aktualizacja 

Przerobiono jego zdjęcie. Uznano go za zamachowca z Paryża

Dramat Veerendera Jubbala. Kanadyjczyk jest uważany za jednego z terrorystów po tym, jak ktoś dla „żartu” przerobił jego zdjęcie. Fotografia obiegła media na całym świecie.

Przerobiono jego zdjęcie. Uznano go za zamachowca z Paryża
(twitter.com, Veerender Jubbal)

Jubbal umieścił swoje selfie na Twitterze, teraz tego żałuje. Ktoś przerobił zdjęcie Kanadyjczyka, zmieniając tablet na Koran i dodając kamizelkę z ładunkami wybuchowymi. Zmanipulowana fotografia trafiła do sieci, a Kanadyjczyka uznano za jednego z zamachowców z Paryża. Światowe media chcą podawać informację jak najszybciej i często nie weryfikują materiałów. Twarz Jubbala znalazła się między innymi w hiszpańskim dzienniku "La Razon", w co najmniej dwóch włoskich gazetach, a także w "India Times".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kanadyjczyk otrzymał wiele pochlebnych opinii od osób sympatyzujących z ISIS. Niektórzy wprost chwalili rzekomego zamachowca za jego czyny. Jubbal stanowczo podkreśla, że jest kanadyjskim Sikhem, a nie muzułmaninem, a w Paryżu nawet go nie było. To dziwne, zważywszy, że dziennikarze powinni dokładnie sprawdzać swoje źródła.

*Sam zainteresowany przyznaje, że za przerobieniem jego zdjęcia najpewniej stoi ruch GamerGate. *Mogła to być zemsta za jego udział w kontrowersyjnej kampanii, która miała zwrócić uwagę na nękanie i przemoc wobec kobiet w branży gier wideo.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić