Radio Maryja wydało komunikat. Przestrzega przed "aktywnością oszustów".

3

Radio Maryja miało paść ofiarą oszustów. Tak twierdzą przedstawiciele rozgłośni w oficjalnym komunikacie. Przestrzegają słuchaczy przed stronami, które "zniesławiają ojca Dyrektora".

Radio Maryja wydało komunikat. Przestrzega przed "aktywnością oszustów".
Radio Maryja wydało komunikat. Przestrzega przed "aktywnością oszustów". (Getty Images, Mateusz Włodarczyk / NurPhoto)

Radio Maryja apeluje do słuchaczy o czujność. Przedstawiciele rozgłośni wydali komunikat o stronach i inicjatywach, które mają podszywać się pod stację, chcąc oszukać jej wiernych fanów.

Ostatnio oszuści ponownie się uaktywnili - informuje w komunikacie opublikowanym w sieci rozgłośnia z Torunia.

Radio Maryja ostrzega przed oszustami

Jedną z ich godnych ubolewania aktywności jest m.in. propagowanie tzw. spowiedzi lub pokuty w Internecie. Radio Maryja podkreśla, że w Kościele Katolickim nie ma możliwości "zdalnego" skorzystania z jakiegokolwiek sakramentu. Według przedstawicieli rozgłośni w ten sposób oszuści drwią z wiary katolickiej.

Zobacz też: Urodziny Radia Maryja. Policja sprawdza gości

Dwa – zniesławiają Radio Maryja i ojca Dyrektora, trzy – okradają naiwnych, gdyż podają numery kont za tak zwaną "usługę" - ostrzegają autorzy komunikatu.

Innym niepokojącym trendem jest podszywanie się pod dyrekcję Radia Maryja. Przestępcy mają do tego celu wykorzystywać logo rozgłośni w jego oryginalnym kształcie lub minimalnie je przerabiać. Innym sposobem uwiarygodnienia oszustw jest wstawianie zdjęć Tadeusza Rydzyka.

Chodzi o odbieranie dobrego imienia ojcu Dyrektorowi i Radiu Maryja, a także o kradzież - podkreślają przedstawiciele rozgłośni.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić