REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 17 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla21.09.19 (14:14)

Portugalia. Zakonnica zabita przez gwałciciela. Biskup krytykuje feministki

Biskup Porto potępił gwałt i morderstwo 61-letniej zakonnicy Antonii Pinho z São João da Madeira. Jej oprawca trzy miesiące wcześniej wyszedł warunkowo z więzienia i był już poszukiwany za próbę gwałtu.
MDM Aveiro / Facebook.com

Zaprosił ją do domu pod pozorem podziękowania. 61-letnia siostra Antonia Pinho z miasta São João da Madeira odwiozła do domu byłego więźnia o imieniu Alfredo. Mężczyzna miał się jej odwdzięczyć za fatygę, zapraszając zakonnicę na kawę.

Po kilku godzinach jej rodzina wezwała policję. Zaniepokojeni bliscy wysłali służby do domu 44-letniego Alfredo, który był jednym z podopiecznych siostry Antonii. Zakonnica pomagała osobom starszym oraz narkomanom, do których należał były więzień.

REKLAMA

Policja znalazła martwe ciało siostry Pinho na łóżku skazańca. Portugalskie gazety zszokowały czytelników informacjami o gwałcie i zabójstwie zakonnicy. Zatrzymany niedługo później Alfredo wyznał, że kiedy siostra Pinho odrzuciła jego propozycję seksualną, najpierw ją udusił, a potem zgwałcił.

Zobacz też: Objawienia fatimskie

Nie wiem, czy portugalskie więzienia nie są przypadkiem szkołami nauki wysublimowanej przestępczości. W tym przypadku wymiar sprawiedliwości zawiódł w dotkliwy sposób. Żadna instytucja, twierdząca, że stoi na straży praw człowieka, ani żadna feministka nie zareagowała - powiedział Manuel Linda, biskup diecezji Porto.

Służby nie zatrzymały go na czas. Portugalskie media informują teraz, że pięć dni przed śmiercią siostry Pinho prokuratura wydała nakaz aresztowania 44-latka. Oskarżono go o próbę gwałtu na 20-latce. Trzy miesiące wcześniej Alfredo wyszedł warunkowo z więzienia, gdzie odsiadywał 16-letni wyrok za m.in. dwa gwałty.

Portugalscy duchowni chcą kanonizowania zamordowanej. Biskup Linda uważa, że mimo braku cudów siostra Pinho powinna zostać uznana za świętą, ponieważ była "prawie męczennicą" - informuje portugalska agencja Ecclesia. Organizacje feministyczne po słowach hierarchy podkreślają, że wcześniej nie dotarła do nich wiadomość o zabójstwie, które teraz potępiły. Zarzucają też biskupowi, że nie przejmuje się tak bardzo świeckimi ofiarami gwałtów w Portugalii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij