Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Barbara Jaros
|
aktualizacja

Przywódczyni antyszczepionkowców może iść za kraty

423
Podziel się:

Liderka Stowarzyszenia Stop Nop Justyna Socha została w piątek przesłuchana w sprawie o zniesławienie dr. Pawła Grzesiowskiego.

Przywódczyni antyszczepionkowców może iść za kraty
(East News, Tomasz Jastrzebowski)

Pozew przeciwko działaczce lekarz złożył w 2016 roku. Zdaniem pediatry jedno z pism wystosowanych przez członków Stop Nop narusza jego dobre imię - donosi "Głos Wielkopolski". Wyrok ma zapaść jeszcze w styczniu.

Jednocześnie w tej sprawie toczy się też proces cywilny. Dr Grzesiowski domaga się od Justyny Sochy zadośćuczynienia w wysokości 100 tys. złotych. Kwota miałaby zostać wpłacona na rzecz jednego ze szpitali.

Kontrowersyjne pismo działacze Stop Nop skierowali do premiera RP. Jego autorzy domagali się ujawnienia powiązań z firmami farmaceutycznymi osób decydujących o systemie szczepień w Polsce oraz odpowiedzialnych za refundację leków.

W treści petycji pada między innymi nazwisko dr. Grzesiowskiego. Lekarz był wtedy członkiem Zespołu Ekspertów do Spraw Programu Szczepień Ochronnych przy Ministerstwie Zdrowia. Specjalista uważa, że samo podejrzewanie go o podejrzane kontakty z koncernami uderza w jego dobre imię.

Ostateczna decyzja o ukaraniu lub uniewinnieniu zostanie ogłoszona 17.01.2019 roku o godz. 14:30 z udziałem publiczności w sądzie przy ul. Kamiennogórskiej 26 w Poznaniu. Liczymy na liczny udział poszkodowanych przez powikłania poszczepienne i przymus szczepień - napisała na Facebooku Justyna Socha.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Antyszczepionkowcy w Sejmie. Rzecznik Andrzeja Dudy komentuje
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(423)
AA
4 lata temu
Co to w ogóle za określenie "przywódczyni antyszczepionkowców"?? Do autorki/ autorów artykułu: Potraficie tylko szczuć ludzi na siebie, a nie macie pojęcia o temacie.
Gość
4 lata temu
a co to za kontrowersja ??? jeżeli chce wiedzieć czy lekarz rzetelnie wykonuje swoją prace czy jest opłacany za wciskanie dzieciom trucizny! Żenująca pisanina. Poziom dziennikarstwa sięgnie niebawem mulistego dna.
gość
4 lata temu
a odra się rozprzestrzenia i co na to anty szczepionkowcy?
daro
4 lata temu
Ta twarz mówi sama za siebie...
rany
4 lata temu
A może zaczną się procesować ci, którzy zachorowali przez anty-szczepionkowca,to się nie wypłacą z tymi odszkodowaniami.
A Fuj
4 lata temu
Twarz antyszczepow????? Czyli cala prawda o???? Braku szczepien!!!!!
Masakra estet...
4 lata temu
O BOZE a co to za potwor????
5tgu7
4 lata temu
Co to za hybryda czlowieka i małpy???
Seniorka
4 lata temu
Przecież lekarze korzystają z profitów firm farmaceutycznych. Farmacja to drugi lub trzeci biznes po ropie i grach komputerowych. Dzięki lekarzom podatnym na nagrody od firm farmaceutycznych (wyjazdy do ekskluzywnych hoteli w ciepłych krajach), ten biznes się kręci. Nie popieram antyszczepionkowców na całej linii, ale ujawnili, że polskie noworodki są obciążane nadmiarem szczepień, zwłaszcza do pierwszego roku życia. I za to im dzięki. Także za ujawnienie składników szczepionek. Natomiast dzięki szczepieniom opanowano polio. Dlatego nie można odmawiać wszystkich szczepień, zwłaszcza że dzieci żyją w czasach wędrówki ludów! .
ZAN61
4 lata temu
Dlaczego zaraz to pismo autor określił jako kontrowersyjne? W końcu tu nie chodzi tylko wydawanie kasy, ale o sprzedawanie żdrowia, a może i życia naszych dzieci i naszego.Grono tych ludzi powinno być być bez skazy i z przejrzystym stanem majątkowym ze zwróceniem uwagi na nlejasny wzrost majątku ich rodzin to po pierwsze. Po drugie to powinien być utworzony specjalny niezależny państwowy instytut badający skład szczepionek i leków oraz ich wpływ na zdrowie peychiczne i fizyczne, bo wynikom gadań przedstawianym przez producentów wierzyć nie można. ponieważ mają kasę i są w stanie zawsze odwrócić kota ogonem i obronić się. Okazało by się że wiele szczepionek jest nie tylko zbędnych (na odrę) a nawet szkodliwych.A jeśli chodzi o odrę to po co się szczepić przeciwko niej, jeśli setki milionów dzieci ją przechodziło i nie pozoztawiła po sobie żadnych śladów? Przyznam że niebezpieczne może być jej przeziębienie, ale przy normalnym jej przechodzeniu na pewno nie było zejść śmiertelnych.
józek
4 lata temu
posadzić blerwę na dłużej.
swiety Mitoma...
4 lata temu
ona chyba konine zre,jak nic,taka piekna i wypielęgnowana twarz i te włosy,och zakochałem sie
aszwopr7
4 lata temu
a to szmata
proszczepionk...
4 lata temu
Czas najwyższy, aby przywódczyni antyszczepionkowców poszła za kraty
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić