o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Premier Finlandii wyśmiana bez pardonu. Teraz Estonia prosi o wybaczenie

63
Podziel się

Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid przeprosiła prezydenta Finlandii Saulego Niinisto za słowa, jakie estoński minister spraw wewnętrznych wystosował pod adresem fińskiej premier Sanny Marin. Dopiero co została ona najmłodszym na świecie urzędującym obecnie szefem rządu.

Premier Finlandii wyśmiana bez pardonu. Teraz Estonia prosi o wybaczenie
(East News, Zhang Cheng/Xinhua News/East News)
bDfoelmJ

Szef MSW Estonii wyśmiał nową premier Finlandii. Wystosowane telefonicznie przeprosiny Kersti Kaljulaid mają związek z wywiadem radiowym, jakiego Mart Helme udzielił w niedzielę. Podczas rozmowy polityk stwierdził m.in., że Sanna Marin jest niewykształcona. Wypomniał jej także okres, kiedy była zatrudniona jako ekspedientka w sklepie.

Widzimy, jak jedna kasjerka została premierem i jak niektórzy inni uliczni aktywiści oraz ludzie niewykształceni zostali członkami rządu - powiedział szef MSW Estonii Mart Helme.

Słowa ministra z Estonii wywołały burzę. W sprawie wypowiedzi członka estońskiego rządu komentarza udzielił także premier tego kraju, który zażądał od swoich podwładnych szacunku we współpracy z fińskimi władzami, wyraźnie zaznaczając przy tym, że Finlandia jest głównym sojusznikiem i przyjacielem kraju. Mart Helme zdążył już przeprosić za swoje zachowanie, tłumacząc się, że został źle zrozumiany.

bDfoelmL

Premier Finlandii odpowiedziała szefowi MSW Estonii. Szefowa fińskiego rządu opublikowała wpis w mediach społecznościowych, w którym odnosi się do obraźliwych słów Marta Helmego.

Jestem niezwykle dumna z Finlandii. Tutaj dziecko z biednej rodziny może uzyskać wysokie wykształcenie i dużo osiągnąć w swoim życiu. Od pracy w sklepie można dojść nawet do stanowiska premiera. Szanuję bardzo pracę każdego pracownika, osoby samozatrudnionej i przedsiębiorcy – napisała Sanna Marin na Twitterze.

Sanna Marin jest najmłodszym premierem w historii Finlandii. Mająca 34-lata polityk ukończyła prawo administracyjne na Uniwersytecie w Tampere. Od czerwca do grudnia 2019 roku pełniła funkcję ministra transportu i komunikacji.

bDfoelmR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDfoelnm
KOMENTARZE
(63)
Przemek
10 miesięcy temu
Gdyby nie Finladnia, która wpompowała masę pieniędzy w Estonię, to Estoński minister tynk ze ściany by żarł.
ELSA
10 miesięcy temu
KASJERKA ???? POPATRZCIE NA NASZE PODWÓRKO JAKICH MAMY FACHOWCÓW...........JAKBY SZEF MSW ESTONII WIEDZIAŁ TO DOPIERO MIAŁBY UBAW
jerzy
10 miesięcy temu
Niech się przyjrzy naszym elitom z targowicy.
bDfoelnn
Nerwus
10 miesięcy temu
Widocznie mądra i zdolna kasjerka. Od wieków wiadomo, że aby dobrze zarządzac firmą,województwem, krajem należy poznać kazdą pracę i problemy z tym zwiazane. Wtedy , jak dobrze rozumie się problemy tych na dole łatwiej podejmować mądre decyzje na górze.
Gość
10 miesięcy temu
A ten pan urodził się ministrem?? Nigdy nic innego nie robił? Po prostu jest chamem który nie ma szacunku do ludzi i ich pracy.
Najnowsze komentarze (63)
aasddfggrht
10 miesięcy temu
A Tusk jaki ładny, zgrabny, wysportowany dobrze w gajerze wygląda i dobrze robi co mu każą
as
10 miesięcy temu
Kto za nią stoi i czyją jest kukiełką kto to wie, może Sorosa? Kobiety są bardziej oddane swojemu protektorowi, kobieta jest solidniejsza.
drom
10 miesięcy temu
U nas też młodzi a nawet jeszcze młodsi ludzie zostają ministrami i asystentami ... tylko u nas ich jedyną kwalifikacją jest najczęściej dobrze ustawiony tatuś :-(
Tylko kraść
10 miesięcy temu
A co umieja nasze platfusy?
łon-ciekawy
10 miesięcy temu
A gdzie ta estonia .?????
Nie bez powod...
10 miesięcy temu
Finlandia - jeden z najlepszych do życia krajów świata - i to mimo klimatu :)
Ha, ha
10 miesięcy temu
To co pan minister powie o pissowskich parlamentarzystach i członkach rządu
Rav
10 miesięcy temu
Poczytajcie sobie trochę o współczesnej historii Finlandii - szczególnie do roku 1992 - a przestaniecie się nią tak zachwycać.Taka jedna ciekawostka - do 92 roku był tam ustawowy zakaz krytycznego wyrażania się o ZSRR. Ciekawe, co ?
bDfoelnf
Rav
10 miesięcy temu
No ale o co chodzi? Była kasjerką? Była. An nic złego nie ma w tym że była kasjerką ani w tym, ze ktoś o tym powiedział. Lewactwo to jednak lewactwo.
Janosik81
10 miesięcy temu
został źle zrozumiany...w Polsce Cie po-chwala, tam kajserka z Biedry nigdy nie zostanie nawet burmistrzem czy wojtem wsi...
Misiaczek
10 miesięcy temu
E tam, w Polsce nie trzeba mieć wysokiego wykształcenia i zostać ministrem...
KL
10 miesięcy temu
Premier Finlandii ma 34 lata.Ukonczyla studia uniwersyteckie z zakresu administracji,a estonski chamski dziadzia-historyk byl kiedys ambasadorem u sowietow.
sum
10 miesięcy temu
a czym ją obraził? stwierdził fakty
AOLKA
10 miesięcy temu
ha,ha, ... jak widać w tzw. byłym bloku RWPG - w rządach są w większości ludzie o wyjątkowo niskiej sprawności umysłowej i z zerowym wskaźnikiem empatii - Estonia, Węgry, Wolska ....
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić