o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Rosja gotowa na wojnę. Stanowcze słowa szefa wywiadu

216
Podziel się

Rosja jest gotowa pójść na wojnę, jeśli będzie taka konieczność – ostrzegł szef tamtejszej służby wywiadu zagranicznego. Dlatego, dodał, kierując te słowa w stronę USA, Rosja dalej będzie wzmacniać swoje wojsko.

rosja
rosja (Getty Images, Mikhail Svetlov)
bDIjXoSZ

Słowa Siergieja Naryszkina można potraktować jako ostrzeżenie. Szef rosyjskiej służby wywiadu zagranicznego dał do zrozumienia, że Rosja przed nikim się nie ugnie.

W obecnej sytuacji, która jest alarmująca, musimy zintensyfikować nasze starania zmierzające do zwiększenia zdolności obronnych naszego kraju. Jak to mówią – jeśli chcesz pokoju, przygotuj się na wojnę – stwierdził Siergiej Naryszkin.

Zarzuty pod adresem USA. Naryszkin krytykuje Stany Zjednoczone i zaznacza, że właśnie ze względu na kroki podejmowane przez USA Rosja powinna zwiększyć obronność. Dodał, że w 2021 roku wygaśnie traktat „New START”.

bDIjXoTb
Zobacz także: Zobacz też: #KresyŚwiata: Rosja ostrzy kły. Chce wchłonąć sąsiada Polski

Jedyne, co robią USA, to podkopują międzynarodowy system bezpieczeństwa – oświadczył szef rosyjskiej służby wywiadu zagranicznego, cytowany przez TASS.

Traktat „New START” podpisano w 2010 roku. Podpisy na dokumencie złożyli ówcześni prezydenci USA i Rosji, odpowiednio Barack Obama i Dmitrij Miedwiediew. W ramach traktatu każda ze stron zobowiązała się do ograniczenia liczby swoich głowic nuklearnych dla pocisków ICBM i SLBM.

bDIjXoTh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDIjXoTC
KOMENTARZE
(216)
jt
rok temu
ZSRR też było gotwe na wojnę. Wojny nie było, ZSRR się rozpadł.
ofice
rok temu
To zawoalowana groźba. Po pierwsze nikt nie ma zamiaru zaczynać wojny z Rosją, gdyż taka wojna byłaby nonsensem. Nikt nie chce zniszczenia cywilizacji ziemskiej. Tutaj nie ma zwycięzcy. Tylko kolejność umierania. Pierwszy ty czy ja? Pobrzękiwanie szabelką chyba ma na celu umocnieniu na Kremlu lobby zbrojeniowego i uzyskania jak najwięcej z budżetu na przemysł zbrojeniowy. Taka jest prawda. Zamiast skorzystać z budżetu zwykli obywatele Rosji, korzystają generałowie i zakłady zbrojeniowe. A wojny nie radziłbym zaczynać Rosji, bo nic z niej nie pozostanie. Mówią o obronie a myślą o ataku i łupach. Tylko, że w tej wojnie nie będzie komu korzystać z łupów. I o tym powinni pomyśleć "kamandiry"
polsza
rok temu
a "polska swawolska" jeździ w delegację, konsumują podatki...
bDIjXoTD
Nigdy więcej
rok temu
Niech sobie politycy sami pójdą na wojną.Dobrze gadać wymoczkom z fotela.
T
rok temu
Rosja i jej zasoby powojenne brawo sawiety
Najnowsze komentarze (216)
lans
rok temu
Kim Dzong Un Rosji się nie boi. Wszystkich zielonych ludzików w tri miga wyłapie!!!
reksio.
rok temu
Rosja już to wojnę przegrała i oni o tym wiedzą , chodzi tylko o to czy być niewolnikiem Chin czy USA. Chyba wolą być kondominium Chin.
ziutek
rok temu
popieram wypowiedzi silna rosja to gwarancja pokoju jankes otym doskonale wie to nie będą przelewki kolumb odkrył ameryke a putin ją zniszczy jankes może walczyć z krajami które niemaja nic a niedługo i chiny będą potęgą nulearną
Laszlo
rok temu
Rosja to nie tylko Moskwa i Rublowka ale tysiące wsi i miasteczek gdzie czas się zatrzymał 50 lat temu. dajcie tym ludziom pożyć Nikt nie ma zamiaru napadaćać na Rosję. TO JEST WYMYSŁ Polityków aby zakamuflować to, że do tej pory nic nie zrobili dla zwykłych ludzi
Sssss
rok temu
Zobaczycie, że ruskie niedługo zatłuką się własną pięścią.
dsaf
rok temu
Ciekawe gdzie na samym wojsku by zajechali. Kraj ruina, motłoch u władzy
Rob
rok temu
Jak na razie to Rosjanie mówią jak jest i rozsądnie a dzięki ich dyplomacji ochronili wiele państw przed agresją USA. To co mówią dokładnie zgadza się z tym co myślę i obserwuję. Amerykanie natomiast budując bazy wojskowe w Polsce żeby rzekomo odeprzeć atak Korei Północnej na nasz kraj to już wielka bzdura, w którą niestety większość Polaków wierzy. Jedyną winą Rosjan jest to, że mają granice za blisko amerykańskich "pokojowych" baz wojskowych i nie chcą żeby ich Amerykanie "wyzwalali" jak Wietnam, Afganistan, Irak, i.t.p..
gienek i heni...
rok temu
predzej czy pozniej cos nastapi znajac zycie czy to bedzie swiatowa to sie okaze w przyszłosci
bDIjXoTv
ARCTOS
rok temu
Rosja jest otoczona ze wszystkich stron amerykańskimi bazami wojskowymi. Na miejscu Putina zrobiłbym dokładnie to samo. Przynajmniej buchaj z Waszyngtonu zastanowi się, nim rozpocznie nową jatkę, w której udział wezmą Polacy, a Polska będzie potraktowana jak pionek do zbicia.
karabiny dla ...
rok temu
Automatyzacja powoduje że coraz mniej ludzi potrzeba do pracy , więc należy znaleść im zajęcie , a najlepiej żeby przy tym zajęciu nawzajem się pozabijali ci co pozostaną przy życiu będą bardziej posłuszni panom świata .
klkl
rok temu
putinie swiat chce Pokoju nie szalej ile masz lat malo ci 1]3 swiata i bobactwa hanba
grendel
rok temu
Rosja teraz jest bardziej zdeterminowana i agresywna niż ZSSR
🤔
rok temu
Pies który szczeka to nie gryzie !!!!!
Piti
rok temu
Brawo Rosja to świetny pretekst budowanie zagrożenia które nie istnieje by chwycić społeczeństwo za twarz jeszcze mocniej
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić