Agnieszka Owca| 

Przyjdź na randkę. Poznaj katolika

22

Wrocławska klubokawiarnia zorganizuje szybkie randki dla ludzi żyjących według wartości chrześcijańskich.

Przyjdź na randkę. Poznaj katolika
(Shutterstock.com)

To odpowiedź na współczesne potrzeby człowieka, który nawet idąc na randkę, chce wiedzieć, czego się spodziewać - mówi Michał Lutostański, socjolog z Uniwersytetu SWPS.

Katolicy szukają partnera, z którym będą dzielić wartości. Uczestnicy chcą być pewni, że towarzysz na randce chce zawrzeć sakramentalny związek małżeński. W ciągu dwóch godzin każdy dostanie 6-7 minut na rozmowę z nieznaną osobą. Po tym czasie panowie przesiadają się do kolejnego stolika, by porozmawiać z inną panią. Na koniec formularze oddaje się organizatorom. Jeśli otrzymamy na skrzynkę e-mailową numer telefonu wybranego przez siebie uczestnika, będzie to oznaczało że ta osoba również nas zaznaczyła.

Staramy się w jakiś sposób identyfikować z innymi. Kiedyś była przynależność partyjna i klasowa oraz subkulktury młodzieżowe, a teraz definiujemy się przez różne hasła i elementy naszej tożsamości. Jesteśmy katolikami, wegetarianami czy rowerzystami. Speed dating dla katolików daje precyzyjną informację, do kogo jest skierowany. Może w przyszłości będą randki dla fanów kina lub sportu? - zastanawia się Michał Lutostański.

To pierwsze szybkie randki skierowane tylko do katolików. Klubokawiarnia Mleczarnia zaplanowała dwa terminy dla osób poszukujących wierzących partnerów, tj. 14 i 21 listopada 2016 r.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić