Wróć na
Aldona Brauła
|

Rosja. Halloween zakazane. Kostiumy Jokera uznane za antyrosyjskie

83
Podziel się

Rosyjski rząd i urzędnicy Kościoła prawosławnego potępiają Halloween, nazywając to święto festiwalem bezbożności. Uważają Halloween za nielegalne, a popularne ostatnio kostiumy Jokera określili mianem antyrosyjskich.

Rosja. Halloween zakazane. Kostiumy Jokera uznane za antyrosyjskie
(East News, Niko Tavernise/Collection Christophel/East News)
bCNIYngB

W Rosji trwa wojna z Halloween. Urzędnicy oraz Kościół stanowczo potępiają to święto, uznając je za nielegalne. Zamierzają zakazać obchodów w szkołach i instytucjach państwowych.

Dzisiaj w Rosji nie ma kościoła, który zezwoliłby na to święto i na jego obchody. Każda głupia nauczycielka obchodząca Halloween w szkole jest niczym innym jak rażącym naruszeniem prawa federalnego – mówił jeden z urzędników dla rosyjskiej prasy.

Namawiał także rodziców w całym kraju, aby zgłaszali szkoły obchodzące Halloween. Utworzono do tego specjalną infolinię.

bCNIYngD

Zobacz: "Joker" zwiastun

Nie spodobał się także film „Joker” i kostiumy nim inspirowane. Film rzekomo przedstawia bunt przeciwko realiom burżuazyjnego społeczeństwa i jest jak zamach na rosyjską państwowość.

W oświadczeniu metropolita Czelabińska stwierdził, że zachęca się ludzi do przebierania się za Jokera na Halloween. Ma to rzekomo pomóc w opracowywaniu ruchu protestacyjnego, który miałby na celu destabilizację i zniszczenie rosyjskiej państwowości.

Chociaż w Rosji święto Halloween nie jest powszechnie obchodzone, to urzędnicy rozpoczęli wojnę, aby ograniczyć jego rosnącą popularność.

bCNIYngJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCNIYnhe
KOMENTARZE
(83)
Stanley
9 miesięcy temu
Prawidłowo,głupote trzeba tępic.
kiedyś umrzem...
9 miesięcy temu
Nie nazwałbym to "festiwalem bezbożności". Halloween to zwykła prostacka głupota. Nasza zaduma nad śmiercią i szacunek dla zmarłych jest naszą tradycją wynikającą z szacunku do zmarłych.
lol
9 miesięcy temu
i bardzo dobrze!! Brawo rosjanie!!!
bCNIYnhf
Internauta
9 miesięcy temu
W tych sprawach zazdroszczę ruskim - nie dają sobie wepchnąć tych negatywnych zachodnich standardów. Bardzo mnie to boli i frustruje, że Polacy muszą jak jakaś kserokopiarka małpować wszystko co pochodzi z USA lub ogólnie z zachodu. A gdzie nasze słowiańskie święta?
Darek z Krako...
9 miesięcy temu
I bardzo dobrze u nas powinno być tak samo. Święto najważniejsze dla Szatanistów . Przebierać dzieci za upiory. Nie ma co naśladować ogłupiałej europy zachodniej.
Najnowsze komentarze (83)
agnieszka
7 miesięcy temu
bardzo dobrze
zeNON
9 miesięcy temu
Ochota na uczestnictwo w obchodach tego satanistycznego święta mija natychmiast, gdy umrze ktoś najbliższy z rodziny. Radykalnie i bezpowrotnie mija.
abcX
9 miesięcy temu
Rosja to stan umysłu :)
ProWiesław gł...
9 miesięcy temu
Cerkiew histeryzuje pro Wiesławna ruska
S.
9 miesięcy temu
Ludzie, powyjmujcie kije z pewnej części ciała, bo chyba wam tam się zatrzymała na stałe. A przede wszystkim pozwólcie innym żyć tak jak chcą, bo nie wszyscy w tym chorym kraju wierzą w niewidzialnego przyjaciela, piekło, niebo i inne wymysły :)
looo
9 miesięcy temu
no i prawidło.popieram niech unas też zakażą
Alojzy
9 miesięcy temu
Wiadomo ZSRR v2.0
Ktoś
9 miesięcy temu
Święta religijne to dopiero prawdziwe''prostactwo''
bCNIYngX
Taavi
9 miesięcy temu
Piszecie tutaj o tradycji tylko że praktycznie wszystkie święta chrześcijańskie są zaczerpnięte z tzw. pogaństwa i tam mają swoje korzenie. Waszymi przodkami byli Słowianie i to oni zamieszkiwali te ziemie. Religia w którą tak wierzycie zniszczyła wszystko a wasz Bóg nawet nie jest częścią Europejskiej historii. Tak więc zanim zaczniecie bojkotować Halloween które jest zabawą dla dzieci to radzę zgłębić temat. Nie Pozdrawiam.
Jestem rodzic...
9 miesięcy temu
Masakra. 2tysiace starch dziadow na Onecie sie skrzyknelo ze im sie halloween dla dzieci nie podoba. Oj
oooo
9 miesięcy temu
bardzo mądra decyzja popieram
abc
9 miesięcy temu
Jeżeli większość na tym portalu uważa ,że Rosjanie robią dobrze i zakazują zabawy w halloween , bo to jest tylko zabawa i ograniczają po prostu wolność , to nie powinni pyszczyć np. na A. Saudyjską , która może wsadzić do więzienia , albo skazać na chłostę za wwiezienie na jej teren Biblii lub krucyfiksu i uważają chrześcijan za bałwochwalców wartych jedynie śmierci !!! Brawo !!! Nie różnicie się niczym od islamskich radykałów !!!
ssa
9 miesięcy temu
W markecie matka mówi do dzieciaka , kupimy znicze na grób dziadka, a dzieciak 6-7 lat mówi, aa ,bo jest niedługo Hallowen,tak mamo ? Autentycznie,nie zmyślone . Widać jak w szkołach dzieci mają powywracane w głowach.
waldemar
9 miesięcy temu
Nawet patrząc na opinie tu napisane to chyba zaczynamy się bardziej mentalnością kierować na wschód. Zachód już wyprał nam odpowiednio mózgi i zaczynają nam się otwierać oczy. Chcemy uczyć swoje dzieci tego czego nauczyli nas nasi rodzice, a ich - ich rodzice...(a teraz nam się tego zabrania)
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić