski,ale czy Polacy ?
Najnowsze komentarze (112)
Arf
rok temu
To ci bardziej opaleni Polacy,warto by bylo wspomniec w artkule
jon
rok temu
szkoda ze niezabity
Maciek
rok temu
W pl patole dostali by gora trzy lata z leprzym wyzywieniem niz czlowiek lezacy w szpitalu placacy uczciwie cale zycie skladki w normalnym kraju gdzie panstwo dba o swojego obywatela dostana dozywocie i smrod po gnoj....ch zaniknie
Ja
rok temu
Witam a morze byście sie zainteresowali paroma budowami miedzy imnymi w londynie i okolicach gdzie robi wiekszosc na czarno . Jak ktos potrzebusje wiecej info prosze pisac
oni
rok temu
Surowe? Za handel ludźmi i ich obrzydliwe wykorzystywanie "działa" powinna się zaczynać od 15 lat, a górna granica- dożywocie bez prawa do wcześniejszego zwolnienia. To byłoby surowo. Sutenerom, podobnie. A sprawcom powinny być jeszcze dokładane odszkodowania dla ich ofiar. Oczywiście przepadek mienia.
aoesuth
rok temu
Zmiany w prawie. W Wielkiej Brytanii przyjęto w 2015 roku prawo, które za handel ludźmi przewiduje nawet karę dożywocie. W Polsce prawo jest pod tym względem mniej surowe i przewiduje karę od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Wiadomo, Anglia to w rzeczywistosci kraj ateistyczny. Polska - wiadomo.
Jool
rok temu
A to taki podobno szlachetny naród ci polacy.
Adm
rok temu
Przy normalnej pracy niczego nie idzie sie dorobic jedynie garba
bCHiCyQr
Były emigrant
rok temu
Powinni jeszcze zamknąć Grzegorza "Grega" Kubika z Londynu za to że zatrudnia ludzi na budowach a potem im nie płaci
Polska
rok temu
Taki z nich polak niech podadzą nazwiska będą same szczerby ondycze itp
bolo
rok temu
od zawsze wiedziałem że Polak dla Polaka w kraju jest wilkiem a za granicą to lepiej się od Polaków trzymaj jak najdalej bo są Jeszce gorsi .dlaczego tak jest że nie możemy trzymać się razem nie zależnie od miejsca pobytu? ... zal...
Lol
rok temu
Czyli prawo można zmienić? Dlaczego u nas jest to niemożliwe?Wysokie wyroki za gwałt, napad,pobicie skutecznie odstraszy ! Brawo dla Angli
wół.
rok temu
trzoda, wychowana trzódka, przez pasterzy.
fredi
rok temu
po brexicie to cale badziewie przyjechac ma do Polski...nie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić