o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kacper Krysztofik
|
aktualizacja

Rosjanin "dusił papieża Polaka". Stanowcza reakcja władz Świnoujścia

307
Podziel się

Marynarz z żaglowa STS Kruzensztern, który praktycznie co roku zawija do świnoujskiego portu, zamieścił w sieci kontrowersyjne, szczególnie dla Polaków, zdjęcie. Dusi na nim Jana Pawła II.

Rosjanin "dusił papieża Polaka". Stanowcza reakcja władz Świnoujścia
(Twitter)
bEiqtngB

Nie jest to archiwalne zdjęcie. Członek załogi rosyjskiego żaglowca dowcipkował sobie z popiersiem Karola Wojtyły, kładąc dłoń na jego szyi, tak, jakby go dusił. Zdjęcie opatrzył podpisem: "Ruscy nie potrafią, tak?".

Zdjęcie wywołało oburzenie wśród mieszkańców Świnoujścia. Lokalne media piętnują zachowanie obcokrajowca, a władze miasta domagają się wyjaśnień od przedstawicieli rosyjskiego żaglowca. Rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia, Robert Karelus, zapowiedział, że miasto będzie kontaktować się z kapitanem statku w tej sprawie.

bEiqtngD

Być może to zwyczajny wybryk - mówi Karelus - Miasto ma bardzo dobre stosunki z załogą żaglowca Kruzensztern. Nie chcemy by uległy one pogorszeniu. Dlatego będziemy pytać o stanowisko kapitana w tej przykrej dla nas sprawie. Chcemy też dowiedzieć się, czy przełożony tego marynarza wyciągnie wobec niego konsekwencje.

Przykładową karą dla marynarza może być np. usunięcie go z załogi, dodaje rzecznik. Jednak bez względu na to, co zadecyduje dowódca statku, miastu zależy na utrzymaniu dobrych stosunków z załogą. STS Kruensztern to jeden z największych żaglowców na świecie. Jego długość liczy ponad 110 metrów, a jego maszt sięga 50 m. Co roku, gdy zawija do świnoujskiego portu jest dużą atrakcją turystyczną. Gdy cumował przez ostatnie cztery dni (od piątku do poniedziałku) odwiedziło go ponad 8 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEiqtnhe
KOMENTARZE
(307)
józek
3 lata temu
I co, udusił go ?
Ejjjjj
3 lata temu
Jako to Ojciec i to jeszcze święty pytam bo big mówi wyraźnie by nie nazywać nikogo ojcem bo macie jednego który jest Bóg.
Inga
3 lata temu
Przecież papieże to syjonistyczne marionetki. Dobrze zrobił. Po tym powinien pòjść i powtórzyć to na Sorosie
bEiqtnhf
Leon Z.
3 lata temu
Miastu zależy na dobrych stosunkach, bo żaglowiec jest duży. Gdyby był mały , to co innego, byśmy Ruskim dokopali :)
mają dużo rob...
3 lata temu
Proporcje wpisów trolli "dla zabawy" i tych zawodowych i płatnych zależą od tematu. Gdy Rosjanin w mundurze dał takie zdjęcie i tekst na internecie i zostały ono zauważone, to oczywiste, że te wpisy są zorganizowane, by obronić wrażenie, że nic się nie stało, że to normalne. Nie ma podobnych polskich zdjęć na internecie, wiec wiadomo kto tak może pisać, że te zdjęcie i tekst są oczywiste. "Zabawowi" trolle się z głupoty dopisują, ale nie oni to zorganizowali.
logika
3 lata temu
Nie dusił bo nie mozna udusić pomnika a papież przeciez nie zyje od kilku lat wiec o czym dyskutujemy .Chłopak sprawdzał tylko czy mozna odkręcić głowę sobie na pamiątkę.Tak robią złomiarze którzy czekaja aby zdemontowac pomniki L.Kacz.
g
3 lata temu
... co tu komentować; potwierdził, że nie potrafią.
Polak
3 lata temu
Widziałem w necie, kapitan tego żaglowca napisał oficjalny list z przeprosinami. Dla mnie sprawa zamknięta, w każdym kraju czarne owce się znajdą. Poza tym, w Polsce zniszczono wiele radzieckich pomników które Polakom kojarzą się z okupacją i sowieckimi zbrodniami, ale dla Rosjan są świętością, kojarzą im się głównie ze zwycięstwem w II WŚ. Pewnie stąd taka reakcja tego marynarza.
czyje wpisy
3 lata temu
Proporcje wpisów trolli "dla zabawy" oraz zawodowych i płatnych zależą od tematu. Gdy Rosjanin w mundurze dał takie zdjęcie i tekst na internecie i zostały zauważone, to oczywiste, że są organizowane liczne wpisy, by bronić wrażenie, że nic się nie stało, że to normalne. Nie ma podobnych polskich zdjęć na internecie, wiec wiadomo kto może pisać, że to zdjęcie i ten tekst są oczywiste. "Zabawowi" trolle się z głupoty dopisują, ale nie oni to zorganizowali. Kto u nas napisze "radzieckich świętości"? Kto napisze "watykański burżuj"?
pp
3 lata temu
Ojej poprawiał tylko koloratkę a wy zaraz dusił,jeden głupek a wy zaraz raban.
gazik
3 lata temu
to niby "duszenie" jest nastepstwem naszej glupoty i ciemnoty! Ten odwazny,czuly i ciekawy marynarz,po prostu wszedzie i dookola slyszac,ze ten nasz "swiety" ,wcale nas nie opuscil, bo zyje wciaz wsrod nas i jest podobnie jak lenin wiecznie zywy, chcial przekonac sie ,czy to prawda! wsio!
tyij7t
3 lata temu
"Marynarz z żaglowa STS Kruzensztern..." Krzysztofik umie po polsku pisać? chyba z żaglowca,redaktorku........
ryjryj
3 lata temu
"Marynarz z żaglowa STS Kruzensztern..." Krzysztofik umie po polsku pisać? chyba z żaglowca,redaktorku........
bEiqtngX
argarw
3 lata temu
"Marynarz z żaglowa STS Kruzensztern..." Krzysztofik umie po polsku pisać? chyba z żaglowca,redaktorku........
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić