Aldona Brauła
|

Rosja. Halloween zakazane. Kostiumy Jokera uznane za antyrosyjskie

85 reakcji
1
0
84
Podziel się

Rosyjski rząd i urzędnicy Kościoła prawosławnego potępiają Halloween, nazywając to święto festiwalem bezbożności. Uważają Halloween za nielegalne, a popularne ostatnio kostiumy Jokera określili mianem antyrosyjskich.

Rosja. Halloween zakazane. Kostiumy Jokera uznane za antyrosyjskie
(East News, Niko Tavernise/Collection Christophel/East News)

W Rosji trwa wojna z Halloween. Urzędnicy oraz Kościół stanowczo potępiają to święto, uznając je za nielegalne. Zamierzają zakazać obchodów w szkołach i instytucjach państwowych.

Dzisiaj w Rosji nie ma kościoła, który zezwoliłby na to święto i na jego obchody. Każda głupia nauczycielka obchodząca Halloween w szkole jest niczym innym jak rażącym naruszeniem prawa federalnego – mówił jeden z urzędników dla rosyjskiej prasy.

Namawiał także rodziców w całym kraju, aby zgłaszali szkoły obchodzące Halloween. Utworzono do tego specjalną infolinię.

Nie spodobał się także film „Joker” i kostiumy nim inspirowane. Film rzekomo przedstawia bunt przeciwko realiom burżuazyjnego społeczeństwa i jest jak zamach na rosyjską państwowość.

W oświadczeniu metropolita Czelabińska stwierdził, że zachęca się ludzi do przebierania się za Jokera na Halloween. Ma to rzekomo pomóc w opracowywaniu ruchu protestacyjnego, który miałby na celu destabilizację i zniszczenie rosyjskiej państwowości.

Chociaż w Rosji święto Halloween nie jest powszechnie obchodzone, to urzędnicy rozpoczęli wojnę, aby ograniczyć jego rosnącą popularność.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

84
1
0
KOMENTARZE
(84)
Stanley
3 miesiące temu
Prawidłowo,głupote trzeba tępic.
kiedyś umrzem...
3 miesiące temu
Nie nazwałbym to "festiwalem bezbożności". Halloween to zwykła prostacka głupota. Nasza zaduma nad śmiercią i szacunek dla zmarłych jest naszą tradycją wynikającą z szacunku do zmarłych.
lol
3 miesiące temu
i bardzo dobrze!! Brawo rosjanie!!!
Internauta
3 miesiące temu
W tych sprawach zazdroszczę ruskim - nie dają sobie wepchnąć tych negatywnych zachodnich standardów. Bardzo mnie to boli i frustruje, że Polacy muszą jak jakaś kserokopiarka małpować wszystko co pochodzi z USA lub ogólnie z zachodu. A gdzie nasze słowiańskie święta?
Darek z Krako...
3 miesiące temu
I bardzo dobrze u nas powinno być tak samo. Święto najważniejsze dla Szatanistów . Przebierać dzieci za upiory. Nie ma co naśladować ogłupiałej europy zachodniej.
Najnowsze komentarze (84)
agnieszka
5 dni temu
bardzo dobrze
zeNON
2 miesiące temu
Ochota na uczestnictwo w obchodach tego satanistycznego święta mija natychmiast, gdy umrze ktoś najbliższy z rodziny. Radykalnie i bezpowrotnie mija.
na ruskich ba...
3 miesiące temu
jakie rosjanie? RUSKIE i koniec.....wszyscy się obrażają jak piszą hitlerowcy nie Niemcy.....bądzćcie konsekwentni.....RUSKIE
abcX
3 miesiące temu
Rosja to stan umysłu :)
ProWiesław gł...
3 miesiące temu
Cerkiew histeryzuje pro Wiesławna ruska
S.
3 miesiące temu
Ludzie, powyjmujcie kije z pewnej części ciała, bo chyba wam tam się zatrzymała na stałe. A przede wszystkim pozwólcie innym żyć tak jak chcą, bo nie wszyscy w tym chorym kraju wierzą w niewidzialnego przyjaciela, piekło, niebo i inne wymysły :)
looo
3 miesiące temu
no i prawidło.popieram niech unas też zakażą
Alojzy
3 miesiące temu
Wiadomo ZSRR v2.0
Ktoś
3 miesiące temu
Święta religijne to dopiero prawdziwe''prostactwo''
Taavi
3 miesiące temu
Piszecie tutaj o tradycji tylko że praktycznie wszystkie święta chrześcijańskie są zaczerpnięte z tzw. pogaństwa i tam mają swoje korzenie. Waszymi przodkami byli Słowianie i to oni zamieszkiwali te ziemie. Religia w którą tak wierzycie zniszczyła wszystko a wasz Bóg nawet nie jest częścią Europejskiej historii. Tak więc zanim zaczniecie bojkotować Halloween które jest zabawą dla dzieci to radzę zgłębić temat. Nie Pozdrawiam.
Jestem rodzic...
3 miesiące temu
Masakra. 2tysiace starch dziadow na Onecie sie skrzyknelo ze im sie halloween dla dzieci nie podoba. Oj
oooo
3 miesiące temu
bardzo mądra decyzja popieram
abc
3 miesiące temu
Jeżeli większość na tym portalu uważa ,że Rosjanie robią dobrze i zakazują zabawy w halloween , bo to jest tylko zabawa i ograniczają po prostu wolność , to nie powinni pyszczyć np. na A. Saudyjską , która może wsadzić do więzienia , albo skazać na chłostę za wwiezienie na jej teren Biblii lub krucyfiksu i uważają chrześcijan za bałwochwalców wartych jedynie śmierci !!! Brawo !!! Nie różnicie się niczym od islamskich radykałów !!!
ssa
3 miesiące temu
W markecie matka mówi do dzieciaka , kupimy znicze na grób dziadka, a dzieciak 6-7 lat mówi, aa ,bo jest niedługo Hallowen,tak mamo ? Autentycznie,nie zmyślone . Widać jak w szkołach dzieci mają powywracane w głowach.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić