REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla24.11.18 (21:19)

Rosjanie chcą "sprawdzić, czy Amerykanie byli na Księżycu"

Szef rosyjskiej agencji kosmicznej opowiadał o celach misji zaplanowanej na początek lat 30. XXI wieku. Jednym z nich jest weryfikacja amerykańskiego lądowania na Księżycu w 1969 r.
Media Drum / East News

Spytano go o popularną w Rosji teorię spiskową. Dmitry Rogozin, szef rosyjskiej agencji kosmicznej, rozmawiał z prezydentem Mołdawi na temat planów wybudowania bazy na największym satelicie Ziemi. Przy okazji został spytany, czy uważa, że Amerykanie rzeczywiście wylądowali na Księżycu w 1969 r.

Stawiamy sobie za cel wylądowanie na miejscu i sprawdzenie, czy byli tam, czy nie - odpowiedział Rogozin.

REKLAMA

Jednak jego mina sugerowała, że nie mówił do końca poważnie. Teorie spiskowe na temat NASA są dosyć popularne w Rosji, ale szef agencji kosmicznej nie wygląda na jednego z ich miłośników. Podkreślił przy tym, że żaden kraj nie jest w stanie przeprowadzić misji na Księżyc samodzielnie i Rosja liczy na współpracę z USA, Europą i Chinami - informuje SputnikNews.

Plan przewiduje, że kosmonauci będą na Księżycu przez 14 dni. Rosja chce wysłać pierwszą misję na początku lat 30. XXI wieku. W zeszłym roku Rosjanie zgodzili się współpracować z USA w sprawie Lunar Orbital Platform-Gateway, następcy obecnie użytkowanej Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: NASA postanowiła sprawdzić jeden z największych mitów i wysłała astronautę w kosmos

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij