Ponad 2 tysiące zwycięzców w lotto. Banalna kombinacja skreśleń w USA

27

Ponad 2 tys. ludzi skreśliło te same numery i wygrało w losowaniu lotto w Karolinie Północnej. Kombinacja była banalna i być może właśnie to przyniosło szczęście rzeszy graczy. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Ponad 2 tysiące zwycięzców w lotto. Banalna kombinacja skreśleń w USA
(iStock.com)

Wszyscy skreślili numery 0-0-0-0. Gracze brali udział w sobotnim losowaniu lotto o nazwie Pick 4. Cztery zera znalazły się na kuponach łącznie 2014 osób – podaje "New York Post".

Mniej więcej połowa wygrała po 5 tys. dolarów. To przeszło 18,5 tys. złotych. Gracze, którzy zgarnęli taką nagrodę, kupili kupon za jednego dolara. Ci, którzy nabyli kupon za 50 centów, dostaną po 2,5 tys. dolarów, czyli przeszło 9,3 tys. złotych.

Identyczne kupony to nic nowego. Przedstawiciele NC Education Lottery podkreślają, że nierzadko się zdarza, że wielu graczy skreśli takie same numery. Praktyka ta jest dobrze znana. W 2012 roku loteria musiała wypłacić 7,5 miliona dolarów po tym, jak gracze masowo skreślili numery 1-1-1-1.

Rekord został pobity. Teraz loteria wypłaci jeszcze więcej niż siedem lat. Gracze, łącznie z tymi, którzy skreślili inne numery niż cztery zera, w sobotnim losowaniu wygrali w sumie 7,8 miliona dolarów. Loteria uprzedziła, że w związku z tak dużą liczbą wygranych gracze będą musieli nieco dłużej poczekać na swoje nagrody.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Amerykanin wygrał na loterii 760 mln dolarów
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić