Michał Nowak
Michał Nowak| 
aktualizacja 

Pszczoły nawiedziły Times Square. Niecodzienny widok w Nowym Jorku

34

Rój 40 tys. pszczół obsiadł stoisko z hod-dogami w samym sercu Nowego Jorku.

Pszczoły nawiedziły Times Square. Niecodzienny widok w Nowym Jorku
(Forum)

Nazywano je "zbiegami z ula". Owady szukały nowego domu. Uciekały przed dusznymi upałami, jakie panują w amerykańskiej metropolii.

Ul był przepełniony. Było zbyt gorąco i wilgotno, pszczoły potrzebowały nowego domu by móc się w nich ochłodzić - mówił Darren Mays, jeden z dwóch oficjalnych policyjnych pszczelarzy z Nowego Jorku.

*Zamieszczone przez policjanta twitty stały się hitem. Mieszkańcy Nowego Jorku bardzo ochoczo udostępniali je i komentowali. *Darren Mays nie tylko pokazał im niecodzienne zjawisko, ale również przypomniał, że w policji pracują "ludzie od pszczół".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pszczoły nie były agresywne. Mimo to trzeba było coś z nimi zrobić. Podczas gdy funkcjonariusz Mays zajmował się PR-em, jego kolega Michael Laurino wkroczył do akcji. W specjalnym kombinezonie, delikatnie usunął owady z ulicy. Posłużył my do tego odkurzacz.

Akcja trwała 45 min. Owadom, które opuściły jeden ze znajdujących się na dachu nieopodal uli nie stała się żadna krzywda. Również żadna z przebywających niedaleko osób nie zgłosiła użądleń

Niestety nie będą w stanie zrobić żadnego miodu podczas tego sezonu – zdradził Mays.

Z odkurzacza pszczoły przeniesiono do specjalnego ula. Tak zabezpieczone owady przetransportowano na Long Island do nowej pasieki.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Miejski miód. Tak wyglądają pasieki na dachu gdańskiego biurowca
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić