Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Pożar na pokładzie airbusa A330. Awaryjne lądowanie samolotu do Londynu

27
Podziel się

Załoga airbusa A330 lecącego do Londynu zgłosiła pożar na pokładzie samolotu. Maszyna linii Virgin Atlantic, która wystartowała z Nowego Jorku musiała awaryjnie lądować na międzynarodowym lotnisku Logana w Bostonie.

Pożar na pokładzie airbusa A330. Awaryjne lądowanie samolotu do Londynu
(Twitter, Cory Tanner)
bEUqJWgR

Lot oznaczony numerem 138 został przerwany. Piloci musieli awaryjnie lądować, bo na pokładzie pojawił się ogień, a kabina została zadymiona. Gdy airbus A330 zatrzymał się na płycie lotniska w Bostonie, służby natychmiast ewakuowały pasażerów z samolotu.

Maszyną podróżowało 217 pasażerów. Samolot wystartował z lotniska JFK w Nowym Jorku i zgodnie z planem miał wylądować w porcie lotniczym Heathrow w Londynie.

Po ewakuacji pasażarów do airbusa A330 weszli śledczy. Po wstępnych oględzinach stwierdzili, że przyczyną pożaru była ładowarka do telefonu. Funkcjonariusze stanowej policji oraz strażacy z Massachusetts znaleźli urządzenie między poduszkami jednego z foteli.

bEUqJWgT

Zobacz także: Zaginiony samolot nad Trójkątem Bermudzkim

Linie Virgin Atlantic rozpoczęły własne dochodzenie.

Bezpieczeństwo i ochrona naszych klientów oraz załogi jest zawsze naszym najwyższym priorytetem i obecnie badamy szczegóły, aby w pełni poznać okoliczności pojawienia się dymu w samolocie - powiedziała rzeczniczka firmy.

bEUqJWgZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUqJWhu
KOMENTARZE
(27)
Racjonalista
2 lata temu
Odnośnik na głównej "Przerwany lot do Londynu. Airbus 330 musiał awaryjnie lądować" a w artykule że pożar na pokładzie, linia Virgin Atlantic, ewakuacja itd. Gdyby to był Ryanair to naglowek brzmiał by "Pożar na pokładzie Ryanair!!! Awaryjne ładowanie!!! Ewakuacja pasażerów! Cudem nikt nie ucierpiał!!!"
Basia.
2 lata temu
Powinni po każdym locie sprawdzać nawet między fotelami czy nic nie zostało. Byłoby mniej wypadków - dobrze, że nic im się nie stało. Poza tym, nie chciałabym być na miejscu kogo pod kim to siedzenie zaczęło się palić :x
hehe
2 lata temu
To raczej "powerbank" nie ładowarka.
bEUqJWhv
Kuba
2 lata temu
amerykańska ładowarka na 110 V była podpięta pod gniazdo 230V? Ładowarka to transformator a każdy wydziela ciepło przy ładowaniu, a jeśli jest szczelnie izolowany (między fotelami) to z pewnością się przegrzeje. Jednak sam nigdy nie widziałem żadnych gniazdek elektrycznych przy fotelach. Bywają do słuchawek czy gniazda ups.
Sojer
2 lata temu
Raczej powerbank. Ładowarki się nie palą bez prądu.
Fiakra
2 lata temu
Czyżby to leciał Stefan N. z płonącym korzeniem?
Zorro
2 lata temu
Nie rozumiem zdziwienia. Wiekszosc samolotow przynajmniej w stanach ma USB port , oraz normalne gniazdko , gdzie mozna podlaczyc ładowarke. Nawet na liniach Meksykanskich czesto mozna znalezc gniazdka czy USB ports.
Tom
2 lata temu
Pewnie Samsung... ten to lubi się zapalić.
ou yeah
2 lata temu
pewnie jakiś bezdomny amerykańczyk zostawił niedopalonego peta
zmiany musza ...
2 lata temu
czas, aby pasażerowie oddawali swoje telefony do depozytu w miejsce do tego przeznaczone. Niestety, ignorują niektorzy wyłaczanie telefonu, nieraz latam to widze.
farmer
2 lata temu
pewnie fotele są teraz ze słomy, bo lżejsze, to i pasażerów można więcej upchnąć, a w ramach recyclingu trafią na farmę
gggg
2 lata temu
Pewnie chińska, albo rosyjska.
Tom
2 lata temu
To nie wina ładowarki czy akumulatora tylko delikwenta, który nie stosuje się do instrukcji obsługi i otula kołderkami i poduszkami urządzenie, które będzie się mocno grzało. Głupota ludzi nie zna granic. Wkrótce instrukcje obsługi zastąpią wyłącznie ostrzeżenia, włącznie z: nie wkładaj palcy do gniazdka elektrycznego... :D Świat głupoli, śpi z telefonem pod poduszką, ładuje pod poduszką, ciekawe czy sika pod poduszkę.
bEUqJWhn
logika
2 lata temu
pasażer powinien zapłacić 100 000 usd za głupotę inni by zapamiętali takich rzeczy się nie robi, ładowanie tylko na wierzchu i na niepalnym podłożu to takie proste wystarczy urzyć mózgu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić