o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|
aktualizacja

Rodzina wniosła zwłoki. Dopiero wtedy wypłacili pieniądze z polisy

47
Podziel się

Rodzina zmarłego mężczyzny zaniosła jego zwłoki do firmy ubezpieczeniowej, by udowodnić, że nie żyje po tym, jak odrzucono ich roszczenia z tytułu polisy na życie. Nagranie opublikowane w mediach społecznościowych poruszyło nie tylko mieszkańców RPA.

Rodzina wniosła zwłoki. Dopiero wtedy wypłacili pieniądze z polisy
(twitter.com/ConfessionWhite)
bDpjqlnV

Pogrążona w żałobie rodzina postanowiła udowodnić firmie ubezpieczeniowej, że ich krewny nie żyje. Mimo, że mieli akt zgonu i dokumenty potwierdzające ubezpieczenie na życie mężczyzny, Old Mutual - najstarsza firma ubezpieczeniowa w Republice Południowej Afryki, odmówiła im wypłaty po śmierci krewnego. Dlatego zdecydowali, że muszą iść o krok dalej.

Rodzina zabrała ciało zmarłego z kostnicy i zawiozła je do biura firmy. Nagranie udostępnione na Twitterze pokazuje, jak dwie kobiety niosą niebieską torbę przez budynek w KwaDukuzie, a pracownicy patrzą na nie z niedowierzaniem.

bDpjqlnX

Kobiety zażądały od firmy wypłaty i powiedziały, że nie odejdą, dopóki nie otrzymają całej kwoty. Ich niecodzienna taktyka sprawdziła się, ponieważ pracownicy Old Mutual zgodzili się wypłacić pieniądze pod warunkiem, że zabiorą ciało.

Na filmie widać, jak wynoszą zwłoki i ładują je na tył samochodu. Kobiety powiedziały mediom, że walczyły o pozytywne rozpatrzenie roszczenia przez 9 dni po śmierci krewnego i przez ten czas nie mogły go pochować.

Zobacz także: Zobacz także: Przypadkowe odkrycie przedszkolaków. Naukowcy ogłosili wyniki swojej pracy
bDpjqlod

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDpjqloy
KOMENTARZE
(47)
taak
rok temu
Niedługo u nas będzie trzeba tak robić , bo nie uwierzą w ZUS-ie . Do tej pory myśleli że kończyny odrastają .
Traktujcie Na...
rok temu
I dobrze, bo na bandycki system tylko RADYKALNE metody działają.
uf
rok temu
U nas i tak musiałyby udowodnić że to na pewno ta osoba ! Tylko własnoręczny podpis osoby zmarłej dawałby pewność że nie żyje.
bDpjqloz
The W
rok temu
Wszyscy ubezpieczyciele próbują oszukać swoich klientów. Bardzo chętnie przyjmuj składkę ale jak przychodzi do wypłaty to jest problem. Te firmy zarabiaj w samej Polsce miliardy złotych na cudzej krzywdzie.
auła
rok temu
W Polsce jest podobnie, po śmierci Ojca i dostarczeniu aktu zgonu super Allianz odraczało wypłatę z ubezpieczenia na życie, tłumacząc się brakiem dokumentacji medycznej, przez ponad pół roku, rzecznik ubezpieczonych nie może nic zdziałać, tylko pokiwać palcem, żadnych kar i sankcji, ps. z prawnikiem wypłacili z odsetkami niezwłocznie , ale ile jest takich osób co odpuszcza ta batalie i o to pewnie chodzi ubezpieczycielowi
Najnowsze komentarze (47)
aaa
rok temu
Moja mama dostaje z ZUS druki do wypełnienia, że żyje. Jeżeli nie wypełni druczku życia to zabiorą jej emeryturę. Koszmar.
rjynbvc4567km...
rok temu
Nasz nieodpowiedzialny gatunek zostal zepsuty przez pieniadz.
mm
rok temu
Znow piszecie jaki to nasz kraj zly.Wielu krajach nie wyplaca sie pieniedzy z polisy nastepnego dnia.Jesli mowicie o wyplacie w Polsce pieniedzy z ZUS to dziekujcie ze jeszcze nasze panstwo cos takiego wogole wyplaca.
sgf
rok temu
w Polsce jest o wiele gorzej
Andrzej
rok temu
Trzy lata walczyłem z ZUS w Bydgoszczy o zasiłek pogrzebowy po mamie, która ofiarowała swe ciało dla potrzeb Akademii Medycznej. Na rozprawę nikt z ZUSu się nie zjawił.
🌚🌚🌚
rok temu
Nasz ZUS ma duże biura, można zacząć znosić
stach
rok temu
W Polandii aby przekonać "Zakład Udręki Społecznej"-czyli ZUS nawet taki dowód by nie przeszedł.Prokurator położył by "łapę" na zwłoki oznajmiając ich zbeszczeszczenie.
Jdjsks
rok temu
Czyli polska Afryka
bDpjqlor
Nie płacą
rok temu
Oj to powinienem do Pocztowego zaniesc....
Karol
rok temu
za rządów PO i PiS to tak w POlsze złodziejskiej będzie
Rebeka z PZU
rok temu
Nie z nami takie numery.
Daniel
rok temu
To jakiś afrykański oddział PZU? Nasi też chętnie biorą składki ale gdy przytrafi się nieszczęście szukają dziury w całym i nie wypłacają odszkodowania.
123
rok temu
A ja już myślałam że to u nas
Olo
rok temu
Przyniosły ale nie wiadomo co przyniosły.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić