Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|
aktualizacja

Rosyjscy żołnierze na latających samochodach. Producent kałasznikowa ma prototyp

72
Podziel się:

Firma zbrojeniowa rozsławiona nazwiskiem wynalazcy najbardziej znanego karabinu pokazała światu "latający samochód".

Rosyjscy żołnierze na latających samochodach. Producent kałasznikowa ma prototyp
(Концерн Калашников)

Koncern Kałasznikowa zadbał, by sterowanie pojazdem było maksymalnie uproszczone. Sprowadza się ono do jednego pilota z dżojstikiem w ręku.

Aktualnie trwają testy, wkrótce zaprezentujemy praktyczne zastosowanie tego wynalazku - stwierdziła Sofia Ivanowa dodając, że przede wszystkim służyć ma do przewozu ludzi.

W opublikowanym 25 września wideo pokazano latające urządzenie mocno przypominające niewielki helikopter. Zagadką pozostaje, czy maszyna latająca znajdzie się na wyposażeniu rosyjskiej armii, czy może docelowym odbiorcą będzie rynek cywilny. "Latający samochód" posiada 8 śmigieł napędzanych mocą akumulatora. Obecnie jest w stanie unieść jedną osobę o przeciętnej wadze.

Grupa Kałasznikowa jest jednym z największych koncernów zbrojeniowych w Rosji. Zajmuje się produkcją broni snajperskiej, szturmowej oraz tzw. amunicji inteligentnej. W najbliższym czasie chce poświęcić się tworzeniu systemów obronno zaczepnych opartych na sztucznej inteligencji.

Zobacz także: Zobacz także: Wielka wpadka na pomniku Kałasznikowa

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(72)
www
5 lata temu
raczej niech miotły wezmą
kk
5 lata temu
to jest z lat 90 XX wieku jest też dostępny w wersji turystycznej (prototyp)
janek
5 lata temu
Zagadką pozostaje, czy maszyna latająca znajdzie się na wyposażeniu rosyjskiej armii, czy może docelowym odbiorcą będzie rynek cywilny. A moze do cyrku.
v
5 lata temu
zobaczcie polski hoverbike ładniejszy i nie prototyp
Michal
5 lata temu
Już widzę prowadzenie w kurzu lub na piasku pustyni.... Ruscy jak coś wymyśla to nie wiadomo czy płakać czy śmiać się.
wr4thdrtg
5 lata temu
bez silników hamujących, ciągu, steru, nic nie warta zabawka. silniki na jednej płaszczyźnie to zero sterowania zero przyspieszenia i zero sterowności. ledwo to działa. pamiętacie nabuchonodozora z matrixa, mniej więcej takie powinno być rozmieszczenie silników i ze 3 tony aku żeby miało ciąg i latało ze 30 minut
Jarema
5 lata temu
Ale mi rewelacja! Przecież to jest zwykły dron.
Bla Bla
5 lata temu
Polski HoverBike Raptor naprawdę lata , a to jest jak ruska Armata ....
lala
5 lata temu
pościgi rodem z Powrót Jedi na Speedy Biker wkrótce staną się rzeczywistością. Tylko dyletant nie dojrzy potencjału w tym urządzeniu
ryszard56
5 lata temu
czyli pomysl z Gwiezdnych Wojen
obcy_44
5 lata temu
Technologicznie rosyjski przemysł zbrojeniowy jest co namniej 10 lat do przodu przed innymi, w tym amerykańskim (stąd tak jankesom gula skacze), widać to zwłaszcza jeśli chodzi o broń rakietową (w tym przeciwrakietową i przeciwlotniczą) i jej pochodne - torpedy kawitacyjne. Amerykanie stoją w miejscu bo brak im potencjału intelektualnego, naziści sprowadzeni do USA po II W.Ś., którzy de facto stworzyli amerykański program kosmiczny i rakietowy powymierali, ich następcy też odchodzą i duDa blada. Problemem Rosjan jest natomiast brak pieniędzy na wdrażanie tych technologii do seryjnej produkcji, ale znając Rosjan obejdą to uproszczonymi, a tym samym tańszymi wersjami. Co do samego "latającego samochodu" - w końcu budują największe poduszkowce świata więc...
Zenon
5 lata temu
Rosja to niedościgniona technika ,szkoda ze tak niechetnie przekazuja ja cywilom
Ojciec
5 lata temu
Skopiowali amerykanski pomysl. Sami tylko potrafia zestrzelic samolot Beznadziejny narod
obserwator
5 lata temu
Baterie to kwestia czasu (silniki spalinowe też są jeszcze do dyspozycji). Jak dopracuje się niezawodność to... kolejny rodzaj maszyny rodem z Gwiezdnych Wojen zrewolucjonizuje pole bitwy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić