Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Pomorskie. Łoś wpadł do kanału. Wyciągnęli go strażacy i turyści

39
Podziel się:

Łoś wędrujący od kilku dni po nadmorskich miejscowościach przestraszył się ludzi i wpadł do kanału portowego w Rowach. Na szczęście strażacy z pomocą rybaków wyciągnęli go z wody.

Pomorskie. Łoś wpadł do kanału. Wyciągnęli go strażacy i turyści
(Facebook.com, Joanna Sarwińska)

Od wielu dni był atrakcją dla miejscowych i turystów. Młody łoś pojawiał się w ostatnich dniach w kilku różnych nadmorskich miejscowościach. Gdziekolwiek zawędrował, witały go entuzjastyczne okrzyki i flesze wielu telefonów. Jego podróż prawie zakończyła się tragedią w Rowach.

To okrzyki i flesze miały spowodować całe zamieszanie. Według lokalnych mediów łoś chciał napić się wody, ale w pewnym momencie zareagował nerwowo na zachowanie gapiów i wskoczył lub wpadł do kanału.

Jedno ujście do morza i prądy nie ułatwiały mu wyjścia z wody. Władze Rowów podkreślają, że pozostawione własnemu losowi zwierzę na pewno utopiłoby się.

Zobacz też: O krok od drapieżnika

2042694

Było ciężko, baliśmy się że się utopi, bo był wycieńczony, ale na szczęście akcja ratunkowa udała się - cieszą się świadkowie.

Pomogli mu rybacy, przypadkowi świadkowie i strażacy. Na zgłoszenie odpowiedzieli strażacy ze Słupska. Przywiązali do poroża łosia linę rybacką i w ten sposób wyciągnęli z wody. Potem strażacy zaczepili nylonową linę o poroże zwierzęcia i - momentami siłą - wyprowadzili go z miejscowości. Niektórzy świadkowie uważali, że służby postępowały z nim zbyt brutalnie.

To dzikie zwierzę i chadza swoimi drogami. Zapierało się, chciało iść w inną stronę, szczególnie że turyści robili mu zdjęcia z fleszem i przez to nie widział co robić - odpowiedział Tomasz Ponczkowski rzecznik prasowy straży pożarnej w Słupsku w rozmowie z Radiem Gdańsk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(39)
Obiektywny
3 lata temu
Pomagali wszyscy tylko nie winowajcy, którzy obnoszą się ze zdjęciami na portalach społecznościowych mającymi świadczyć o tym jak to bardzo lubią zwierzęta.
derek
3 lata temu
To po co ten przemądry łoś tam był.
koliber
3 lata temu
Głupie bezmyślne osaczanie dzikich zwierzą. Infantylizm i wtórna głupota ogarnęła ludzi. Chcą być lubiani to wrzucają focie zwierząt. Ci co lajkują są współwinni
Proste
3 lata temu
Jak widzisz na portalu społecznościowym zdjęcie zwierzęcia nie lajkuj, albo łapka w dół
xxx
3 lata temu
Tytuł powinien brzmieć "Ogłupiali fejsbukowicze prawie zabili łosia"
łoś
3 lata temu
ludzie to najgorsze zwierzeta dla sensacji i durnego zdjecia zrobia wszystko
Wili
3 lata temu
Z tym foto, telefonami, to ludzie już pogłupieli, do końca.
Tula
3 lata temu
Niektórzy to jakby z lasu byli wypuszczeni. Wieśniaki, którym słoma snopami z butów wychodzi.
stary cynik
3 lata temu
Cyt:."Niektórzy świadkowie uważali, że służby postępowały z nim zbyt brutalnie.". Na czym polegało to "zbyt brutalne traktowanie?" Bili go?, kopali?, Z pewnością nie. Siłą wyciągnęli go z wody, żeby tam nie zginął bo chcąc ratować takie duże zwierze trzeba użyć siły. Łoś to duże dzikie zwierzę. Rozjuszony może bez problemu zabić człowieka. I nigdy nie wiadomo kiedy się rozjuszy. Niech nikt sobie więc nie wyobraża, że służby porządkowe podejdą to takiego zwierza, pogłaszczą i powiedzą: idź sobie stąd łosiu" a łoś posłucha i odejdzie.
rowek
3 lata temu
typowi z miasta
polak z Sydne...
3 lata temu
Na trawniku w parku obok szkoly dzika kaczka siedziala na jajkach. Dzieci jeszcze ja dokarmialy i nikt jej nie ruszyl. Nie wiem czy w Polsce by jej kto podarowal ! Chlop zywemu nie przepusci !
ja
3 lata temu
ludzie są nienormalni
AGAT
3 lata temu
BRAWO! Ludziska mają atrakcje... dokarmiają, a później narzekają i co zastrzelić???
dick
3 lata temu
"był atrakcją dla miejscowych i turystów. Młody łoś pojawiał się w ostatnich dniach w kilku różnych nadmorskich miejscowościach. Gdziekolwiek zawędrował, witały go entuzjastyczne okrzyki i flesze wielu telefonów." Dzikie zwierzą powinno żyć dziko. Teraz larum, bo skończyło się tak jak musiało - pod kołami samochodu, w kanale portowym, na płocie...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić