Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Przełom w leczeniu raka? NASA widzi szansę w kosmosie

31
Podziel się

Jeśli naukowcy NASA mają rację, to już wkrótce może okazać się, że znalezienie skutecznego lekarstwa na choroby nowotworowe wcale nie jest takie trudne. Wystarczy zmienić podejście.

Przełom w leczeniu raka? NASA widzi szansę w kosmosie
(iStock.com)
bETGHyBN

Wszystkiemu winna grawitacja. NASA twierdzi, że to przez nią badania nad nowotworami, które prowadzone są na całym świecie od wielu lat, dają niezadowalające wyniki. Winna temu ma być struktura rozrastania się próbek.

W ciele człowieka nowotwór rozwija się jako trójwymiarowa figura. Najczęściej przyjmuje formy sferyczne. Nowotwory hodowane przez naukowców w celach badawczych w probówkach rosną jednak w formie narastających na siebie warstw.

To znacznie utrudnia dokładne poznanie ich przyczyny, a co za tym idzie - znalezienie skutecznego lekarstwa - komentuje Dr Glauco Souza.

bETGHyBP

Jak NASA chce znaleźć lekarstwo na raka? Twierdzą, że odpowiedzią na problem będzie rozwijanie próbek do badań na stacji kosmicznej, a dokładniej mówiąc - w kosmosie, na zewnątrz stacji. Komórki rakowe rozwijają się z dala od grawitacji dokładnie tak samo, jak w ciele człowieka.

Rozwiązanie niesie za sobą pewne komplikacje. To brak grawitacji, który jednocześnie pozwala na odpowiedni dla naukowców rozwój próbek, ale także sprawia, że one same będą trudne do wykorzystania. Komórki nowotworu mogą być niestabilne właśnie przez brak przyciągania ziemskiego. Rozwiązaniem ma być hodowanie próbek na złocie, co pomoże później ustabilizować materiał badawczy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także:

Co wiesz o NASA?

bETGHyCq
KOMENTARZE
(31)
salomon74
3 lata temu
Do yea - Panie filozof nowotwory najczęściej są genetycznie przenoszone , są również "nabyte" czynniki zewnętrzne jak ( papierosy,alkohol,chemia,zanieczyszczone środowisko,pestycydy itd) nowotwór atakuje najbardziej osłabione organy po czym nieleczony na czas dostaje się do krwiobiegu i atakuje inne narządy to się nazywa przerzut metastaza.
zaq
3 lata temu
Koncerny farmaceutycznie do tego nie dopuszczą!
hej
3 lata temu
a co na to medycyna chińska !!!!!!!!!!!!!!
bETGHyCr
Remek
3 lata temu
Co za bzdura! Niech zrobią laboratorium w stanie nieważkości na ziemi
w
3 lata temu
nasa teraz w farmaceutyke wchodzi wymyślą ze czlowiek to kosmita trza mu pawulonu zapodac
Ja
3 lata temu
Przyczyny powstawania nowotworów jest znana od 1931 roku. Wpiszcie sobie. Dr Otto Heinrich Warburg-oto prawdziwe przyczyny powstawana nowotworów. / Dr Tullio Simoncini-leczenie nowotworu dwuweglanem sodu. Nowotwór to grzyb-uleczalny. Dr Stanisław Burzyński nowotwór to wielki biznes. Oglądajcie ten film.
Oli
3 lata temu
Jak mozna napisac przelom w leczeniu raka i napisac jakies mrzonki i bzdety.
Krzysiek
3 lata temu
Pierwszy prywatny lot w kosmos juz sie udał teraz rusza machina lapania jeleni
poznaniak lat...
3 lata temu
Polecam wykłady dr Huberta Czerniaka i Jerzego Zięby na YouTube .Są fascynujące .
CNNNC
3 lata temu
Rak to nie choroba , to objaw
zaki
3 lata temu
nonsens sam piszący artykuł nie miał pojęcia co pisze. Ja nic z tego nie rozumiem, a jestem medykiem...
obywatel
3 lata temu
Jesli laboratorium ma byc w kosmosie to mozna zalozyc ze ciekawe narzedzia zaglady biologicznej chca chodowac z dala od miejsca gdzie beda je testowac
Beata
3 lata temu
jak oni w kosmos nie latają!
bETGHyCj
anna
3 lata temu
lekarstwo by moglo dawno juz istniec ,gdyby nie korzysci koncernow farmaceutycznych.Szpitale moznaby bylo juz zamknac tylko co z lekarzami onkologami i z personelem medycznym.Rak to jeden wielki biznes ,a kto rezygnuje z biznesu jak sie dobrze kreci?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić