REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jan Muller30.12.17 (10:30)

Prysł mit bezpiecznego Paryża. "260 tys. napaści seksualnych w komunikacji miejskiej"

Urzędnicy nie chcą komentować szokujących danych.
Getty Images/David Ramos

W ostatnich dwóch latach aż 220 tys. kobiet było napadniętych i molestowanych seksualnie w komunikacji miejskiej Paryża. W sumie, Francuskie Biuro ds. Monitorowania Przestępczości (ONDRP) uważa, że ofiarami przemocy seksualnej mogło w tym czasie paść około 267 tysięcy osób. Prezentowane dane autorzy określają się mocno zaniżonym szacunkiem.

Uwaga opinii publicznej skupia się kwestii przemocy domowej, tymczasem zjawisko molestowania w transporcie publicznym lub innych miejscach publicznych jest w równym stopniu poważne - "The Independent" cytuje z raportu.

REKLAMA

Wspomniane ataki obejmują przypadku wymuszonego całowania, obnażania się, obmacywania i gwałtów. Cytowane liczby ofiar pochodzą z policyjnych statystyk za lata 2014-2015. - Rok na Ersamusie w Paryżu był fantastyczny, ale nie raz opluwano mnie, nazywano k..wą, także obmacywano - komentuje na Twitterze dziennikarka Siobhán Dowling.

W październiku, w rankingu Fundacji Thomson Reuters, Paryż ogłoszono trzecim najbardziej przyjaznym kobietom miastem i 4. najmniej obarczonym ryzykiem przemocy seksualnej - dodaje gazeta.

Większość przypadków molestowania miała miejsce w czasie jazdy pociągu albo autobusu. Ofiary w ten sposób nie mogły uciec oprawcom, zauważają autorzy raportu.

Francuzki pod wpływem raportu dołączyły do globalnej akcji #MeToo. Swoje bolesne historie opatrując hasztagiem #BalanceTonPorc, czyli "ujawnij swoją świnię". Francuskie ministerstwo równości płci odmówiło mediom komentarza.

Zobacz także: Sprawa polskiego seryjnego gwałciciela umorzona

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij