o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Violetta Baran
|

Prokuratura zajęła się wpisem radnego PiS. Nawoływał do tego, by powiesić "całe PO"

27
Podziel się

"Dostawić szubienice i powiesić całe PO" - napisał na swoim profilu radny PiS Karol Wyszyński. Prokuratura początkowo odmówiła śledztwa w tej sprawie. Po decyzji sądu nie miała jednak wyjścia - musiała zająć się wpisem radnego.

Po decyzji sądu prokuratura musiała zająć się sprawą wpisu radnego PiS
Po decyzji sądu prokuratura musiała zająć się sprawą wpisu radnego PiS (WP.PL)
bDhleUER

W listopadzie ubiegłego roku narodowcy postanowili symbolicznie ukarać sześciu europosłów z PO, którzy głosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego dotyczącą praworządności w Polsce. Na pl. Sejmu Śląskiego w Katowicach, przed pomnikiem Wojciecha Korfantego ustawili szubienice i powiesili na nich wizerunki polityków. Sprawa ta była burzliwie komentowana.

Rzecznik PO Jan Grabiec w jednym z postów na swoim profilu na Twitterze domagał się reakcji Ministerstwa Sprawiedliwości i MSWiA ws. demonstracji "faszystów z ONR". Na jego post odpowiedział Karol Wyszyński, radny PiS z Nowogrodu (woj. podlaskie). "Potrzebna reakcja. Dostawić szubienice i powiesić całe PO" - odpisał Wyszyński.

bDhleUET

Łomżyńska Platforma Obywatelska i Rafał Gaweł z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożyli zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej. Podkreślali w nim, że radny "publicznie nawołuje do popełnienia przestępstwa i stosuje groźby karalne".

Prokuratura jednak odmówiła wszczęcia śledztwa. Jej zdaniem "nie doszło do aktu przemocy", a wpis Wyszyńskiego "nie stanowi groźby w rozumieniu prawa karnego, lecz wyłącznie manifestację poglądów politycznych".

bDhleUEZ

Gaweł i łomżyńska PO złożyli odwołanie od tej decyzji do Sądu Okręgowego w Łomży. Ten 15 marca nakazał prokuraturze przeprowadzenie postępowania.

W środę Rafał Gaweł, na profilu Ośrodka Minitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na Facebooku, poinformował, że prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie wpisu Wyszyńskiego.

"Tego śledztwa miało nie być, prokuratura w Łomży stawała na głowie by ochronić sprawcę. Jednak dzięki sprawiedliwej decyzji łomżyńskiego Sądu udało nam się doprowadzić do wszczęcia śledztwa, w sprawie polityka PiS który publicznie nawoływał do mordowania przeciwników politycznych" - napisał Gaweł.

bDhleUFa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDhleUFu
KOMENTARZE
(27)
klasa
3 lata temu
I takich ludzi ma pis, skąd oni nabrali tych przeciętniaków i nieuków!!!
prp
3 lata temu
Tyle brudów w tej sieci.Niby ludzie na poziomie ale chyba wody w sedesie.
szkoda czasu ...
3 lata temu
A gdzie była prokuratura jak: "dorzynano watahę", "patole z 500+ zajęli plażę we Władysławowie" i masę innych nawoływań z ewidentną treścią nienawiści?
bDhleUFv
Ala
3 lata temu
Zaimjcie się też wpisami po!!!!!!
Wróg folksdoj...
3 lata temu
Dobrze napisał
Najnowsze komentarze (27)
www
3 lata temu
PO niedościgniona w bandyterce! miała członka Cybę który zamordował członka PiS! Nie groził mordował
delta
3 lata temu
Prokuratura niech się weźmie za rozwiązanie zagadki morderstwa generała Papały a nie zajmuje się bzdurami. Gdyby tak zająć się każdym kto wypisuje lub wygaduje takie bzdury to trzeba byłoby zamknąć większość Polaków łącznie z całym wymiarem sprawiedliwości i wszystkimi posłami z sejmu. Niech lepiej poszukają u siebie złodziei okradających sklepy ze sprzęty komputerowego czy okradających ludzi na stacjach benzynowych. Chyba każdy człowiek powiedział kiedyś zdanie - "Zabiję go" czy "No chyba go zabiję" czy coś podobnego. Wszystkich do paki i będzie spokój.
polak
3 lata temu
Jestem tego samego zdania zdrajcom powinno się wymierzyć najwyższą karę kulka!!!
polka z krwi ...
3 lata temu
A JAK NAWOLUJE P.O DO NIENAWIŚCI , TO IM WOLNO , A DLA PiS NIE . DLA WROGÓW POLSKI I NARODU POLSKIEGO TO CO ROBIĄ W UNII EUROPEJSKIEJ I GŁOSUJĄ ABY UKARAĆ POLSKĘ , TO CO NIE NALEŻY SIĘ SZUBIENICA ZA ZDRADĘ . KAZDEMU KTO ZDRADZA SWOJĄ OJCZYŹNĘ TO SIĘ NALEŻY KARA ŚMIERCI I TO PRZEZ POWIESZYNIE ! PRECZ Z ZDAJCAMI !!!
Art
3 lata temu
Nibi na jakiej podstawie? Bo ktos napisal cos w internecie? Bajki tu piszecie
kat
3 lata temu
spełnię te życzenia!
WALĘty
3 lata temu
Z KAGIEBE PZPR-u ESBEKÓW ,UBEKÓW ,ORMO, ZOMO,ZIELONYCH LUDZIKÓW NIEROBÓW SPOD BUDKI Z PIWEM TO JEST TA BRAĆ PEŁOWSK
EMKA
3 lata temu
A DLACZEGO KOMOROWSKI I WALESA NIE ZOSTALI UKARANI ZA STWIERDZENIE , ZE PIS SKONCZY JAK ANDRZEJ LEPPER - CZYZBY ONI MIELI WSZYSTKICH TEZ POWIESIC ? KTO SIE ZA TO WEZMIE ?
bDhleUFn
Wróg folksdoj...
3 lata temu
Dobrze napisał
Kicia
3 lata temu
A jak inaczej ukarać folksdojczów? Do kk trzeba przywrócić karę śmierci. Jak dla mnie może to być kara zaproponowana przez radnego PiS.
gość
3 lata temu
Nie dzięki sprawiedliwej decyzji łomżyńskiego Sądu - Tylko jednego z dyspozycyjnych sędziów.....
janusz
3 lata temu
mój pogląd polityczny - powiesić wszystkich pisowskich prokuratorów! i tego ubeckiego z ław sejmowych!
to ja
3 lata temu
miał rację.
hi
3 lata temu
ok
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić