Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|
aktualizacja

Rodzina wniosła zwłoki. Dopiero wtedy wypłacili pieniądze z polisy

47
Podziel się

Rodzina zmarłego mężczyzny zaniosła jego zwłoki do firmy ubezpieczeniowej, by udowodnić, że nie żyje po tym, jak odrzucono ich roszczenia z tytułu polisy na życie. Nagranie opublikowane w mediach społecznościowych poruszyło nie tylko mieszkańców RPA.

Rodzina wniosła zwłoki. Dopiero wtedy wypłacili pieniądze z polisy
(twitter.com/ConfessionWhite)
bEUtGqut

Pogrążona w żałobie rodzina postanowiła udowodnić firmie ubezpieczeniowej, że ich krewny nie żyje. Mimo, że mieli akt zgonu i dokumenty potwierdzające ubezpieczenie na życie mężczyzny, Old Mutual - najstarsza firma ubezpieczeniowa w Republice Południowej Afryki, odmówiła im wypłaty po śmierci krewnego. Dlatego zdecydowali, że muszą iść o krok dalej.

Rodzina zabrała ciało zmarłego z kostnicy i zawiozła je do biura firmy. Nagranie udostępnione na Twitterze pokazuje, jak dwie kobiety niosą niebieską torbę przez budynek w KwaDukuzie, a pracownicy patrzą na nie z niedowierzaniem.

bEUtGquv

Kobiety zażądały od firmy wypłaty i powiedziały, że nie odejdą, dopóki nie otrzymają całej kwoty. Ich niecodzienna taktyka sprawdziła się, ponieważ pracownicy Old Mutual zgodzili się wypłacić pieniądze pod warunkiem, że zabiorą ciało.

Na filmie widać, jak wynoszą zwłoki i ładują je na tył samochodu. Kobiety powiedziały mediom, że walczyły o pozytywne rozpatrzenie roszczenia przez 9 dni po śmierci krewnego i przez ten czas nie mogły go pochować.

Zobacz także: Zobacz także: Przypadkowe odkrycie przedszkolaków. Naukowcy ogłosili wyniki swojej pracy
bEUtGquB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEUtGquW
KOMENTARZE
(47)
aaa
2 lata temu
Moja mama dostaje z ZUS druki do wypełnienia, że żyje. Jeżeli nie wypełni druczku życia to zabiorą jej emeryturę. Koszmar.
rjynbvc4567km...
2 lata temu
Nasz nieodpowiedzialny gatunek zostal zepsuty przez pieniadz.
mm
2 lata temu
Znow piszecie jaki to nasz kraj zly.Wielu krajach nie wyplaca sie pieniedzy z polisy nastepnego dnia.Jesli mowicie o wyplacie w Polsce pieniedzy z ZUS to dziekujcie ze jeszcze nasze panstwo cos takiego wogole wyplaca.
bEUtGquX
sgf
2 lata temu
w Polsce jest o wiele gorzej
Andrzej
2 lata temu
Trzy lata walczyłem z ZUS w Bydgoszczy o zasiłek pogrzebowy po mamie, która ofiarowała swe ciało dla potrzeb Akademii Medycznej. Na rozprawę nikt z ZUSu się nie zjawił.
🌚🌚🌚
2 lata temu
Nasz ZUS ma duże biura, można zacząć znosić
stach
2 lata temu
W Polandii aby przekonać "Zakład Udręki Społecznej"-czyli ZUS nawet taki dowód by nie przeszedł.Prokurator położył by "łapę" na zwłoki oznajmiając ich zbeszczeszczenie.
Jdjsks
2 lata temu
Czyli polska Afryka
Nie płacą
2 lata temu
Oj to powinienem do Pocztowego zaniesc....
Karol
2 lata temu
za rządów PO i PiS to tak w POlsze złodziejskiej będzie
Rebeka z PZU
2 lata temu
Nie z nami takie numery.
Daniel
2 lata temu
To jakiś afrykański oddział PZU? Nasi też chętnie biorą składki ale gdy przytrafi się nieszczęście szukają dziury w całym i nie wypłacają odszkodowania.
123
2 lata temu
A ja już myślałam że to u nas
bEUtGquP
Olo
2 lata temu
Przyniosły ale nie wiadomo co przyniosły.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić