Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Paulina Kwiatkowska
|
aktualizacja

Rewolucja w armii USA. Jest jeden warunek

7
Podziel się:

Żołnierze amerykańskiego wojska będą mogli nosić turbany, brody i dłuższe włosy, a żołnierki będą mogły służyć w hidżabach.

Rewolucja w armii USA. Jest jeden warunek
(www.flickr.com/photos/glenbledsoe)

*Mimo bardziej liberalnych przepisów będą musieli dostosowywać się do kilku zasad. * Nakrycia głowy nie zwalniają z obowiązku noszenia hełmu i muszą być w stonowanych kolorach, dopasowanych do barw mundurów i wzorów kamuflażu wojskowego. Wojsko może też poprosić żołnierzy o korzystanie z hidżabów i turbanów zrobionych z materiałów ognioodpornych.

Armia zmieniła swoją politykę, by mieć pewność, że każdy wykwalifikowany żołnierz będzie miał możliwość służyć krajowi bez względu na swoje wyznanie i pochodzenie – czytamy słowa rzecznika amerykańskiej armii w Independent.

Nowe przepisy bardzo przypadły do gustu organizacjom walczącym z dyskryminacją religijną. Jeden z dyrektorów Koalicji Sikhizmu)
bardzo pozytywnie odebrał zmiany. Według niego to jeden z przykładów, że „największy amerykański pracodawca” staje się coraz bardziej tolerancyjny.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
hg
6 lat temu
wojsko to nie przebieranki...
z
6 lat temu
i będą mieli w wojsku XVII wiecznych sipajów w wydaniu współczesnym,tylko powstanie może być krwawsze...
xxx
6 lat temu
Bardzo dobrze, choc czasem cos dobrego dzieje sie na tym swiecie podlym i szaroburym. Takie zmiany daja iskre nadziei ze tumany roznych religii zaczna miec do siebie szacunek.
ght
6 lat temu
kurczaczki ... czym jeszcze nas zaskoczą? :))))))))))))
cyklop
6 lat temu
tego się nie da skomentować ..... to jest równie durne jak wpuszczenie do szkół kreacjonizmu czy prawo stanowe zabraniające seksu oralnego. A my sie nabijamy z Rosji ....
Komandos
6 lat temu
Jak zobacze zonierza USraelskiego w turbanie i chelmie, umre ze smiechu, to dla mnie cos jak zobaczyc kota, psa i krokodyla w jednym wcieleniu.USA zaoszczedzi materialow wybuchowych, beda zabijac smiechem.Ta taktyka jest weselsza niz poprzednie,czyzby Trump mial pomysl zeby ludzie umierali ze smiechu,na marines?
Marco667
6 lat temu
zobaczcie sobie w googlach kto jest ministrem obrony narodowej w kanadzie :D
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić